Educational Management і навчання в Литві: “Організація освіти актуальна для всіх потужних компаній, тому я зможу знайти круту роботу де завгодно”

Чи бачили ви анонс про 30 стипендій для українців від Литви? Литва пропонує багато освітніх можливостей для навчання на бакалавраті, магістратурі, докторантурі.

Саме тому у рубриці “Корисне” ми починаємо вас знайомити зі студентами з України, які вже навчаються тут.

Сьогодні розповідаємо про одну з магістерських програм Vytautas Magnus University (VMU).

* * *

Навчальна програма «Менеджмент освіти» відповідає вимогам сучасних освітніх систем і тому користується популярністю серед абітурієнтів.

Educational Management спрямований на підготовку освітніх менеджерів для різних типів організацій, які займаються навчальною та викладацькою діяльністю. Випускники готові до кар’єри вихователя, менеджера з освіти, HR або спеціаліста з Learning and Development.

Студенти, які успішно закінчать програму, разом з дипломом магістра з менеджменту освіти отримають також сертифікат з розробки навчальних програм, виданий Міжнародним бюро освіти ЮНЕСКО.

Прямо зараз зайдіть в LinkedIn та подивіться, які світові та українські компанії пропонують вакансії для випускників цієї сфери: Digital Learning Manager, Learning and Development Manager, Learning Experience Consultant та інші. Окрім цього, є велика кількість неурядових організацій, де потрібні такі спеціалісти, наприклад, в UNESCO або UNDP, в Україні та за кордоном.

Серед предметів, які вивчаються протягом 3х семестрів, є зокрема такі: International Policy of Education and Legal Regulation, E-learning Technologies, Management of Educational Organisations, Intercultural Education and Communication, Conсepts of Adult Education та інші. З повним переліком курсів можна ознайомитися тут. Четвертий семестр присвячений написанню магістерської роботи.

Вимоги для вступу на цю навчальну програму наступні:

  • диплом бакалавра або його еквівалент
  • підтвердження рівня B2 англійської мови (TOEFL 87-109 iBT/534-633 PBT, IELTS 5-6,5, Cambridge English First (FCE), BEC Vantage, Michigan ECCE, PTE General Level 3, TOEIC Listening & Reading 785, TOEIC Speaking & Writing 310, Duolingo 100-115)
  • мотиваційний лист

Після отримання диплому можна працювати у державних та приватних організаціях, що надають освітні послуги, закладах управління освітою, на підприємствах у learning and development департаментах, некомерційних організаціях, що працюють у сфері освіти або продовжити навчання в докторантурі.

Олеся Терлецька, студентка першого курсу магістерської програми “Менеджмент освіти”, розповіла про свій досвід.

Пам’ятаєш своє перше враження по приїзду в Литву? Які емоції були?

Перше своє враження від Литви я отримала у статусі туриста. Мені сподобалось відношення до природи, як виглядають парки восени.

Пізніше, вже живучи тут я частіше звертала увагу на погоду, тут часто йде дощ чи є мряка. Несвідомо, погода впливає на людське самопочуття. Але після періоду адаптації, я не можу сказати що це негативно відображається на моєму настрої.

Є популярний стереотип, що люди тут холодні, малокомунікабельні, і з ними важко знайти контакт, отже тяжко знайти друзів серед литовців. Зі мною цього не траплялось, можливо тільки поодинокі випадки.

Чому вирішила обрати VMU і саме цю навчальну програму?

Про те, як я обирала та подавалась на магістратура можу написати цілу книгу (ну або хоча б розділ книги :). Але вибір саме цієї спеціальності та університету був самим першим та вдалим.

Я враховувала фактор країни та мови (до магістратури я волонтерила 10 місяців у Каунасі, тому вже знала місто, мала улюблені бари та парки, а також трохи розуміла мову), а також як добре я знаю університет.

Під час волонтерства я відвідала кампус університету для перегляду фільму, і мене вразила сучасність кампусу. Спеціальність я обирала за власним попереднім досвідом та своїми схильностями. Мені сподобалось, що на цій спеціальності ми менш фокусуємось на педогогіці, а саме на менеджменті та управлінні.

Я вважаю, що питання організації освіти актуальна для всіх потужних компаній, не тільки для загальноосвітніх шкіл, тому маю надію, що зможу знайти круту роботу де завгодно.

Як тобі навчатися на програмі «Менеджмент освіти»? Як організовано процес, якщо порівнювати з Україною?

Порівнюючи моє навчання в Україні та закордоном треба враховувати коронавірус і мою двохрічну перерву між програмами. Також університети завжди більш автономні, тому кожен студент в Україні, навчаючись у різних університетах може мати докорінно інший досвід.

Для себе виокремлюю такі фактори, що різняться: режим навчання та система навчання і оцінювання.

Режим навчання. Навчаючись в Україні, в доковідні часи, майже всі зустрічі проводились у кампусі, інколи в якихось бібліотеках. Зараз все моє професійне життя, (та й часто приватне також) зосереджене в моєму ноутбуці, підключеного до Інтернету. Я не вдаюсь в дискусії, що краще, а що гірше, але зараз я вбачаю більше плюсів у віртуальному середивищі.

Система навчання та оцінювання. В моєму попередньому університеті наші курси оцінювались по 100 бальній системі. Отримав 82 – вже знаєш А чи В ти отримав. У VMU оцінювання за 10 бальною системою, і інколи не вгадаєш, що в результаті піде в твій диплом. Також мала звикнути до мідтермів. В попередньому університеті ми писали модульні – скільки кредитів має предмет – стільки і модульних пишеш. А нині маю два контрольних пункти – в середині семестру і наприкінці. Не можу сказати, що подобається мені ліпше, просто є різниця.

Розкажи про 3 речі, яка найбільше подобаються у Литві, а що не влаштовує?

Мені подобається литовська мова: складна, але її тональність така мелодійна. Цікаво дізнаватись споріднені слова з українською і усвідомлювати історичну спорідненість наших країн.

Інший момент – оплата за транспорт. Я іноді, врешті купую білети на касі, але я завжди можу це зробити онлайн, і так само з локальним транспортом.

Вже згадувала – відношення до природи. Влітку та восени, Литва зелена, багато парків, у Каунасі, так і в Вільнюсі багато місці, де можна просто почилити на природі, і за містом таких місць ще більше.

Але в мене є і негативний досвід: оформлення дозволу на проживання.

Я знаю, що інші студенти переживають це легше, але для мене цей процес був і залишається довгим і нудним. Проте не думаю, що іноземці, що хочуть жити в Україні переживають цей процес легше.

Інша річ, яка турбує мене навіть коли я в Україні – це спонтанна зупинка автобусів з перевіркою білетів. Це здається трохи беззмістовним, але інколи в київському метро на зупинках я щиро думала, що зараз буде інспекція білетів, а в мене білетика нема.

Як в універі із закордонними можливостями? Чи вдалося/плануєш поїхати на Еразмус?

Я хотіла спробувати начатись закордоном будучи студенткою в Україні, але такої промоції в моєму університеті не було, і моя спеціальність на бакалавраті була досить рідкісною, тому важко було знайти підходящий варіант.

Навчаюсь на першому семестрі у VMU, я вирішла взяти участь у конкурсі на Еразмус. І все вдалось, і було порівняно просто. Тому зараз я відбуваю свій Еразмус у Талліннському університеті, де і вивчаю дисципліни з двох університетів. Я знаю, що VMU має велику кількість партнерів по всьому світу, і хочу після завершення Еразмусу взяти учась у чомусь ще інтернаціональному.

* * *

Дізнайся більше про безкоштовні можливості освіти у Литві:

* * *

Підготуйте документи без проблем

Вирішили подаватися? Скористайтеся підбіркою корисних безкоштовних матеріалів:

Про підготовку документів:

Про резюме:

Про мотиваційний лист:

Про рекомендаційний лист:

Додатково:

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.