Можливості навчання за кордоном: фішки та секрети

Можна просто серфити в інтернеті та шукати інфу про навчання за кордоном. Можна знайти її, почитати умови, список документів, які треба зробити, замовити, перекласти, завантажити… Ой-ой, і передумати. Не надто добрий фінал. А можна ВЖЕ мати під рукою необхідні документи та файли, а коли смачна можливість з’явиться на обрії – першим подати заявку і не думати про дедлайн.

Отже, що треба мати напоготові на видному місці в комп’ютері або навіть на флешці чи диску про всяк випадок. Unistudy постарався для вас. Тримайте, користайте і позбавтеся головного болю зі збиранням документів. Попереду – гори можливостей!

Базова інформація 

 Завжди гарна ідея – мати файл з базовою інформацією, де написано наступне:

  • ваша адреса англійською або мовою програми країни, на яку ви цілеспрямовано полюєте, важливо, щоб це було написано правильно, латиницею і без помилок;
  • ваші університети та здобути ступені;
  • перелік ваших публікацій, робіт, участі в інших програмах;
  • перелік ваших компетенцій, сильних сторін, ключових меседжів – історій та випадків, коли ці якості проявилися.

* * *

CV у форматі Europass для навчання за кордоном

Завжди майте своє актуальне curriculum vitae або резюме. Якщо шукаєте програми в Євросоюзі, то у форматі Europass можна зробити тут. Якщо ваша ціль – програми в інших країнах світу, то також використовуйте вищезазначений сайт або інший агрегатор CV онлайн. Візьміть за звичку раз на два-три місяці переглядати ваше резюме та вчасно вносити зміни.

* * *

Контакти для рекомендацій

У переліку документів для багатьох стипендій, програм, грантів наведено пункт про рекомендаційний лист, а подекуди і не один. Вас можуть попросити надати відгуки про вас від роботодавця, викладача в університеті або керівника неурядової громадської організації, з місць вашого волонтерства, в Україні чи за кордоном.

Отже, необхідно підтримувати контакти з людьми, які потенційно можуть дати вам рекомендацію. Треба знати їх імейли, посади, як писати ім’я та прізвище латиницею. Домовтеся із ними заздалегідь, що, можливо, настане такий момент, що вам знадобиться їхня допомога. Таким чином ви уникнете несподіваності та підготуєте ґрунт для довготривалої ефективної співпраці.

* * *

Документи для навчання за кордоном

Ви повинні мати відскановані дипломи, додатки до дипломів, переклади, завірені копії, паспорти тощо. Краще, у форматі pdf, підписані латиницею у форматі name surname та назва документу. Знайте контакти та розклад роботи бюро перекладів, або установи, що видає довідки про несудимість. Вам може раптово знадобитися все, що завгодно. Може статися ситуація, коли вам потрібно швидко завантажити усе це добро онлайн для подачі заявки. Погодьтеся, що збирати все до купи і конвертувати, поки час іде на хвилини, не надто весела ідея.

* * *

Фото

Майте фотографії гарної якості та відповідного формату. Підготуйте офіційні фото, як на документи. Також, майте неформальні фото, які є описовими до теми програми, яку ви шукаєте. Наприклад, якщо ви в пошуках волонтерської вакансії для роботи з дітьми, то підготуйте колаж або кілька якісних фото, які ілюструють ваш досвід у цій сфері.

* * *

Мовний сертифікат

Майте сертифікат з мови програми або країни, на яку ви полюєте. Якщо не маєте – оцініть свій рівень на цей момент, визначтеся із видом тесту, подивіться вартість та місця і графік, де можна його скласти. Почніть готуватися. Може статися так, що на потрібні вам дати усі місця скласти тест зайняті. Майте план Б: подивіться найближчі міста поруч з вами, де є така можливість. Пам’ятайте, що тест має свій термін придатності.


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

5 коментарів

  1. 5 Квітня, 2019

    […] Якщо ви шукали-шукали програму і випадково побачили бажаний анонс, але дедлайн через кілька годин! Досить поширена ситуація. Найчастіше так і буває, що час для подачі на підходящу вам програму невпинно спливає. Щоб завжди бути готовим до будь-яких анонсів, обов’язково майте напоготові “Ваш check list у полюванні на освітню програму”. […]

  2. 12 Січня, 2022

    […] Можливості навчання за кордоном: фішки та секрети […]

  3. 12 Січня, 2022

    […] Можливості навчання за кордоном: фішки та секрети […]

  4. 18 Лютого, 2022

    […] Можливості навчання за кордоном: фішки та секрети […]

  5. 23 Лютого, 2022

    […] Можливості навчання за кордоном: фішки та секрети […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.