Як знайти друзів за кордоном: 10 порад

Їдеш на навчання, волонтерство, роботу або просто пожити в нову країну, де ти нікого не знаєш і ніхто не знає тебе? Цілком логічно і очікувано постає питання: “Як знайти друзів за кордоном?”. Окрім скайпів з рідними та після вирішення нагальних справ по приїзду, тобі захочеться пізнати нове місто на смак або може завести нові знайомства, які стануть початком нової міцної дружби. Як влаштувати соціальне життя на новому місці? Спробуй наші поради, як і де потоваришувати з місцевими і такими ж іноземцями, як і ти.

Ця стаття буде корисна для усіх, хто планує поїхати на навчання за кордон або вже перебуває там, для учасників міжнародних волонтерських програм, стажувань або для тих, хто працює за кордоном, та для всіх, хто бажає знайти нові знайомства та друзів у новій країні.

– 1 –

Перший спосіб: установа, формальна група

Перш за все, осередком нових знайомств виступає установа, до якої ти їдеш і яка тебе приймає. Це може бути університет, школа, мовні курси, місце роботи, волонтерства або стажування тощо. Додатком до установи ідуть твої колеги, одногрупники, інші іноземці, якщо це передбачено умовами програми, роботи і так далі.

Перші знайомства зав’яжуться саме тут. Сміливо знайомся, питай, будь ввічливим, поважай іншу культуру, країну, будь відкритим і посміхайся. У вас спільні інтереси, справи, заняття, задачі, може, навіть і керівники тощо. Іноді навіть не потрібно надто проявляти ініціативу, а ти вже не помітиш, як опинишся у колеги вдома на вечері або ви разом підете на каву.

– 2 –

Другий спосіб: сусіди по кімнаті, гуртожитку

Ти будеш ділити з кимось квартиру в будинку, кімнату в гуртожитку або будеш жити у знайомих, родичів – варіантів купа. Але найголовніше – навкруги знову будуть нові люди, які мають спільні плани, проблеми, врешті решт, дах над головою. Йди на контакт першим або чекай, коли випаде нагода познайомитись ближче.

– 3 –

Третій спосіб: студентська організація університету, міжнародний відділ, волонтерство

Цей пункт більше підходить для студентів, які приїхали на навчання за кордон, але знайти йому застосування можна і в іншій установі.

Студрада або інший відповідний осередок є джерелом активних людей, цікавих подій, які спрямовані об’єднати студентів, в тому числі – іноземних. Ця спільнота складається з товаришів, які мають подібні цілі, задачі, проблеми, як і у тебе. У вас однакові умови, права, подекуди й дедлайни. Для вас влаштовують спільні заходи, або ви організовуєте щось самотужки з підтримкою міжнародного відділу – точок комунікації та знайомств купа.

Придивись до міжнародних організацій, які мають розгалужену мережу у багатьох країнах. Наприклад, AIESEC, AEGEE, ESN, WWOOF, тощо.

Волонтерство – чудовий спосіб познайомитись з місцевою культурою та побутом, пізнати мову і завести нові знайомства. Ти можеш відшукати такі організації на сайті і прямо написати й запитати, чи є в них пропозиції волонтерства або знайти самотужки (наприклад, workaway.info)

– 4 –

Четвертий спосіб: ментор або бадді (наставник або товариш)

В університетах та й на підприємствах часто діє система наставництва. Зазвичай, це волонтерська робота для «стріляного горобця» в установі, куди ви приїхали. А задача ментора або бадді – допомогти тобі швидко адаптуватись у новому середовищі, відповідати на твої питання у межах своєї компетентності, або знати, куди саме спрямувати тебе, щоб уникнути проблем. До ментора можна звернутись з будь-яким питанням: від «Де найближче бюро перекладів?» до «Я загубив свою ID-картку, сходи зі мною у відділок». Добре, якщо ви з ментором стаєте друзями.

– 5 –

П’ятий спосіб: гуртки за інтересами, церква, спорт від установи та місцеві/комерційні

У рідному місті в Україні ти ходив/ла на сальсу. Продовжуй це робити й далі за кордоном, якщо, звісно, дозволяє культура, менталітет, умови. Переїзд до нової країни – не привід кидати хобі, ба більше – є можливість спробувати щось нове і отримати інше захоплення. Погугли гуртки за своїми інтересами, знайди однодумців: в гуртках при вашій установі або для усіх місцевих. Питай своїх одногрупників, колег, наставників, сусідів. А там, як потрапиш у свою стихію – вже поле для нових знайомств та дружби.

– 6 –

Шостий спосіб: групи в соцмережах (діаспора, інші іноземці, інші учасники програми)

У соцмережах купа груп, які об’єднують вихідців з твоєї країни або інших іноземців. Сміливо знаходь такі групи, або питай новостворених друзів, як в них вступити й достукатися, бо групи або спільні чати бувають закриті. Наприклад, часто міжнародні відділи університетів створюють такі групи, аби інформувати іноземних студентів про події та інше. Або є об’єднання українців за кордоном на базі певного міста або регіону. Там всі свої та будуть раді допомогти порадою.

– 7 –

Сьомий спосіб: як знайти друзів з допомогою Couchsurfing

Це спільнота, стиль життя та, зрештою, сайт, де можна погостювати або зустрітись з місцевими по всьому світу. Окрім особистих зустрічей, сайт цікавий пошуком подій у вашій місцевості. Це може бути культурне різноманіття від щотижневих зустрічей у барі до спільних походів в гори на вихідних. Головне – уважно читай відгуки інших про людину, яка тобі пише, а ще краще – шукай за інтересами сам. Будьте дружніми, але уважними та обережними.

– 8 –

Восьмий спосіб: Meet up застосунок та сайт

Це ресурс, де можна знайти групи однодумців за різними темами: від здибанок представників спільної професії у твоєму новому місці, до походів у кіно, на танці разом або вечорів настільних ігор. Там можна практикувати мови, розширювати професійні знайомства або просто знайти компанію для тренувань у спортивному клубі.

– 9 –

Дев’ятий спосіб: Free tour та туристичні місця – як знайти друзів за кордоном

Ти обов’язково знайдеш час, щоб дослідити місто, де тобі доведеться працювати, навчатись волонтерити тощо. Якщо ти не знайшов компанії – не біда. Іди до туристичного офісу та слідуй за маршрутом визначних місць. Якщо місто туристичне та велике, то там ти зустрінеш чимало людей, які приїхали у відпустку або, як і ти, надовго. Якщо розбалакався з представником останнього варіанту – сміливо плануйте продовження дослідження місцини разом. Багато міст пропонує безкоштовні екскурсії Free Walking Tour. Іноді туди приходять не тільки мандрівники, які приїхали на кілька днів.

– 10 –

Десятий спосіб: мовні курси, Tandem або Language Exchange

Часто, але не завжди, для учасників довгострокових програм, навчань, роботи, стажувань, волонтерства та інших заходів, влаштовуються мовні курси – безкоштовні або ні, обов’язкові та з вільним відвідуванням, з сертифікатом або балами у дипломі. Все дуже залежить від установи, але саме там можна знайти цікаві знайомства і пірнати у нову мову разом з однодумцями. Якщо курсів не передбачено, то є варіант знайти в соцмережах або сайтах формат мовного кафе: Tandem або Language Exchange.

У більш-менш середніх та великих містах, а тим паче у столицях, немає питання “Як знайти друзів за кордоном?”, є мовні гуртки в кафе або при бібліотеках, де збираються люди з усього світу, знаходять собі «мовну пару» і практикують нову або навчають своєї мови на волонтерських засадах або вже як там домовляться. І корисно, і нові друзі з’являються швидко.

З-поміж усіх порад, найголовніше – то ваша посмішка, позитив та відкритість до світу. Подорожуйте, вдосконалюйтесь і змінюйтесь з допомогою можливостей, які є на кожному кроці.

Цікаво, а чи є серед вас ті, хто збирається на тривалий час за кордон самотужки? Пишіть у коментарях куди, з якою метою та як збираєтесь шукати друзів? Чи стали поради корисними? Може, є що додати?


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

2 коментарі

  1. 4 Квітня, 2019

    […] Якщо Вас відібрали на програму і ви незабаром опинитесь у новому цікавенному середовищі, то ознайомтесь з матеріалом 10 способів знайти друзів за кордоном […]

  2. 23 Лютого, 2022

    […] Як знайти друзів за кордоном: 10 порад […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.