Як скласти резюме: 5 порад та корисні ресурси
Як скласти резюме, що вигідно презентує вас як кандидата на бажану вакансію? Як скласти враження про себе і отримати заповітний лист про наступний етап відбору – співбесіду онлайн або вживу?
А може, тестове завдання, де ви зможете продемонструвати свої навички максимально? І, найголовніше, де знайти зразки, як оформити дизайн та зробити з документу “цукерку”?
Дуже важливо вразити з першого разу. Як це зробити? Читайте у матеріалі далі.
Яка різниця між резюме та CV (Curriculum Vitae) і що обрати?
В Україні ми використовуємо слова “резюме” та “CV” як синоніми. Але якщо ми подаємо документи на програму чи вакансію за кордоном, то треба зважати на наступні розбіжності.
Згідно Cambridge Dictionary, Curriculum Vitae (CV) – це письмовий опис вашої освіти, кваліфікації, попередньої роботи, іноді особистих інтересів, який надсилається до працедавця при влаштуванні на роботу. У США, CV переважно використовується для подачі на академічні та викладацькі посади, а резюме для інших видів роботи. Також зазначається, що резюме більш вживане у штатах, коли CV – у Великобританії.
Resume – письмовий опис освіти та досвіду роботи (Cambridge Dictionary).
Отже, можна зробити висновок, що CV – це об’ємний документ, де згадано все, може складатися з кількох сторінок та додатків. До речі, Вікіпедія наголошує, що з латини CV перекладається як “перебіг життя”.
Як скласти резюме? 5 порад
Порада 1. Вставте ключові слова!
Як і в написанні мотиваційного листа, тут теж треба вживати ключові слова. Як їх знайти? Уважно прочитати профіль кандидата – опис вакансії. Кого шукають на цю посаду? Людину з якими навичками хочуть бачити? Сміливо обирайте 3 найсильніші ваші характеристики і згадуйте в резюме.
* * *
Порада 2. Перевіряйте резюме на граматичні помилки.
Вичитка резюме обов’язкова. Ви можете вичитати самостійно на наступний день після написання. Бажано дати перевірити резюме досвідченій людині. Зараз існує багато сервісів для перевірки помилок онлайн, платних та безкоштовних, як-от GrammarCheck.
Обов’язково дайте на вичитку носію мови або фахівцю-мовнику з вашої країни. До речі, учасники спільноти Community Unistudy мають можливість надавати свої листи на вичитку спеціалістам з англійської, німецької та французької мов.
* * *
Порада 3. Дослідіть та проаналізуйте, який формат резюме використовують в країні, куди подаєтеся?
У кожній країні можуть бути свої фішки, до яких можна віднести оформлення резюме та додавання або видалення певної інформації:
- інформація про вік і дату народження
- згадка про стать
- наявність фото
Дослідіть в інтернеті, почитайте на спеціалізованих форумах відповідно до країни, куди подаєтеся, які там закономірності.
* * *
Порада 4. Перевірте, чи “читомо” ваше резюме?
Чи легко читати ваш документ? Зверніть увагу на:
- розмір шрифту;
- логічне розподілення тексту на тематичні блоки;
- структуру інформації за допомогою дизайну, який релевантний вашій меті: резюме студента без досвіду, резюме волонтера або резюме на роботу матимуть різний вигляд.
Далі в матеріалі буде перелік ресурсів, де можна “змайструвати” класне резюме.
Чи всюди стоять однакові знаки пунктуації? Коли складаєте перелік навичок чи обов’язків, не забувайте про знак “;”. Приклад вживання можна побачити в переліку вище.
* * *
Порада 5. Збережіть готове резюме правильно.
Не забувайте, що готове резюме повинно бути у форматі pdf, щоб коректно відкритися на будь-якому пристрої. Це можна зробити онлайн тут, або просто загуглити цю потребу.
Підпис документу може бути таким: Name Surname_Resume або навпаки: Resume_Name Surname
Як буде виглядати ваш документ не тільки на екрані комп’ютера, але й на планшеті, смартфоні? Чи не заважке? Частіше за все ви будете відправляти своє резюме одним з цих способів:
- на електронну пошту, де треба буде вставити документ як додаток до листа;
- заповнити онлайн-форму, завантаживши резюме на певній сторінці.
У другому випадку часто є вимога, що вага файлу не повинна перевищувати X мегабайт. Зважайте на те, що фото в самому резюме може важити забагато.
* * *
Ресурси, де ви дізнаєтеся, як скласти резюме онлайн
Для того, щоб створити вдалий документ, варто подивитися на зразок резюме. Шаблони резюме ви можете знайти на цих сайтах, які мають великий вибір дизайну та прикладів.
Europass – https://europass.cedefop.europa.eu/
Zety Resume Builder – https://zety.com/
Resumonk – https://www.resumonk.com/
Resume.com – https://www.resume.com/
VisualCV – https://www.visualcv.com/
Cvmaker – https://www.cvmaker.com/en
Resume Genius – https://resumegenius.com/
* * *
Корисно? Краща подяка – це коментар. Чи маєте свої фішки або поради? Сміливо пишіть!
Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.
Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.
Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.
А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020. Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.
Дуже корисні поради щодо створення ідеального резюме. Важливо не забувати про актуальність контактної інформації та відсутність граматичних помилок. Для тих, хто тільки починає свій кар’єрний шлях і хоче дізнатись більше про створення першого резюме, рекомендую ознайомитися з детальнішими порадами на цьому ресурсі – https://budni.robota.ua/resume-job-search/yak-sklasti-pershe-rezyume-poradi-dlya-molodi