10 переваг навчатися у Литві: обирай програму і стипендію!

Ганна Тронь, менеджерка Unistudy протягом 2019-2021 років, ділиться своїми думками з приводу навчання у Литві.

Коли ми говоримо про вищу освіту в Європі, то одразу на думку першими спадають Великобританія, Франція, Німеччина, інші країни, проте ніяк не Литва. Несподівано?

Протягом 2017-2019 років я якраз навчалася у Литві на магістратурі в Університеті Вітовта Великого у Каунасі. Окрім міжнародного досвіду, англомовного навчання, класних одногрупників та кар’єрних перспектив, я отримувала і урядову стипендію.

Мені дуже хочеться, щоб всі охочі знали про ці можливості, які відкриває маленька, але така сучасна Литва. Тому зараз поділюся своїми думками на цю тему, а окремі моменти розкрию детальніше в наступних публікаціях.

* * *

Перевага 1. Великий вибір програм

У литовських університетах є великий вибір цікавих і актуальних програм. Наприклад, Університет Вітовта Великого пропонує 15 бакалаврських і 16 магістерських програм.

Варіантів для бакалаврів багато і на будь-який смак: від біотехнологій до міжнародної політики, від математики штучного інтелекту до мистецтва.

Розмаїття програм для магістрів теж вражає: медіа і журналістика, соціальна антропологія, бізнес логістика, молекулярна біологія та інші.

З усім «меню» можна ознайомитися тут! 

* * *

Перевага 2. Кар’єрні перспективи в ЄС

Диплом європейського вишу відриває можливості для вдалого працевлаштування як у Литві, так і в інших країнах світу, також цінується і в Україні.

Багато міжнародних компаній мають свої представництва у Литві, де робоча комунікація ведеться англійською мовою. Вони готові взяти міжнародних випускників з початковим досвідом, мовнимим компетенціями та розвинутими soft skills.

Погляньте на варіанти вакансій тут!

* * *

Перевага 3. Студенти можуть працювати під час навчання

Якщо ви навчаєтеся на бакалавраті, то можете офіційно підпрацьовувати 20 годин на тиждень, а якщо на магістратурі – працювати повний робочий день. Таким чином ви вже під час навчання отримаєте релевантний досвід, а коли настане час шукати роботу після випуску – зможете офіційно залишитися для цих цілей у Литві. Більше інформації тут! 

* * *

Перевага 4. Безкоштовне навчання і різноманіття стипендій

Якщо у вас висока академічна успішність, є досягнення у академічній, професійній, громадській сфері та відмінне знання мов, то можна розраховувати на урядову стипендію, яка покриває плату за навчання та передбачає щомісячні кошти.

Або отримайте вагому знижку на оплату навчання, ставши стипендіатом університету: вам покриють від 50 до 100% від вартості оплати за рік, за семестр або на певний період навчання.

Круто, правда? Дізнайся більше про урядову стипендію тут, а про стипендію від університету почитай за цим посиланням.

* * *

Перевага 5. Студенти з усього світу

Хто будуть твої одногрупники? Це цікава географічна лотерея ?

Звісно, все залежить від програми. Наприклад, я навчалася з представниками Японії, Китаю, Туреччини, Нігерії, Азербайджану і, певна річ, Литви. Ділила кімнату в гуртожитку в різні роки з українками, японкою, литовкою, естонкою, китаянкою та росіянкою. Була менторкою у студентів з Чехії, Італії, України. Щотижня відвідувала мовні обміни, де зустрічала дуже багато інших студентів та іноземних мешканців Каунасу.

Лише уяви, як буде у тебе, коли ти приїдеш на навчання в Литву.

Крім цього, я ділилася своїм досвідом тут, на сайті Unistudy і у себе в блозі, коли писала про свій досвід мобільності Erasmus в Італії та навчання і волонтерство у Литві.

* * *

Перевага 6. Можливості студентської мобільності Erasmus та інші

Під час навчання на бакалавраті та магістратурі в Литві, ти можеш поїхати на семестр або на кілька повчитися в іншій країні, навіть на іншому континтенті. Звісно, зі стипендією. Певна річ, кілька разів за обидва навчальні цикли.

Наприклад, поглянь, які варіанти програм обміну має Університет Вітовта Великого: і Erasmus мобільність студентів, i Bilateral Exchange Studies, і Erasmus стажування.

* * *

Перевага 7. Подорожі з Каунасу і Вільнюсу по всій Європі

З аеропорту Каунаса є рейси в Мадрид, Неаполь, Дублін, Копенгаген, Гельсінки та ще з десяток міст і країн світу. Поруч з Каунасом, через півтори години на автобусі або потягом, є аеропорт столиці Литви – Вільнюсу. Звідти «меню» подорожей значно більше! А лоукости і знижки роблять життя студента ще яскравішим і приємнішим.

За час волонтерства і навчання в Литві, мені пощастило побувати у Франції, Норвегії, Польщі, Ісландії, Канарських островах в Іспанії, Італії, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Австрії, Чехії, Румунії, Угорщині, Латвії, Естонії, Німеччині… Класні були часи!

* * *

Перевага 8. Можливість пізнати і вивчити різні мови

Каунас – мультикультурне місто. З попередніх рядків можна уявити, що тут постійно перетинаються життєві, навчальні та кар’єрні траєкторії молоді з усього світу.

Лише уяви, як працюватиме твій мозок, які мовні компетенції ти розвинеш за роки навчання та студентського життя.

Скажімо, живеш в кімнаті з представниками Індії та Німеччини. Одногрупники, однокурсники і викладачі – з усієї мапи світу. Ти можеш бути ментором або амбасадором для інших іноземних студентів.

Ти можеш вивчати різноманітні іноземні мови на офіційних курсах університетету або ж на неформальних зустрічах. І щодня, щогодини природньо практикувати. Вже уявляєш, як виглядатиме твоє резюме?

* * *

Перевага 9. Активні можливості та дозвілля для студентів у місті

Каунас – сучасне місто з багатою історією. У 2022 році місто має статус Культурної столиці Європи – тут заплановано сотні спеціальних подій та заходів. Цікаво про це українською мовою почитайте тут, а англійською тут.

В Каунасі мешкає майже 300 тисяч жителів, 35 тисяч з яких – це студенти. Місто молоде.

Варіантів, як і де провести час, безліч. Мені навіть немає сенсу їх тут перераховувати. Можете подивитися офіційний сайт міста тут!

Для студентів Університету Вітовта Великого постійно вдосконалюється навчальна інфраструктура та можливості для активного дозвілля. Є гуртожитки, клуби, спорт, волонтерство, студентське самоврядування. Зазирни сюди і вже плануй свій приїзд!

* * *

Перевага 10. Територіальна близкість та дружба з Україною

Рейси з Вільнюсу літають щоденно або кілька разів на тиждень: до Києва, Львова, Харкова та інших міст. Ціни приємні, це лоукости або можна знайти акції на українські авіалінії.

Тому якщо ви будете навчатися в Каунасі, то зможете заздалегідь планувати свої візити додому і привозити різні литовські смаколики 🙂


Пишіть в коментарях, чи захотілося навчатися у Литві? Або поїхати в подорож? А може ви теж там навчались і вам є щось додати?

Вам також має сподобатись...

5 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.