Тайм-менеджмент в аплікаційному процесі на програму за кордоном

Час протягом аплікаційного процесу на бажану освітню програму має два обличчя: щирий друг та ворог без жалю. Сьогодні ми зібрали для вас поради, як завжди дружити із часом або принаймні не сваритися з ним. Як встигнути усе: і мотиваційний лист написати, і анкету заповнити, і про рекомендаційні листи подбати… ах, ще і CV та Cover Letter… Почнемо без води та по одразу по ділу.

Порада 1

Якщо ви тільки шукаєте бажану освітню програму за кордоном, то слідкуйте за публікаціями Unistudy або іншими власними джерелами. В нагоді стане Календар найпопулярніших стипендійних програм, стажувань та грантів на 2019 рік, який допоможе вам орієнтуватися в часі та просторі й дозволить заздалегідь підготувати усі необхідні документи та тести до дедлайну. Багато програм повторюються щорічно, тому якщо ви не встигли в цьому році – спробуйте в наступному та підготуйтесь ретельно завчасно.

Порада 2

Якщо ви шукали-шукали програму і випадково побачили бажаний анонс, але дедлайн через кілька годин! Досить поширена ситуація. Найчастіше так і буває, що час для подачі на підходящу вам програму невпинно спливає. Щоб завжди бути готовим до будь-яких анонсів, обов’язково майте напоготові “Ваш check list у полюванні на освітню програму”.

Порада 3

Якщо ви визначилися із програмою:

  • знаєте дедлайн подачі документів заздалегідь та вирішили завчасно підготуватись
  • побачили анонс програми та бачите, що є ще достаньо часу (2 тижні) до дедлайну

….то ретельно проаналізуйте бажану програму за показниками, вказаними у нашій статті “8 аспектів будь-якої програми за кордоном, які варті уваги”, та переконайтесь, що ви підходящий кандидат за всіма критеріями.

Порада 4

Створіть план, заповнюючи пробіли у документах, яких вам не вистачає згідно умов програми:

  • поважайте дедлайни, зважайте на різницю у часі, коли завантажуєте документи на онлайн платформу
  • встановіть власні дедлайни, які будуть трошки коротші за офіційні – так ви матимете простір для змін та форс-мажорів
  • визначте пріорітети: який пункт займе у вас найбільше часу та зусиль? Може, це підготовка та складання мовного тесту або переклад та апостиль документів про освіту? Які дедлайни залежать тільки від вас, а які можуть порушити інші установи і зруйнувати ваші плани?
  • розбийте завдання на маленькі сегменти – одна година щодня протягом двох тижнів на роботу над заявкою – мистецтво маленькиї кроків у дії
  • придумайте маленькі винагороди для себе на кожному етапі, аби підтримати мотивацію та самодисципліну
  • враховуйте форс-мажори (хвороба, раптова поїздка тощо), які можуть статися буквально у передень дедлайну
  • перший крок повинен бути легким і успішним
  • будьте реалістами у плануванні, запитайте себе: чи не страждає якість?

Вам точно знадобиться Муза, щоб написати унікальну заявку і показати, що ви гідний кандидат –  “Де знайти натхнення для написання мотиваційного есе”

Вам буде легше, якщо ви заздалегідь ознайомитесь зі списком тем, які можуть знадобитися вам для вступу:  “ТОП 10 тем аплікаційних есе на вступ до вишу за кордоном” або “13 відкритих питань для написання application essay для вступу за кордоном”.

Вам обов’язково знадобиться рекомендація з місця роботи або навчання: “Поради з написання рекомендаційних листів”.

Порада 5

Не переймайтесь, якщо цього разу вас не відібрали. Програм та можливостей – сотні. Якщо вам відмовили в участі, скористайтесь нашими порадами “Як жити далі після відмови в програмі або стипендії”.

Перегляньте Календар освітніх можливостей на 2019 рік та підготуйтесь на сто відсотків!

Порада 6

Слідкуйте за анонсами Unistudy та бери участь у вебінарах. Наприклад, у лютому був вебінар з теми написання мотиваційних есе, а у березні – про CV та Cover Letter.

Якщо Вас відібрали на програму і ви незабаром опинитесь у новому цікавенному середовищі, то ознайомтесь з матеріалом 10 способів знайти друзів за кордоном


До речі, Unistudy анонсує перший в цьому році міні онлайн-курс з теми написання трьох різних видів мотиваційних есе. Він підійде усім, кому важко описати свій досвід та завжди бракує натхнення, а іноді й часу.

На вас чекають 3 відеолекції про 3 приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. Реєструйся на онлайн-курс “EXCELLENT ESSAY: три види, одна формула”

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.