Міжнародні освітні програми: 5 причин, чому вас не беруть

Erasmus, міжнародне волонтерство, диплом закордонного вишу, формальне та неформальне навчання у будь-якій країні світу, стажування та робота у міжнародних організаціях – все це вже давно чиясь реальність! Що робити, якщо не беруть? Подаєтеся, але завжди чогось не вистачає? Думаєте, що міжнародні освітні програми не для вас? Уважно подивіться на ці п’ять причин і скажіть “так” змінам!

Шлях до успіху

Вас обов’язково візьмуть на програму!

* * *

1. Міжнародні освітні програми: дедлайни горять!

Ви шукаєте програму або проєкт за кордоном, щоб “звалити”, бо набридло все тут, в рідному місті. Ви дійшли до точки кипіння, все не так, і все не те. Ви збуджено переглядаєте сайти зі стипендіями чи вакансіями, хапаєтесь за все підряд. Подаєтеся на все підряд. І, очікувано, вас не беруть, адже ви не підходите.

Потрібно завжди бути потенційно готовим до участі в програмах, куди ви хочете потрапити. Оновлюйте вчасно CV, записуйте результати та досягнення, нові навички, які опанували. Звіряйтеся з своїми освітніми та кар’єрними орієнтирами.

Маєте проблеми з тайм-менеджментом та плануванням? Рекомендуємо книгу Ореста Зуба “Формула продуктивності”.

Хочете розпланувати вступ до вишу за кордоном заздалегідь? Ми вже писали про це тут: “Вступ за кордон: тайм-менеджмент і все, що потрібно знати”.

Не подавайтеся на проєкти, де ви понизите свою кваліфікацію. Маються на увазі вакансії, де ви опускаєте планку пошуку, де ви overqualified for a job.

Ключова ідея – не подавайтеся з розпачу. Приймайте рішення на “холодну голову”. До речі, ось матеріал Відмова в стипендії: як жити далі, сподіваємось, він для вас неактуальний 🙂

* * *

2. Ви не в курсі справ?

Якщо ви не досліджуєте сферу проєктів та програм, куди бажаєте податися, то навряд чи щось зміниться у вашому житті. Вам треба розуміти, як змінюється галузь, ситуація по цій темі в країні, куди плануєте. Які нові навички потрібні для кандидата? Пропрацювати ці навички не вдасться за тиждень – потрібен час. Моніторте ситуацію у своїй професії/сфері діяльності та вчасно заповнюйте прогалини.

* * *

3. Хаотична розсилка

Ви надсилаєте однакові CV та мотиваційний лист на всі проєкти, вакансії, заявки на гранти чи стипендії. Якось-то воно буде… А може пройде… Чим ширший пошук, тим менш релевантні ваші документи. Сфокусуйтесь на головних для вас критеріях пошуку, підготуйте 2-3 різних комплекти документів під кожен.

* * *

4. Ігноруєте супровідний лист на міжнародні освітні програми?

Якщо ви подаєтеся на вакансію чи як учасник проєкту онлайн, то часто в заявці можна побачити поле “Супровідний лист”, англійською Cover Letter.

Отже, якщо не напишите Cover Letter, то втратите ще один шанс заявити про себе, як про релевантного кандидата. Це ще одна точка дотику до людини, яка відбирає учасників.

До речі, в архівах спільноти у нас є вебінар як написати супровідний лист.

* * *

5. Шукаєте причини, а не можливості

Є багато тверджень, які нас демотивують, проте виробляються нашим мозком. Наприклад, “Я вже занадто старий(а) для цього….”, “Я без досвіду, куди мене візьмуть…”, “Де кандидат на стипендію, а де я…”

Це все звичка так мислити. Не шукайте відмазки та причини, “чому ні”, а шукайте можливості – “чому так!”

Міжнародні освітні програми чекають на вас! Можливостей вистачить на всіх.

* * *

Що думаєте? Чому вам відмовляють? Чого не беруть? Діліться досвідом!


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.