Волонтерство за кордоном: візьми на проєкт ці 6 речей

Подання заявки та очікування результату на волонтерство за кордоном вимагає часу. Як тільки ви дізналися, що вас затвердили і до початку проєкту залишається небагато часу, варто подумати про те, що взяти з собою, аби отримати повноцінний та цікавий досвід. UniStudy підготував чек-ліст речей, які стануть в нагоді не залежно від того, на які волонтерські програми ви збираєтеся і коли. Ця тема актуальна у будь-який час. Подивимося разом?

Що ти візьмеш на волонтерство?

В яку країну ти їдеш волонтером?

1. Зберіть речі: документи!

Документи, гроші, картки – перевірте, чи все взяли за списком, чи можна зняти кошти з картки за кордоном тощо. Треба мати документи збережені онлайн та звісно, офлайн.

Особисті речі та одяг беріть на основі клімату країни, куди їдете. Не варто брати забагато. На місці вам обов’язково захочеться щось купити, або ви отримаєте якісь речі в подарунок.

В яку пору року ви будете на проєкті? Дізнайтесь про можливість та вартість посилки, передачі речей. В деяких країнах дешевше купити одяг на місці, ніж переплачувати за багаж.

Перелік речей для екологічного проєкту, як-от волонтерство в лісі в польському національному парку, буде відрізнятися від списку на проєкт в офісі НГО Берліну, чи не так?

* * *

2. Підготуйте презентацію про себе, своє місто, країну

Заздалегідь підберіть кілька фото, які розкривають вас як особистість та ілюструють, чим ви займалися до волонтерства. Це може бути звичайна презентація, або навіть відео.

Підберіть класні фото або відео свого міста та країни, які не стандартні з пошуку в гуглі, а реально містять цікавинки. Оберіть та завантажте пісні, якими хочете поділитися. Створіть кілька слайдів про українську мову – дайте базові десять слів чи фраз. Підготуйте коротку вікторину на основі своєї презентації з маленькими призами.

Всі матеріали збережіть на флешці, або на ноуті, якщо берете з собою, або в хмарному сервісі онлайн, щоб завжди мати під рукою.

* * *

3. Придбайте сувеніри та подумайте про рецепти

Незалежно від країни чи типу проекту, сувеніри завжди доречні, якщо вони тематичні, корисні та викликають посмішку. Необов’язково купувати щось дороге та велике. Подумайте, як ви все це повезете в багажі. Наші варіанти сувенірів:

  • листівки із зображенням міста чи країни;
  • магніти або інші сувеніри;
  • дрібні гроші: монети та купюри;
  • стікери (наліпки) з символікою країни;
  • жовто-блакитні стрічки;
  • солодощі: багато маленьких речей, щоб поділитися з іншими;
  • книги-гіди про місто або країну англійською.

Часто багато волонтерських проєктів передбачає організацію міжнародного вечірки, де ви презентуєте страви та традиції своєї країни. Добре мати з собою прапор або маленькі прапорці, жовті та блакитні фарби, маркери, рушник, вишиванку. Звісно, все це за бажанням.

Чи вмієте Ви готувати українські страви? Якщо ні, потренуйтесь вдома або запишіть рецепт. В певних країнах у звичайному супермаркеті може не бути добре відомих нам інгредієнтів – сметани, буряка  тощо.

* * *

4. Підготуйте аптечку та перевіртеся у лікарів вдома

Навіть якщо ви чудово почуваєтеся, перед проєктом варто перевірити стан свого здоров’я. Почніть зі стоматолога.

Умовами проєктів передбачається страхування країни, куди ви їдете, проте краще не хворіти, егеж? Зберіть аптечку вдома з тих ліків, якими зазвичай користуєтеся, намагаючись “покрити” різні випадки: від нежиті до проблем зі шлунком. Звертайте увагу на термін придатності ліків. Зробіть своє волонтерство безпечним.

* * *

5. Їдете на волонтерство? Напишіть майстер-файл контактів!

Зберіть в одному місці всю відому вам інформацію про проєкт та місце, куди ви їдете. Залиште контакти осіб (телефони, месенджери, пошти), вкажіть свій новий місцевий телефон, адреси місця, де будете жити, де будете працювати, контакти нових друзів та колег, страхової тощо. Якщо з вами раптом щось станеться, рідні вдома будуть мати всю необхідну інформацію під рукою. Про всяк випадок.

Звісно, всю цю інформацію складно зібрати до поїздки, але почніть вдома, а вже на місці доповните.

* * *

6. Візьміть улюблену книжку!

Звучить банально, але в часи невизначеності на новому місці доречно мати щось, що поверне вас у момент тут і зараз. Особливо, якщо це корисна книга.

Часом буває, що складно зібрати всі справи до купи та нарешті ПОЧАТИ робити. Це стосується і волонтерського проєкту за кордоном. Щоб усе встигнути та провести час з максимальною користю, ловіть безліч технік та цікавих інструментів з тайм-менеджменту та особистої ефективності у книзі “Формула продуктивності”. Розплануйте свій проєкт волонтерства!


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.