Як описати свою мотивацію щодо участі в програмі?

На початку вересня 2021 ми поцікавилися у наших читачів: з якими проблемами вони стикаються, коли хочуть податися на можливості за кордоном або в Україні.

На основі цього ми сформували перелік ТОП-10 перешкод на шляху до участі у бажаній освітній програмі. Аби 2022 став для вас роком можливостей, ми продовжуємо писати про те як подолати будь-які перешкоди під час подачі на освітні програми!

* * *

 

 

* * *

ТОП-10 перешкод на шляху до участі у бажаній освітній програмі

  1. Знання іноземних мов
  2. Відсутність релевантного досвіду або не зовсім підходящий досвід
  3. Вік: мало програм, бо занадто молодий/старий
  4. Не знаю нюанси подачі документів
  5. Не знаю, як шукати програми, за якими критеріями
  6. Відсутність часу
  7. Невпевненість у собі, страх, сумніви
  8. Недостатньо сильний мотиваційний лист
  9. Не вистачає мотивації для участі
  10. Наявність основної роботи

Серед одиничних причин, які заважають взяти участь, були названі: мала кількість анонсів, низькі оцінки, стан здоров’я, інвалідність, наявність родини, фінансове становище, лінь.

Всі перешкоди ми обов’язково розглянемо і дамо кілька варіантів вирішення проблеми. А сьогодні почнемо з першої за важливістю перешкоди…

* * *

Проблема №8. Недостатньо сильний мотиваційний лист

Інколи під час заповнення анкети на програму написання мотиваційного листа ніяк не дається. Як же мені пояснити, що я дуже хочу поїхати в США чи отримати грант на навчання або ж то почати волонтерити для організації? Описати мотивацію може бути дійсно складним завданням, особливо коли зазвичай це ще треба зробити навіть не українською, а англійською мовою.

Перед написанням мотиваційного листа варто дійсно зрозуміти вашу ціль та навіщо вам ця програма. Чим ви займаєтеся зараз? Чи справді саме цей грант, поїздка чи то освіта дасть вам поштовх як у професійному, так і особистому розвитку? Чому саме зараз і для чого ви подаєтеся? Невже це справді вам потрібно?

Це лише невеликий перелік запитань, які варто задати собі перед початком написанням мотиваційного листа. Запишіть ваші думки та проаналізуйте для чого ви подаєтеся. Потім уявіть, що ви пройшли. Які емоції ви відчуваєте? Подумайте як це може змінити ваше життя та чи справді ця програма допоможе вам наблизитися до вашої мети.

Крім того, не забувайте, що мотиваційний лист в аплікаційній формі є найкращою можливістю розкрити себе. Саме на нього звертають увагу більше всього. Розкажіть певну життєву історію, поділіться чимось дійсно цікавим про себе, вашими досягненнями та тим, що відрізняє вас поміж сотень інших аплікантів. І навіть якщо ви не підкорили гору Еверест або не були багаторазовим призером різноманітних олімпіад, у вас точно є чим зацікавити та вразити.

Також пам’ятайте, мотиваційний лист це не просто про місце, де ви можете розповісти про свої різні досягнення. Це також простір для ваших планів під час омріяної програми або ж її завершення. Важливо бути чесними під час написання. Саме так ви зможете донести вашу мотивацію до інших.

 

* * *

Як Unistudy може допомогти?

Зверніться до нашої бази корисних знань:

* * *

Щоб приєднатися до спільноти Unistudy, роздивіться все тут!

* * *

До речі, хто бажає запропонувати тему для корисних статей, вебінарів або онлайн-зустрічей, то ви ще маєте можливість бути почутим і поділитися своєю думкою тут і, до того ж, отримати бонус, як вдосконалити своє резюме.

Зображення з Unsplash

Вам також має сподобатись...

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.