Вступ за кордон: тайм-менеджемент і що треба знати

Час протягом аплікаційного процесу на бажану освітню програму має два обличчя: щирий друг та ворог без жалю. Сьогодні ми зібрали для вас поради, як завжди дружити із часом або принаймні не сваритися з ним і забезпечити собі вступ без нервів! Як встигнути усе: і мотиваційний лист написати, і анкету заповнити, і про рекомендаційні листи подбати… ах, ще і CV та Cover Letter… Почнемо без води та по одразу по ділу. Отже, вступ за кордон.

Порада 1

Якщо ви тільки шукаєте бажану освітню програму за кордоном, то слідкуйте за публікаціями Unistudy або іншими власними джерелами. В нагоді стане Календар найпопулярніших стипендійних програм, стажувань та грантів на 2019 рік, який допоможе вам орієнтуватися в часі та просторі й дозволить заздалегідь підготувати усі необхідні документи та тести до дедлайну. Багато програм повторюються щорічно, тому якщо ви не встигли в цьому році – спробуйте в наступному та підготуйтесь ретельно завчасно.

* * *

Порада 2

Якщо ви шукали-шукали програму і випадково побачили бажаний анонс, але дедлайн через кілька годин! Досить поширена ситуація. Найчастіше так і буває, що час для подачі на підходящу вам програму невпинно спливає. Щоб завжди бути готовим до будь-яких анонсів, обов’язково майте напоготові “Ваш check list у полюванні на освітню програму”.

* * *

Порада 3

Якщо ви визначилися із програмою:

  • знаєте дедлайн подачі документів заздалегідь та вирішили завчасно підготуватись
  • побачили анонс програми та бачите, що є ще достаньо часу (2 тижні) до дедлайну

….то ретельно проаналізуйте бажану програму за показниками, вказаними у нашій статті “8 аспектів будь-якої програми за кордоном, які варті уваги”, та переконайтесь, що ви підходящий кандидат за всіма критеріями.

* * *

Порада 4

Створіть план на ваш вступ, заповнюючи пробіли у документах, яких вам не вистачає згідно умов програми:

  • поважайте дедлайни, зважайте на різницю у часі, коли завантажуєте документи на онлайн платформу
  • встановіть власні дедлайни, які будуть трошки коротші за офіційні – так ви матимете простір для змін та форс-мажорів
  • визначте пріорітети: який пункт займе у вас найбільше часу та зусиль? Може, це підготовка та складання мовного тесту або переклад та апостиль документів про освіту? Які дедлайни залежать тільки від вас, а які можуть порушити інші установи і зруйнувати ваші плани?
  • розбийте завдання на маленькі сегменти – одна година щодня протягом двох тижнів на роботу над заявкою – мистецтво маленьких кроків у дії
  • придумайте маленькі винагороди для себе на кожному етапі, аби підтримати мотивацію та самодисципліну
  • враховуйте форс-мажори (хвороба, раптова поїздка тощо), які можуть статися буквально у переддень дедлайну
  • перший крок повинен бути легким і успішним
  • будьте реалістами у плануванні, запитайте себе: чи не страждає якість?

* * *

Вам точно знадобиться Муза, щоб написати унікальну заявку і показати, що ви гідний кандидат –  “Де знайти натхнення для написання мотиваційного есе”

Вам буде легше, якщо ви заздалегідь ознайомитесь зі списком тем, які можуть знадобитися вам для вступу:  “ТОП 10 тем аплікаційних есе на вступ до вишу за кордоном” або “13 відкритих питань для написання application essay для вступу за кордоном”.

Вам обов’язково знадобиться рекомендація з місця роботи або навчання: “Поради з написання рекомендаційних листів”.

* * *

Порада 5

Не переймайтесь, якщо цього разу вас не відібрали. Програм та можливостей – сотні. Якщо вам відмовили в участі, скористайтесь нашими порадами “Як жити далі після відмови в програмі або стипендії”.

Перегляньте Календар освітніх можливостей та підготуйтесь на сто відсотків!

* * *

Порада 6

Слідкуйте за анонсами Unistudy та бери участь у вебінарах. Наприклад, у лютому був вебінар з теми написання мотиваційних есе, а у березні – про CV та Cover Letter.

Якщо Вас відібрали на програму і ви незабаром опинитесь у новому цікавенному середовищі, то ознайомтесь з матеріалом 10 способів знайти друзів за кордоном

* * *

Порада 7

Часом буває, що складно зібрати всі справи до купи та нарешті ПОЧАТИ робити. Безліч технік та цікавих інструментів з тайм-менеджменту та особистої ефективності ви знайдете у книзі “Формула продуктивності”.


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

3 коментарі

  1. інна :

    Добрий вечір. Чи є стажування за кордоном для асистента вчителя в інклюзивному класі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.