Стажування у Європейському Парламенті: як, коли і навіщо?

Враженнями, порадами і своїм досвідом ділиться один із спікерів онлайн-конференції Unistudy SHARE Станіслав Магула, який наразі проходить стажування у Європарламенті.

Далі – пряма мова Станіслава.

* * *

Ще до початку Євромайдану я відчував неабияку ідеологічну близькість до ідей Європейського Союзу, і навіть спромігся перемогти у  Всеукраїнському конкурсі есе «Я – європеєць».  З того часу пройшло вже 7 років, Україна дедалі більше інтегрується у європейський простір, починаючи безвізом і закінчуючи різноманітними програмами підтримки.

Європейський Союз має за мету надати молодим європейцям якомога більше можливостей для кар’єрного зростання та розвитку навичок за рахунок великого набору програм та можливостей, одним з яких є стажування у інституціях ЄС. У даній статті я хочу поділитись своїм досвідом подачі на два таких стажування (Європейська Комісія та Європарламент), і власне про саме стажування у Європейському Парламенті.

Так сталося, що пройти з першої спроби у Єврокомісію мені не вдалось, але один відділок Європарламенті зацікавився моєю кандидатурою, таким чином, давши мені зелене світло на стажування у цій установі. Всім тим, хто також шукає можливості отримати новий незабутній досвід у провідних організаціях світу, пропоную ознайомитись з основними пунктами формування заявки, аби максимально збільшити свої шанси бути обраними.

* * *

* * *

Де проходитиме стажування?

Залежить від обраної позиції, втім найпопулярніші локації – Брюссель, Люксембург та Страсбург. Також є вакансії у Liaison Office у кожній країні ЄС (свого роду посередники між Європарламентом та країною-членом ЄС).

Коли стажування?

1 жовтня – 28 лютого

1 березня – 31 липня

Якого типу стажування?

Назва Європарламент одразу натякає на політичну заангажованість майбутнього стажування, втім це не зовсім так. Більшість стажерів проходять свою практику у «секретаріаті ЄП» – свого роду установи, що обслуговує діяльність Європарламенту як установи.

Таким чином, стажування можна пройти з різних спрямувань, включно з комунікаціями, зовнішніми зв’язками, перекладацької діяльності, інформаційних технологій та проектного менеджменту.

Для стажувань у політичній галузі існує окрема програма стажувань «MEP traineeship», де кожен депутат Європарламенту має змогу взяти декілька стажерів, які допомагатимуть у їх щоденній діяльності як законотворців.

* * *

Коли подаватись?

Двічі на рік, в листопаді та в червні.

Де подаватись?

https://ep-stages.gestmax.eu/search

Необхідно обрати до 3 позицій і податись, надіславши свій мотиваційний лист та резюме (зауважте, що мотиваційні листи – унікальні для кожної позиції, але резюме має бути одне)

Серед усіх вакансій (а їх близько 400 щосезонна) варто обрати ті, які якнайкраще відображають ваш досвід та кар’єрні амбіції. В залежності від кількості аплікантів (а їх може бути як 10, так і 200 на одне місце), відділки кожного директорату можуть проводити додаткові відбори у вигляді телефонної співбесіди, однак це не обов’язково.

* * *

Стажування оплачуване?

Так, в залежності від локації виплачується щомісячний грант (для Брюсселю та Люксембургу – 1360 євро)

Які вимоги?

  • Старше 18 років
  • Знати французьку, німецьку АБО англійську мови на рівні С1 (на деякі позиції – і англійська, і французька обов’язково)
  • Мати щонайменше диплом бакалавра
  • Мати перекладену довідку про несудимість
  • Не мати попередній стажувань в інституціях ЄС більш ніж 60 днів

* * *

Як проходить саме стажування?

Варто бути готовим до надвеликої кількості нової інформації, знайомств та завдань у перші тижні, бо Європейський Парламент – це свого роду мурашник, який ніколи не зупиняється. В залежності від вашого директорати на юніту, рід занять відрізнятиметься, втім кожен стажер є співробітником Європарламенту, а отже, має доступ до безлічі заходів, семінарів та презентацій, яких організовують ледь не щодня.

У нормальний (не коронавірусний) час це також означає доступ до всієї неформальної палітри стажерського досвіду: нетворкінг, подорожі та сумісні проекти та вечора.

* * *

* * *

Як покращити свої шанси?

Відомо, що для кандидатів не з Євросоюзу шанси бути зарахованими – мізерні. Втім, вони є! Зі свого досвіду та досвіду колег постараюсь описати ті моменти, які можуть зіграти вам на руку:

Досвід та підтверджений інтерес до діяльності Європейського союзу

Це може бути участь у вебінарах, молодіжних організаціях чи проектах. Адже сама роль – не унікальна (як, наприклад, фахівець з комунікацій, дослідник чи інженер-розробник програмного забезпечення). Тож показати і аргументувати чому ви хочете працювати саме в Євроінституціях – надважливо (особливо для кандидатів не із ЄС).

Зрозумійте, кого шукає кожен юніт

Зазвичай, кожна «вакансія» містить детальний опис завдань та очікувань від своїх майбутніх стажерів. Зрозумійте, чи ви відповідаєте даному описові і чи маєте релевантний досвід. У ході стажування вас навряд будуть навчати, як у класичному розумінні стажування. Натомість, ви отримуєте реальні кейси і завдання, тому вирішальним є вміння працювати у середовищі і мати практичні навички зі сфери, у яку ви подаєтесь.

Знайдіть людей, які пройшли (проходять) подібні стажування

Хто, як не стріляний птах допоможе вам краще сформувати власну мотивацію під час подачі на конкретну позицію? Люди, які пройшли крізь тенета випробувань та відборів із залюбки поділяться з вами інсайдерською інформацію та (можливо) будуть причетні до відбору нової когорти стажерів, тому LinkedIn – ваше все.

Підготуйте всі документи завчасно

Чимало кандидатів «пролітали» через те, що не змогли вчасно завантажити необхідні документи (один із них – довідка про несудимість, яку необхідно надати з офіційним перекладом на офіційну мову з 24х мов ЄС (англійська у тому числі).

Будьте впевненими у собі

Звісно, можна піти шляхом найменшого супротиву та податись на вакансії з найменшою кількістю аплікатнів. Втім, у такому разі переконайтесь, чи буде вас цікаво, і, найголовніше, корисно пройти таке стажування на обраній посаді? Такого роду наміри важко приховати у мотиваційному листі, тому обирайте серцем!

Якщо ви вважаєте, що «куди мені тягатись з 100 конкурентами, та ще й з ЄС» – подумайте, що зробить вашу заявку унікальною. Або ж, проаналізуйте власний досвід, покращіть його і подавайтесь через півроку або рік.

* * *

Зрештою, стажування в Європарламенті – не єдине. Для громадян України відкриті стажування і в інших інституціях ЄС, організаціях чи компаніях. Головне – знайти достатньо інформації та сформувати власний ланцюжок потреб, проблем та шляхів їх вирішення.

Успіхів!

Вам також має сподобатись...

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.