Стипендійна програма “Завтра.UA”: що це, для кого і як потрапити?

Увага всім талановитим та активним: стартував прийом заявок на конкурс наймасштабнішої стипендіальної програми України «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука! 100 переможців отримають щорічну стипендію в обсязі 2 240 гривень і безліч можливостей для подальшої освіти й кар’єри.

УЧАСНИКИ ЛІТНЬОГО ТАБОРУ «YOU CAMP – YOUTH, OPPORTUNITIES, UNITY»

* * *

1.Програма

Програма є проєктом Фонду Віктора Пінчука в галузі освіти, а мета її дійсно глобальна: формувати нове покоління інтелектуальної та ділової еліти, яке стане рушійною силою змін в Україні. А для цього потрібно не лише обрати найкращих студентів і надати їм фінансову підтримку, а й допомогти здобути потрібні для майбутніх лідерів знання і навички, забезпечити коло контактів серед українських та іноземних лідерів сучасної політики, науки, культури й бізнесу, а також сприяти тому, щоб вони змогли обійняти гідні посади в різних сферах економіки, науки й суспільного життя країни. І це не лише красиві слова. Дивіться самі.

2. Стипендія

Напевне, перше, що мотивує новачків узяти участь у конкурсі, – це фінансова підтримка: кожен з переможців протягом року отримуватиме щомісячну стипендію в обсязі 2 240 гривень. Це зовсім не мало. А якщо у вас є інші джерела доходів і ви можете не використовувати цих надходжень, то за дванадцять місяців побачите на рахунку кругленьку суму – понад 25 000 гривень. Деякі мої знайомі вчинили саме так, сформувавши непоганий стартовий капітал для подальшого розвитку.

3. Стипендіати

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті програми, головними критеріями відбору є високий рівень фахових знань, самостійна наукова робота, лідерські й комунікаційні здібності. А ще сказано, що метою є відбір найталановитіших студентів України. Це не перебільшення: серед стипендіатів, яких обирають щорічно, немає ординарних людей. Кого не візьми, усі не тільки відмінники в навчанні, а й переможці різноманітних наукових і творчих змагань, студентських олімпіад, автори наукових публікацій, учасники всіляких волонтерських проєктів, спортсмени і до того ж просто дуже веселі й креативні люди.

Багато хто вже досягнув помітних успіхів у різних сферах діяльності. Хтось бере активну участь у громадському й політичному житті України, інші вирішили далі вчитися за кордоном, а дехто розпочав цікавий стартап. Наприклад, Галина Палійчук отримала запрошення на навчання відразу із 17 європейських університетів, що входять до рейтингу найкращих ЗВО світу. Анна Морозова з подругою Марусею за півроку об’їхали майже півсвіту, подолавши більш ніж 40 000 кілометрів та відвідавши 14 країн. Денис Фоменко отримав грант Президента України на реалізацію проєкту «Я хочу, можу та буду знати свої права». Андрій Жельветро встиг стати автором двох книг і відомим психологом та тренером. Юлія Гайворонська разом з Аллою та Андрієм Клименками заснували освітній проєкт Upgrade.

А тепер уявіть, що таких людей у стипендіальній спільноті «Завтра.UA» уже понад 2 500, і ви маєте шанс стати одним з них! Уявили? Тоді до справи!

4. Конкурс

Конкурсний відбір триває майже цілий рік і складається з трьох етапів: на першому студенти подають свої заявки на участь у конкурсі через сайт програми – zavtra.in.ua, протягом другого фахові експерти розглядають їхні наукові роботи й анкети, а на завершальному особисті якості конкурсантів оцінюють професійні психологи.

Як подолати ці всі випробування і вийти з них переможцем?

4.1. Перший та другий етапи

Передусім потрібно до 18 грудня зібрати й подати на конкурс потрібний пакет документів (усі форми й бланки можна завантажити на сайті програми), який складається з:

  • заявки (її потрібно заповнити на сайті програми);
  • самостійної конкурсної роботи (вимоги до її оформлення дивіться на сайті);
  • відгуку наукового керівника (або відповідної кафедри чи іншого авторитетного науковця, який працює у відповідному науковому напрямі) на конкурсну роботу;
  • копій документів, які підтверджують наукову діяльність: наявність публікацій / виступи на наукових конференціях / перемоги й призові місця на наукових конкурсах чи олімпіадах (якщо є);
  • рекомендаційного листа про громадсько-соціальну діяльність;
  • копій документів, які підтверджують соціальну діяльність: дипломів, грамот, подяк, офіційних чи рекомендаційних листів, фото, що засвідчують участь у соціальних проєктах, волонтерських акціях тощо (якщо є);
  • цьогорічної фотографії конкурсанта.
4.2. Третій етап

На початку весни переможців першого й другого етапів чекає найбільш обговорюваний і загадковий третій тур. Про цей етап задовго до його початку шириться безліч чуток: що відбуватиметься протягом цих чотирьох годин, як саме учасників будуть оцінювати психологи, що треба робити, як поводитися, як готуватися, які критерії відбору… Стоп, заспокоюємось! Найкраще (напевне, і єдине), що ви можете зробити, це просто бути собою, розслабитися й діставати задоволення. Більшість із вас, мабуть, відвідували різноманітні тренінги з командотворення, розвитку креативності, подолання комплексів тощо. Якщо ні, то в дитячих або молодіжних літніх таборах були точно всі, тому уявляєте командні ігри й змагання, які там проводилися. На третьому етапі вас чекатиме майже те саме, адже в активній колективній діяльності проявлятимуться ваші особисті якості.

Чи є сенс якось готуватися до цього етапу? Можна лише написати невеличку промову-презентацію: представляти себе ви будете неодмінно. Втім, будьте готові до того, що робити це доведеться зовсім не так, як ви планували.

Ще одне часте питання – які критерії відбору. Навряд чи можливо дати на нього чітку відповідь, оскільки критерії змінюються з року в рік, що залежить від ситуації в країні й бачення образу ідеального стипендіата в керівництва програми. Скажімо, якщо хтось зі стипендіатів минулих років розповів вам, що переможцями стали люди з найбільш вираженими лідерськими якостями, це зовсім не дає гарантій того, що це спрацює наступного року. Можливо, навпаки, більше уваги приділятиметься неконфліктності й здатності бути частиною команди. Крім того, не забувайте: за вами наглядатимуть професійні психологи, а отже, будь-які спроби зіграти якусь роль або представити себе такими, якими ви не є, одразу помітять.

Наприкінці повторимо те, із чого починали розповідь про цей етап: розслабтесь і діставайте задоволення! Незважаючи на кінцеві результати відбору, з третього відбіркового етапу ви повернетеся додому сповнені енергії й найпозитивніших вражень.

ФОРУМ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ: УЧАСНИКИ З НІЛОМ ФЕРГЮСОНОМ, СТАРШИМ НАУКОВИМ СПІВРОБІТНИКОМ ГУВЕРІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ СТЕНФОРДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

5. Форум

Позаду – місяць напруженої підготовки, три відбіркові тури, шість місяців очікування і майже щоденного відвідування сайту, де відображається хід конкурсу… Аж раптом у травні ви бачите своє ім’я в переліку переможців! Що далі?

А далі починається найцікавіше. Перший офіційний захід – щорічний молодіжний форум «Завтра.UA», на якому, власне, і відбувається посвячення в стипендіати. На новоявлених стипендіатів чекають три дні на базі відпочинку під Києвом, сповнені різноманітних подій. Готуйтеся до щоденної активної праці: за кілька днів доведеться створити команду однодумців, розробити власний соціальний проєкт чи бізнес-стартап, часто навіть прототип програмного забезпечення чи сайту для нього, скласти бізнес-план, підготувати мультимедійну презентацію, а опісля за хвилину довести журі й глядачам, що саме ваш проєкт є найкращим.

І це тільки один з видів діяльності. Крім цього, учасники форуму прослухають численні лекції, задля проведення яких щороку запрошують українських і закордонних політичних лідерів, інноваторів, провідних представників бізнесу й культури. Також учасники здобудуть корисні навички на тренінгах. І нарешті після 12-годинного робочого дня… Ні, не довгоочікуваний відбій, а шумні дискотеки, на яких майбутні лідери країни «запалюють» до світанку!

6. Життя після «Завтра»

Можна сказати, що «колишніх стипендіатів» не буває. Відтоді, як ви стали стипендіатом, ви залишаєтеся членом стипендіальної спільноти з правом участі в зустрічах з видатними людьми, освітніх заходах, проєктах Фонду Віктора Пінчука, конкурсах на фінансову підтримку колективних проєктів стипендіатів тощо.

Проєкти

Усе починається з проєктів, розроблених на форумі. Щороку журі обирає кілька проєктів-переможців, і команди, що розробили їх, отримують фінансування та організаційну підтримку для їх реалізації. Цей тривалий захопливий процес поєднує учасників з різних міст України, перетворюючи їх на справжні команди.

За підтримкою Фонду Віктора Пінчука стипендіати вже розробили та успішно реалізували більш ніж 160 соціальних проєктів, серед яких «Молодіжний фестиваль аматорського кіно “Ранок”», «Всеукраїнська аграрна літня школа» (програма навчальних курсів і практичних занять для студентів-аграріїв), «Мистецька майстерня» (проведення дитячих майстер-класів з різних видів народного мистецтва), видання пізнавально-розважального журналу «Цибулька» для дітей із частковою або повною втратою зору, «Школа першої допомоги.UA» для школярів Харкова та низка інших ініціатив. Щодо проєктів стипендіатів можна почитати тут.

Лекції й навчальні програми

Бути стипендіатом – це можливість відвідувати публічні лекції Фонду Віктора Пінчука, спікерами яких від початку програми стали Білл Клінтон (42-й президент США), Шимон Перес (колишній президент Ізраїлю), Тоні Блер (колишній прем’єр-міністр Великої Британії), Девід Камерон (колишній прем’єр-міністр Великої Британії), Кофі Аннан (сьомий генеральний секретар ООН), Мохаммад Юнус (лауреат Нобелівської премії миру 2006 року), Річард Бренсон (засновник і голова Virgin Group), Джиммі Вейлз (засновник «Вікіпедії») та інші.

Літні табори

Улітку в стипендіатів з’являється можливість відвідати спеціальні табори. Першим з літніх таборів став «Заповідник», що починався як проєкт однієї з команд, переміг на форумі й виріс до щорічного заходу, який відвідали сотні стипендіатів. Цілями проєкту «Заповідник» стали благоустрій та облаштування історико-культурних комплексів і природних заповідників України.

Поза тим, декілька разів проходив екологічний табір «Завтра.UA Climate Change Camp» за підтримкою фундації Coca-Cola. Упродовж чотирьох днів стипендіати мали змогу подискутувати з провідними експертами в галузі екології, послухати лекції та розробити власні екопроєкти, а також відвідати одне з провідних підприємств «зеленої» металургії України – завод «Інтерпайп Сталь». Наразі cтипендіати мають змогу стати учасниками щорічного табору «YOU Camp», у рамках якого 100 студентів (50 із тимчасово переміщених університетів з окупованих територій сходу України і ще 50 з університетів з інших регіонів) разом розробляють проєкти, спрямовані на соціальну інтеграцію молоді в Україні.

Зустрічі й саміти

Ще одна чудова можливість – участь у щорічному Форумі молодих лідерів у рамках Щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), заснованої Віктором Пінчуком у 2004 році. Форум – це дискусійний майданчик з провідними світовими та українськими політиками, бізнесменами й експертами, спікерами якого вже стали Тоні Блер, Річард Бренсон, Валдіс Домбровскіс, Роберт Ґейтс, Елтон Джон, Девід Камерон, Джон Керрі, Віталій Кличко, Бернар-Анрі Леві, Девід Петреус, Петро Порошенко, Кондоліза Райс, Такан Ілдем, Мохаммад Юнус, Фарід Закарія та інші.

7. Плюси й мінуси програми

Як ви, напевне, мали змогу побачити, програма варта того, щоб поборотися за перемогу в ній. Гроші, друзі, навчання, розваги, спілкування з видатними людьми, кар’єрні перспективи – це все гарантовано для переможців.

А мінус, здається, лише один: ставши стипендіатом, ви вже не зможете повернутися до «нормального» життя пересічного студента, який відсиджує час від перерви до перерви, щоб після отримання диплома знайти роботу лише заради грошей. Спілкування на рівних із «сильними світу цього», реальна можливість отримати фінансування проєктів своєї мрії, навчальні заходи й подорожі, літні табори, а головне, талановиті люди з палаючими очима, які одразу наповнять ваше життя, – це все дуже сильно й надовго змінює світогляд! Можливо, і назавжди. Отже, добре поміркуйте, чи готові ви до цього виклику.

8. Імена, паролі, явки

Сайт програми: zavtra.in.ua

Сторінка у Facebook: facebook.com/Zavtra.UA

Сторінка в Instagram: instagram.com/zavtra.ua.official

Прийом заявок для участі в 15-му конкурсі: 10 листопада – 18 грудня 2020 року

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.