Листи з університетів: Таллінн, Естонія

Всім привіт!

Мене звати Аліна, і я студентка Талліннського університету, який знаходиться в столиці Естонії, Таллінні. Вуз є найбільшим з гуманітарних і одним з трьох провідних університетів країни. Навчаюся я на магістратурі, і моя програма “Освітні інновації та лідерство”, тривалістю 2 роки. Це вже мій 2й семестр тут і є чим з вами поділитися.

Більше історій читайте тут:

Листи з університетів: Як і чому я отримала стипендію Visby

Листи з університетів: Христина Хома

Листи з університетів: чотири роки життя в Німеччині, або звідки береться досвід

Листи з університетів: досвід Erasmus Mundus та інші можливості

Чому Естонія?

Вибрала я саме Естонію так як ця країна дуже перспективна і відкрита для міжнародних студентів, а сам Талліннський університет входить в 5% університетів світу в рейтингу Всесвітньої бази даних вищої освіти (WHED), а основна освіта Естонії – на першому місці в Європі згідно з опублікованими результатами міжнародного дослідження навичок учнів PISA 2018.

Що потрібно для вступу?

Для вступу до Талліннського університету є загальні вимоги і це володіння англійською (підтверджене міжнародним тестуванням), а також документ про попередню освіту.

Далі кожна програма і спеціальність ставить свої вимоги, наприклад, мотиваційний лист, вступний іспит, інтерв’ю, аналіз дослідження.

Весь процес вступу проходить онлайн через платформу DreamApply, куди завантажуються всі необхідні документи. Також там є покрокова інструкція для абітурієнта, інформація про стипендії, зібранні корисні посилання для майбутнього студента і з’являються усі результати. І такий формат надзвичайно зручний, адже ти економиш час, гроші і нерви теж.

 Ось уже на цьому етапі відбувається знайомство з Естонією як з цифровою країною, де більшість послуг і бюрократичних моментів в онлайн форматі, не виходячи з дому.

Вступ на мою програму також проходив онлайн, і було три етапи, перший – мотиваційний лист та завантаження всіх необхідних документів, другий – аналіз статті за темою спеціальності, і фінальний – інтерв’ю. За результатами, я пройшла на стипендію Міністерства закордонних справ Естонії, а це “tuition waiver” – повна стипендія, яка покриває плату за навчання, а також виплачується 300 євро в місяць.

Вся інформація про університет, програми, вимоги до вступу і стипендії можна знайти на сайті університету -> TLU.EE

Cтудентське життя 

Студентське життя, освіта і перебування в Талліні відкриває багато перспектив для кожного. Всесвітнє дослідження Міжнародний Студентський Барометр показує, що 89% міжнародних студентів в Естонії задоволені рівнем вищої освіти, і я точно теж серед них. Секрет в тому, що Естонія, як і її культура та спосіб життя людей, сповнена контрастів, що безсумнівно вражає і надихає. Це і вікові традиції і новаторські ідеї, неймовірна природа і технології на високому рівні.  У Талліннському університеті, підтримують усе це, так як і прагнення до розвитку і знань. Працюють принципи партнерства, науково обґрунтованих методик до викладання і вивчення предметів, активно підтримується діяльність студентської ради та Еразмус суспільства. У Талліннського університету є понад 50 партнерів серед університетів по всьому світу, крім того, в якості студента по обміну ви можете вчитися більш ніж в 600 університетах Європи.

За час мого навчання в ТУ, я дійсно намагаюся бути активною скрізь та отримувати максимум як від навчання, так і від відпочинку. Я займаюсь волонтерством, працюю як Student Ambassador (Студентський амбасадор) в університеті, а це означає, що я представляю міжнародну студентську спільноту в Талліннському університеті,  мою країну, а також Естонію для вже зарахованих студентів, абітурієнтів та усіх, хто цікавиться навчанням тут. Для цього я веду інстаграм сторінку alina_study_abroad, а також пишу блоги для медіа університету (www.tlu.ee/en/mediahub/), де ділюся досвідом та відповідаю на повідомлення майбутніх студентів.

Поради майбутнім абітурієнтам

З особистого досвіду знаю, що це іноді непростий час, тому ось декілька порад. Звісно, усі навколо повторюють, що треба підійти до вибору навчального закладу та спеціальності відповідально, та воно так і є. Тільки не сприймайте “відповідально” як щось страшне, просто приділіть собі час на рефлексію, – проаналізуйте, що дійсно подобається та зацікавлює, а вже виходячи з цього шукаєте “своє”. Що точно не варто робити, то вступати на спеціальність тільки лиш тому, бо там є стипендія, всі радять чи ваш друг там. Тільки ваш інтерес і захопленість сферою принесуть успіх, вбережуть від стресу та вигорання. 


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.