Короткі стипендії для аспірантів і молодих учених

Основною метою цієї програми є підтримка наукових проектів в рамках написання дисертацій.

Дедлайн – 15 листопада.

Хто може подавати заяву?

Висококваліфіковані аспіранти та молоді науковці, які завершать навчання найпізніше до початку стипендії з дипломом магістра або спеціаліста, у виключних випадках – з дипломом бакалавра, а також ті, хто вже захистив дисертацію. Не можуть подавати заяву аспіранти, які вже навчаються в аспірантурі у німецькому вузі.

На що надається підтримка?

Науковий проект або підвищення кваліфікації у державних або державно визнаних ВНЗ або позауніверситетських науково-дослідних установах у Німеччині, які проводяться за узгодженням з науковим керівником з Німеччини.

Тривалість фінансування

  • Від 1 місяця до максимально 6 місяців; період виплати стипендії встановлюється відбірковою комісією залежно від намірів та робочого планування.
  • Стипендія не подовжується.

Що включає в себе стипендія?

  • щомісячні виплати в розмірі 1.000 євро
  • виплати на медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування цивільної відповідальності
  • допомогу на проїзд, якщо ці витрати не беруть на себе організації на батьківщині пошукача або інша сторона

Відбір

Відбір стипендіатів проводить незалежна відбіркова комісія, яка складається з фахових науковців.

Основними критеріями відбору є

  • переконливий та добре спланований науковий проект або підвищення кваліфікації
  • академічні досягнення

Крім того, до розгляду будуть залучені і додатково подані документи, які засвідчують вашу фахову придатність або дають інформацію про вашу позафахову діяльність.

Умови участі

Які передумови слід виконати?

  • На момент подання заяви має минути, як правило, не більше 6 років після складання випускних іспитів. Якщо ви вже захистили дисертацію, з моменту захисту має минути не більше 4 років. В аспірантів має минути не більше 3 років від початку навчання в аспірантурі.
  • Пошукачі, які на момент подання заяви перебувають у Німеччині більше 15 місяців, не можуть брати участь у конкурсі.

Примітка:
Для пошукачів в галузі медицина, ветеринарна медицина та стоматологія діють додаткові положення, які ви знайдете у пам´ятці „Додаткова інформація до наукових стипендій DAAD для пошукачів в галузі медицини“. Додаткова інформація для лікарів (українською мовою)

Знання мов

  • Добре володіння німецькою мовою, зокрема в галузі гуманітарних наук, як правило, є передумовою для навчання у Німеччині. Виключення можливі, якщо стипендіати беруть участь у програмі, яка проводиться англійською мовою.
  • Вимоги до рівня володіння мовою залежать від намірів та фаху пошукача: для гуманітарних та соціальних наук, а також юриспруденції очікується, як правило, принаймні добре володіння німецькою мовою. Для природничих та інженерних наук, а також якщо у приймаючому інституті спілкування може відбуватися англійською мовою, допускається також підтвердження доброго володіння англійською мовою.

Процедура подання заяв

Подання заяв відбувається в режимі онлайн через портал DAAD (коротка інструкція). Крім того, необхідно надіслати поштою до місця прийому заяв 1 екземпляр роздрукованої зведеної заяви (файл у форматі PDF), яка створюється після завершення реєстрації заяви на порталі DAAD, а також інші додатки до заяви.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що доступ до порталу буде показано лише доти, доки триває строк подання заяв. Після завершення строку подання заяв портал не буде доступним до початку нового періоду прийому заяв.

Доступ до порталу буде відкрито приблизно за 6 тижнів до кінцевого терміну подання заяв.

Для того, щоб подати заяву, будь ласка, оберіть у стипендійній базі даних оголошення про цю програму (www.funding-guide.de). Звідти ви потрапите через вкладку “Подати заяву” на портал.

Документи для заяви на стипендію (мова документів – німецька або англійська, українські документи подаються з перекладом)

Сертифікати, документи про освіту, свідоцтва та переклади можна сканувати у незавіреному вигляді і завантажувати на портал DAAD. Лише в разі надання стипендії відділення DAAD у Бонні попросить додатково надіслати подані онлайн документи у паперовому вигляді із завіренням!

1. Документи для завантаження на портал DAAD (мова документів – німецька або англійська):

  • формуляр-заява онлайн
  • повна автобіографія у табелярній формі (CV, максимум 3 сторінки)
  • за наявності – список публікацій (максимум 10 сторінок)
  • докладний та точний опис наукового проекту (Proposal), узгодженого з науковим керівником, а також опис попередніх наукових робіт (максимум 10 сторінок) Корисна інформація щодо змісту
  • календарний план передбачених досліджень
  • підтвердження про наукове керівництво від німецького науковця, з посиланням на плани пошукача, де зазначається згода приймаючого інституту щодо надання робочого місця
  • всі дипломи ВНЗ з додатками; якщо на момент подання заяви диплому ще немає – подається академічна довідка з усіма семестровими оцінками, включаючи пояснення системи оцінювання, а до початку стипендії необхідно буде надати диплом. Документи подаються у вигляді української копії та перекладу.
  • інші документи, важливі для вашої заяви (наприклад, довідки з місць роботи, підтвердження про проходження практики тощо) – копія та переклад
  • підтвердження володіння мовою проведення досліджень (німецька, англійська або інша). Німецька мова: TestDaF, Гете-Сертифікати, DSH, DSD-II, telc Deutsch, onSET (тільки для подання заяви на стипендію, для вступу до аспірантури слід виконати умови обраного вузу), вимагається також і від германістів. Англійська мова: TOEFL, IELTS або onSET (для вступу до аспірантури слід виконати умови обраного вузу). При наявності інших мовних сертифікатів слід спочатку з´ясувати в Інформаційному центрі DAAD у Києві, чи підходять вони для подання заяви
  • переклад документів, виданих мовою Вашої країни, на німецьку або англійську

2. Документи, які надсилаються поштою:

  • зведена заява, яка створюється на порталі в форматі PDF і яку ви можете роздрукувати після завершення процедури реєстрації онлайн; будь ласка, надішліть 1 екземпляр до місця прийому заяв
  • свіжа рекомендація від викладача ВНЗ, яка містить інформацію про вашу кваліфікацію (підписана вручну, не з цифровим або відсканованим підписом); будь ласка, докладіть до кожного примірника вашої заяви по одному екземпляру рекомендації у закритому конверті (мова – німецька або англійська). Формуляр для рекомендації завантажується з порталу DAAD після реєстрації. Будь ласка, зверніть увагу на рекомендації у вкладці “Подати заяву” в описі програми на www.funding-guide.de. Корисна інформація щодо змісту рекомендації

Вимоги до документів Ви знайдете тут

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Виплата стипендії починається не раніше 1 червня 2018 року.

Місце прийому заяв

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ “КПІ”), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація щодо подання заяв

  • Ваша заява буде вважатися дійсною лише тоді, коли всі необхідні документи будуть завантажені на портал DAAD (див. пункт 1) та надіслані поштою (див. пункт 2). Про вчасне відправлення документів поштою свідчить дата на поштовому штампі.
  • Портал DAAD закривається о 24 годині за середньоєвропейським часом останнього дня прийому заяв.
  • Заяви, надіслані із запізненням або неповним комплектом документів, розглядатися не будуть. Відповідальність за наявність всіх необхідних документів несе пошукач.
  • Документи із заяви на стипендію лишаються в DAAD. Дані про пошукачів зберігаються DAAD у відповідності до Федерального закону про захист даних, якщо вони необхідні для обробки заяви.

Місце отримання інформації та консультації

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ “КПІ”), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Джерело: http://daad.org.ua/ukr/stip_forschung_kurz.html

Фото – Unsplash

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.