Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) на 2016-2017 навчальний рік

Протягом осіннього періоду 2015 року на теренах України проводитиметься набір школярів за програмою “Програма обміну майбутніх лідерів” (FLEX). FLEX – програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США й адмініструється в Україні організацією „Американські Ради з Міжнародної освіти: ACTR/ACCELS” (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма дає можливість українським школярам протягом одного навчального року навчатись у школі в США, проживаючи в американській родині. Далі наводиться короткий опис програми.

Перший тур:
Цього року в Україні заплановано більш ніж 30 центрів тестування. Учні 8, 9 та 10 класів, які народилися в період від 1 січня 1999 року до 15 липня 2001 року, матимуть змогу проходити конкурс в найближчому до них центрі тестування (детальну інформацію про центри тестування можна отримати на веб-сайті: www.americancouncils.org.ua. Також запрошуються діти з обмеженими фізичними можливостями, які є учнями 8-11 класів та народилися в період від 15 лютого 1998 року до 15 липня 2001 року. Конкурс для учнів з обмеженими фізичними можливостями проходить окремо від загальної групи, вони змагаються між собою.
Всі старшокласники отримують інформацію про програму через листи до школи та засоби масової інформації. Бажаючі взяти участь у конкурсі мають прийти на місце тестування в час та день, оголошений заздалегідь. Процес тестування у кожному з центрів починається із загальної презентації програми та проведення першого туру конкурсу. Перший тур – це невеликий письмовий тест з англійської мови. Зазвичай його результати відомі в день проведення.

Другий тур:
Учасники, які пройшли до другого туру, писатимуть три невеликих твори (есе) на задані теми. Другий тур, як правило, відбувається наступного дня після першого туру. Всі матеріали другого туру надсилаються до Вашингтону для оцінювання незалежною комісією.

Третій тур:
Третій тур відбувається через 3-6 тижнів після другого туру. Співробітники організації American Councils знову приїжджають до центрів тестування для проведення третього туру серед учасників, яких було відібрано незалежною комісією. Третій тур включає зустріч з учасниками та їх батьками. На цій зустрічі кожен учасник отримує анкету, на виповнення якої надається два тижні, після цього анкета має бути повернена до офісу American Councils у Києві. Після зустрічі всі учасники третього туру писатимуть два невеликих твори англійською мовою та складатимуть стандартизований тест з англійської мови. Цей тест складається з аудіювання та письмової частини. Крім того, підчас третього туру з кожним учасником проводитиметься індивідуальна співбесіда англійською та рідною мовами, а також учасники братимуть участь у роботі груп, що складаються з 5-8 учнів.

Заключний етап:
Після отримання анкет від учасників всі документи третього туру відсилаються до Вашингтону для розгляду незалежною комісією. Після прийняття рішення комісією, Офіс Американських Рад в Вашингтоні, надає інформацію листом стосовно статусу учасника (фіналіст/альтернативний кандидат/не пройшов) через офіс Американських Рад в Києві. Фіналісти та альтернативні кандидати програми будуть визначені у квітні 2016 року. Наразі точна кількість фіналістів та альтернативних кандидатів невідома. У 2015 році було відібрано 325 фіналістів та 48 альтернативних кандидатів програми. Після оголошення результатів учасники програми займаються підготовкою необхідних документів для отримання американської візи. Протягом червня та липня фіналісти обов’язково проходять програму передвиїзної орієнтації у Києві. Учасники програми FLEX вирушають до Сполучених Штатів Америки у серпні 2016 року, в Україну вони повернуться у травні-червні 2017 року.

За додатковою інформацію, будь ласка, звертайтеся до організації American Councils:
вул. Еспланадна, 20, 6-й поверх, Київ 01001
тел.: (044) 289-39-52, 289-39-53, 289-39-77, 289-39-78; факс: (044) 289-39-21
e-mail: flex@americancouncils.org.ua
http://vk.com/flex_ukraine
https://www.facebook.com/UkraineFLEX

Вам також має сподобатись...

6 коментарів

 1. Савелій :

  ” Фіналісти та альтернативні кандидати програми будуть визначені у квітні 2016 року.”
  Квітень закінчується – скільки чекати ? Чи це подарунок до Пасхи ???

 2. Яна :

  А в якому році буде наступний набір?

 3. Наталья :

  КАк записать дочь на программу по обмену,были на семинаре,девочка 2000 г,и есть ли программы для пересенцев?

  • UniStudy :

   За цим лінком з офіційного сайту доступна інформація про участь http://www.americancouncils.org.ua/uk/pages/10/ На цей рік набір учасників уже завершився. За детальною інформацією Вам слід звернутися до представників програми: вул. Еспланадна, 20, 6-й поверх, Київ 01001; тел.: (044) 289-39-52, 289-39-53, 289-39-77, 289-39-78.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.