Проєкт Coming Out of Isolation 2.0 шукає учасників: художників і режисерів

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ та ГО КиївПрайд оголошують open call для режисерів і художників, які працюють з відео і темами ЛГБТ+

До 25 грудня українські режисери(ки) та художники(ці) можуть подати заявку на участь у колективній резиденції Coming Out of Isolation 2.0. В результаті проєкту в учасників буде можливість отримати фінансування й створити відеороботи, які покажуть в регіонах України влітку-восени 2020 року.

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ та ГО КиївПрайд за підтримки Human Rights Fund 2019 розпочинають довготривалий проєкт Coming Out of Isolation 2.0, націлений на подолання дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників(ць) ЛГБТ+ спільноти в Україні. Його мета — за допомогою сучасного мистецтва неупереджено та критично говорити про різні гендерні ідентичності, а також сприяти видимості та рівноправному включенню ЛГБТ+ людей у суспільне життя.

До участі запрошуються всі українські художники, художниці, режисери та режисерки, незалежно від віку, гендерної ідентичності та регіону проживання, які вже працюють або хотіли б працювати з медіумом відео та готові за підтримки менторів(ок) створити відеороботу, що висвітлювала б різні аспекти життя ЛГБТ+ людей.

Проєкт складатиметься з кількох етапів:

  1. Перший — місячна резиденція у фонді ІЗОЛЯЦІЯ (27 січня-28 лютого 2020 року).
  2. Другий — публічний пітчинг проєктів за результатами резиденції (10 березня), після якого успішні учасники отримають малі гранти у розмірі 50 тис. гривень на реалізацію власної відеороботи.
  3. Третій етап — закінчення роботи над роботами (травень-2020).
  4. Протягом літа-осені 2020 відео будуть показані у регіонах України та включені до програм київського ПрайдТижня та проекту з мобільності в регіонах України Community Culture Bus / Гуртобус.

«Говорячи про ЛГБТ+, як медіа, так і спеціалізована література часто вдаються до терміну “ЛГБТ+ спільнота”, який почали вживати у США з 1988 року, однак цей термін призводить до узагальнення та гомогенізації спільноти, яка насправді є досить розмаїтою, — пояснюють організатори. — На рівень відкритості, самоприйняття, самоідентифікацію та соціалізацію кожного окремого індивіда впливають соціальні обставини: освіта, рівень добробуту, регіон проживання, вік. Через це фонду ІЗОЛЯЦІЯ та громадській організації КиївПрайд видається важливим говорити не про спільноту загалом, а про окремих суб’єктів, з яких вона складається, а також про соціальні обставини, за яких вони живуть».

Під час резиденції та протягом роботи над власними проєктами з резидентами(ками) працюватиме менторка, художниця Аліна Клейтман. Також під час резиденції відбудуться воркшопи та лекції для її учасників(ць) та для ширшої аудиторії від запрошених лекторів(ок), серед яких художниця та режисерка Оксана Казьміна, арт-критикиня та режисерка Ута Кільтер, режисер Роман Блажан.

Щоб взяти участь у резиденції, потрібно податися на open call до 25 грудня. Заявка має складатися з резюме та портфоліо художника(ці) або режисера(ки), а також короткого (до 400 слів) мотиваційного листа, в якому пояснюється, чому кандидат(ка) хоче працювати з ЛГБТ+ тематикою. Всі документи мають бути надіслані у форматі PDF на пошту opencall@izolyatsia.org з назвою файлу – Прізвище_Ім’я апліканта(ки).

Імена 4-5 обраних резидентів і резиденток будуть оголошені 28 грудня 2019.

Учасникам(цям) з інших регіонів (максимум 3 персони) на час резиденції надається житло в Києві та будуть відшкодовані витрати на проїзд по Україні. Щодо компенсації супровідних витрат учасникам резиденції можна звертатися до фонду ІЗОЛЯЦІЯ за адресою opencall@izolyatsia.org або за телефоном  +380 50 477 26 20.

 

ІЗОЛЯЦІЯ — це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована 2010 року в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, якому фонд завдячує своїм ім’ям. У червні 2014 року територію ІЗОЛЯЦІЇ захопили озброєні представники самопроголошеної «Донецької Народної Республіки», після чого інституція перебралася до Києва.

КиївПрайд – це українська громадська організація, метою якої є сприяння досягненню повного дотримання прав людини для ЛГБТ+ в Україні, формування поваги до цих прав у суспільстві шляхом підвищення видимості та участі ЛГБТ+ у суспільних процесах. Окрім своєї діяльності протягом року, ГО КиївПрайд організовує щорічну подію, що називається КиївПрайд-тиждень.


Контакти:

Катерина Іголкіна, комунікаційна менеджерка фонду ІЗОЛЯЦІЯ
kateryna.igolkina@izolyatsia.org

Open call на сайті фонду ІЗОЛЯЦІЯ

Фейсбук-івент Coming Out of Isolation 2.0: Open Call

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.