Як вчити німецьку чи іншу мову, не закидаючи? 3 складові успіху!

Привіт, друзі! На зв’язку Марина Яновська, засновниця інста-блогу Fajnodeutsch 

За першою освітою я психолог, на магістратурі в німецькому університеті вивчала «Менеджмент і лідерство». Я не філолог, проте це не завадило мені вивчити німецьку за 2,5 роки до сертифікованого С1. Ця мова відкрила для мене безліч дверей.

В 2016 році я стала стипендіаткою німецьких курсів BAYHOST і вперше поїхала в Німеччину на місяць з повним фінансуванням. В 2017 побувала на міжнародному проекті EUROCAMP в Саксонії-Анхальт, також з фінансуванням. В 2018 переїхала в Німеччину за волонтерською програмою EVS (ESC), проте через п’ять місяців перервала її, отримавши DAAD-стипендію на магістратуру в німецькому університеті в Будапешті.

Між першим і другим роком магістратури я виграла ще одну стипендію на літній курс для економістів в Німеччині, цього разу – від DAAD. На момент написання цієї статті я майже закінчила дворічну магістратуру в Будапешті, вже рік веду блог fajnodeutsch для людей з інтересом до німецької, та п’ятий рік – викладаю. Загалом з 2016 року я побачила 13 європейських країн, побувала в 11 з 16 федеральних земель Німеччини, по місяцю прожила в Баварії і Північній Рейн-Вестфалії, шість місяців – в Берліні і його околицях.

Перший місяць в Німеччині. 2016, Вюрцбург (Баварія)

* * *

Ні подорожей, ні стипендій, ні, ймовірно, вивченої англійської в моєму житті не було б, якби не німецька. Отже, як вчити, не закидаючи?

Подібні питання постійно прилітають в дірект. Якщо коротко, для успішного вивчення як німецької і інших мов необхідні три компоненти:

? Ціль
? Дедлайн
? Система

* * *

І – Ціль. Для чого ви вчите? 

Чи справді вам хочеться того, чого ви прагнете? Це може бути навчання в Німеччині, стипендія на літні курси або об’єднання з коханою людиною. Вивчати мову, “аби було”, просто щоб знати – така мотивація працює рідко. Чим конкретнішою є ціль, тим краще. Можна розписати її по критеріям SMART. І завжди, коли хочеться кинути, треба згадувати відповідь на питання «для чого я почав/ла?».

Кельн, 2019, під час літнього курсу економічної німецької

* * *

Я взялася за  німецьку, оскільки завела стосунки з хлопцем-стипендіатом. Щоб об’єднатися з ним і переїхати в Німеччину, мені потрібно було з нуля вивчити мову, скласти екзамени, отримати стипендію на навчання. Ті стосунки дали мені шалену мотивацію. Я вивчила мову з нуля за 2,5 роки, отримала стипендії і в результаті вступила на навчання. Плюс бонусом вивчила ще й англійську до В2, щоб підвищити шанси на стипендії 🙂 Правда, стосунки після об’єднання розпалися, але німецька залишилась в моєму житті і є справою, котрою я планую займатися 🙂 Ні разу не пошкодувала, що опанувала її, вкладала час і гроші.

* * *

ІІ – Дедлайн

Це може бути екзамен на сертифікат, крайній строк подачі на стипендію чи співбесіда. Я рекомендую скласти екзамен на сертифікат один раз на старшому рівні В2-С2, але якщо вам потрібен нижчий рівень, реєстрація на сертифікат також наділяється мотиваційним сенсом.

З мого досвіду ніщо так не мотивує вчити, як заплачені за екзамен 150-200 євро. Це дає чіткий дедлайн, до котрого треба готуватися. Так, маючи дедлайн, до екзамену з англійської я готувалась за два місяці і підвищила рівень з А1-А2 до твердого сертифікованого В2. Це була дуже інтенсивна підготовка, по 4 години на день.

* * *

III – Cистема

Мову необхідно вчити систематично, матеріал має складатися в єдину картину. За це зазвичай відповідають групові курси або індивідуальні заняття з викладачем. Кому треба, звертайтеся 🙂

Якщо немає викладача, має бути хоча б німецький підручник відповідно до рівня. Якщо безсистемно брати якісь ролики на ютубі чи аплікації типу Duolingo, без набуття ґрунтовних знань, це з великою вірогідністю не спрацює. Але розважальні способи (відео, серіали, аплікації тощо) є гарним доповненням до основної програми.

2019, Аахен, під час літнього курсу економічної німецької

Напишіть в коментах, чи є у вас проблема з мотивацією? Навіщо ви вчите мову?

Наостанок запрошую всіх зацікавлених в німецькій мові на Fajnodeutsch  та у мій особистий блог!

Бажаю вам успіхів з вибраною мовою!

* * *

Більше історій для натхнення читайте тут:

Листи з університетів: Як і чому я отримала стипендію Visby

Листи з університетів: Таллінн, Естонія

Листи з університетів: Христина Хома

Листи з університетів: досвід Erasmus Mundus та інші можливості

Листи з університетів: чотири роки в Німеччині, або звідки береться досвід

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.