Школярам, батькам та вчителям про професії у сфері енергетики

27 листопада об 11:00 Центр «Розвиток КСВ» презентує буклет «Твоє майбутнє в електроенергетиці» та профорієнтаційні уроки для учнів та учениць 5-10 класів. Буклет та уроки розроблені в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці» за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Під час презентації буклету про професії у сфері енергетики, говоритимемо про подолання гендерних стереотипів при виборі майбутньої професії. Наш буклет містить історії успіху фахівців та фахівчинь, які вже побудували свою кар’єру в енергетиці, та чиї історії можуть надихнути майбутніх молодих енергетиків України. 

Ми зібрали максимум корисної інформації про енергетичні професії, а також включили до буклета перелік обов’язків та професійних вимог до широкого спектра спеціальностей за різними напрямами роботи енергетичного сектору. Корисними для молоді стануть і посилання на різноманітні профільні інформаційні ресурси з переліком можливостей професійного росту, описами освітніх програм та посиланнями на онлайн-курси. З буклета молодь також дізнається багато цікавого про подальший розвиток сектору та інновації.

Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ»: «Молодь в Україні майже необізнана про сферу енергетики та майже не розглядає її при виборі майбутньої професії. Дослідження «Прозора енергетика» показало, що сфера енергетики є незрозумілим для більшості громадян, а достатньою інформацією володіють всього 12% населення, і в більшості випадків цей інтерес пов’язаний з тарифами на електроенергію. Саме тому ми прагнемо просто та цікаво розказати учням та ученицям про особливості роботи у сфери енергетики та змотивувати їх обирати енергетику своєю професією».

Юлія Галустян, експертка з гендерних питань USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ): «Гендерні стереотипи заважають адекватно оцінити свої можливості багатьом дівчатам. Низькі показники присутності жінок в енергетичній галузі – результат тих же стереотипів. Наш спільний буклет про професії у сфері енергетики сприятиме зміні існуючого стереотипного мислення щодо жінок в енергетиці, та стане у пригоді молоді, яка обирає майбутні професії. Сподіваємось, що з нашим буклетом, тепер більш активно — в енергетичному секторі країни».

Партнери  проєкту: ДТЕК, Прикарпаттяобленерго, Укргідроенерго, Енергоатом, Львівобленерго. Медіапартнери презентації: Гендер в Деталях, Mind.ua

Реєстрація на презентацію: https://forms.gle/4P8DrYWkmV4z1R7r9 

Презентація відбудеться на платформі ZOOM. Прямий ефір заходу транслюватиметься на сторінці Дівчата STEM у Facebook.

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/1277272059311821/ 

_______

USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) працює на зміцнення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичного сектору країни в сучасну рушійну силу економічного зростання, орієнтовану на ринок та інтегровану в ЄС. Проєкт працює над вдосконаленням нормативно-правового середовища в енергетичному секторі та підвищенням надійності енергопостачання, створенням конкурентних ринків енергії, з метою підвищення прозорості, зменшення корупції та покращення добробуту громадян України. Діяльність USAID Проєкту енергетичної безпеки зосереджена на підтримці секторів електроенергії, природного газу, центрального теплопостачання та відновлюваної енергії, а також здійсненні міжсекторальних заходів, які сприяють гендерній рівності, екологічній і соціальній відповідальності. USAID ПЕБ також має на меті допомогти Україні покращити енергопостачання та зменшити наслідки російської агресії.

Карта професій – це освітня ініціатива Центру “Розвиток КСВ”, яка допомагає професійному самовизначенню молоді. В рамках ініціативи професіонали компаній одного сектору розробляють карту професій в секторі, вказують потрібні навички та вміння для цих професій, курси та університети, де цьому вчать, описують перспективи галузі в майбутньому. Близько 20 компаній (ПУМБ, Укрсиббанк BNP Paribas, Астарта, Сингента, Метінвест та інші) у партнерстві з Центром «Розвиток КСВ» вже розробили свої карти професій (рітейл, агро, банківська сфера, IT, гірничодобувна, металургійна, юридична). Карти професій з інших напрямків та сфер повністю доступні на сайті проєкту Career Hub.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.