Яка ж вона, аудиторія UniStudy?

Минуло вже більш ніж півроку після перезапуску UniStudy. Весь цей час ми працювали, намагаючись задовольняти потреби читачів UniStudy і надаючи корисну та актуальну інформацію про освітні заходи за кордоном.

Але світ міжнародних програм не такий вже й цілісний і відзначається різноманітністю. Продовження навчання за кордоном в магістратурі або аспірантурі, академічні літні школи, молодіжні обміни, гранти для НГО… Кожна з цих програм розрахована на свого потенційного апліканта, і вимоги до учасників будуть різними.

Ми вирішили дізнатися, хто ж насправді складає аудиторію UniStudy. Для цього першого вересня (непоганий привід!) ми опублікували невеличке опитування і надзвичайно вдячні усім, хто взяв у ньому участь. Результати виявилися доволі цікавими.

Загалом в опитуванні взяла участь 181 особа. Нашим читачам були запропоновані питання щодо статусу (студент, аспірант, викладач, молодий науковець, працівник в НГО, вчитель у школі або інший варіант), спеціальності, зацікавленості в конкретний програмах (короткострокові / довгострокові і які саме). Крім того, ми поставили ще два таких питання:

  • Які перешкоди стоять між Вами і Вашою метою – участь в міжнародній програмі?
    Чого саме Вам не вистачає, щоб потрапити на бажану міжнародну програму?
  • Як ми у UniStudy можемо допомогти Вам у досягненні цієї мети?
    Які питання, пов’язані з міжнародними програмами та аплікаційним процесом, цікавлять?

 

1. Актуальний статус читачів UniStudy

Ми намагаємося розвивати UniStudy як ресурс, який спрямований не лише на студентів, але й на науковців та викладачів. Саме тому тут часто сусідять дещо «несерйозні» заходи неформальної освіти, престижні міжнародні стипендії та різноманітні гранти для досвідчених учених.

Дійсно, аналіз результатів опитування показав, що на UniStudy заходить приблизно однакова кількість студентів, молодих науковців та викладачів (20 відсотків). Невелику кількість складають шкільні педагоги. Також ресурсом цікавляться працівники НГО (12 відсотків). І переважна більшість респондентів вирішила вказати «свій варіант». До речі, згодна з тим, що завершення навчання у виші або робота, не пов’язана безпосередньо з педагогічною діяльністю – аж ніяк не привід до зупинки у власній освіті та розвитку. Принцип LifeLong Learning, безперевної освіти протягом життя, як ніколи зараз актуальний. Тим більше, що сучасний світ надає всі можливості для цього.

(клікніть на картинку, щоб подивитися в гарній якості)

Статус

 

2. Найбільш поширені спеціальності.

На UniStudy читачі зможуть знайти міжнародну програму з будь-якої спеціальності. А якщо не знайдуть, ми допоможемо індивідуально)) У своїй практиці я інколи стикаюся з тим, що людина каже: «Моя спеціальність неактуальна, нецікава, про яку взагалі програму / стажування / грант може йти мова?!». А насправді існує величезна кількість програм, розрахованих на всі спеціальності – точні, гуманітарні, природничі, прикладні… Справа в тому, що дуже часто подача заяви на дослідницький грант, приміром, потребує проектного мислення – розуміння актуальності своєї теми, своїх потреб і, що не менш важливо, фокусу програми грантодавця.

Найбільш поширеними спеціальностями наших читачів виявилися економіка, міжнародні відносини, журналістика, правознавство, екологія та історія.

 

3. Які програми цікавлять найбільше?

Відповіді на це питання не стали для мене несподіванкою. Серед аутсайдерів лишилися тільки бакалаврські програми – воно й зрозуміло, більшість студентів замислюється про навчання за кордоном ближче до четвертого курсу, а до цього часу ще немає необхідних компетенцій, академічних успіхів та достатнього рівня володіння іноземною мовою. Та і мотивації теж:)

(клікніть на картинку, щоб подивитися в гарній якості)

Програми

Усі інші програми набрали приблизно однакову кількість відповідей. Однак, серед лідерів – короткострокові програми, молодіжні обміни, літні та зимові школи.

 

4. Які перешкоди на шляху до участі в міжнародній програмі?

Ось тут уже відповіді стали надзвичайно різноманітними:) Зазвичай серед перешкод називалися:

  • Невпевненість;
  • незнання англійської мови, відсутність складених тестів (TOEFL, IELTS), які необхідні для участі в програмі;
  • невміння знайти для себе цікаву і корисну програму;
  • брак часу;
  • вік (неможливість знайти програму для учасників від 30 років);
  • брак грошей;
  • брак досвіду;
  • невідповідність статусу програмі (не студент і не аспірант);
  • погана якість заповнення заявок – незнання того, як це правильно зробити.

Насправді це тема цілого окремого вебінару – розвіювання міфів щодо участі в міжнародних освітніх заходах. Можна знайти потрібну програму, навіть якщо Вам 50+ років. Можна підтягти рівень англійської і скласти тест. Можна навіть знайти програму, яка Вам складання цього тесту оплатить (таких мало, але є) Головне – знати, для чого Вам це потрібно, які Ваші цілі. І не опускати руки:)

 

5. Чим може допомогти команда UniStudy?

Відповіді також були доволі різноманітними, але деяка системність простежувалася. Спробуємо підбити підсумок по цьому питанню:

  • інформація про освітні програми;
  • більш детально – надання інформації саме з моєї конкретної спеціальності;
  • пошук програми для людей з обмеженими можливостями;
  • допомога у складанні документів, фідбек по них, корисні поради, пояснення складних моментів (таке собі «кураторство»)

 

РЕЗЮМЕ

Результати опитування показують, що читачі UniStudy – вмотивовані та цілеспрямовані особистості. Адже вже те, що людина взяла участь в опитуванні і сама для себе підбила певні підсумки, свідчить про її зацікавленість у власному розвитку й освіті. Надзвичайно круто, що можливостями, про які розвовідає UniStudy, цікавляться люди старшого віку, люди з обмеженими можливостями. Не варто закриватися у своєму маленькому світі тільки через те, що вам 40+ років або ваша спеціальність трохи не така актуальна, як вам здається.

Звісно, завжди будуть перешкоди. Найперша з них – це невіра у власні сили, і це, напевно, найголовніше, що треба в собі подолати. Головне – почати, пробувати і напрацьовувати необхідний досвід.

 

===============================================================================

 

Вже зовсім скоро на UniStudy стартує новий набір учасників онлайн-курсу, під час якого ми крок за кроком розбиратимемо всі нюанси участі в міжнародних грантових програмах – типи програм, критерії відбору та вимоги до учасників, необхідні документи, а також спробуємо податися на бажані програми. Курс доповнений на основі Ваших відповідей для якомога більшої відповідності Вашим потребам. Ми розвіємо міфи про необхідність великої суми грошей і неактуальних спеціальностей, про те, що родина і вік нібито є перешкодами до участі в стипендійних програмах. Дізнаємось, на яких ресурсах шукати цікаві для себе можливості, фокусуючись саме на своїх цілях.

Будемо раді бачити в числі учасників! 🙂

Вам також має сподобатись...

3 коментарі

  1. Владимир :

    Очень рад, что принял участие в опросе лично. Да, мне 40+ и я считаю себя молодым. Прекрасный проект, особенно сейчас, в сложное время испытаний, когда прошлого уже нет, а будущего пока нет.
    На самом деле, таких как я очень много, оставивших все в Луганске-Донецке, и начинающих жить заново.
    Если вы поможете нам с проектами, грантами, то честь вам и хвала. А мы такие – хвататься будем за всё.

    • Олексій :

      Володимире, не даремно багато програм розрахованих на переселенців з окупованих територій. Я думаю, що стажування закордоном розширює кругозір і дає можливість подивитись на світ іншими очима, розумієш, що багато того, що нам розповідають з ящика це повна дурня. Поки я не відвідав США сміявся над жартами Задорнова, тепер верне від нього, розумію наскільки расистські в нього жарти. А люди скрізь однакові. Багато з програм дадуть кар”єрний поштовх або покращать резюме. Щасти вам, думаю все буде у вас добре.

  1. 22 Грудня, 2016

    […] Вже скоро Новий рік…зазвичай напередодні цього свята ми пишемо (або не пишемо, але все одно так чи інакше обмірковуємо) плани на наступні 12 місяців. Я впевнена, що більшість читачів UniStudy планує свою участь у певній освітній закордонній програмі:) Доказом тому є численні відповіді наших підписників. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.