Літо в Естонії: стипендії від МЗС Естонії для українців на участь у літніх програмах

Літо лише щойно закінчилося, і попереду цілий академічний рік до нових канікул. Однак ніколи не завадить дізнатися про ще одну можливість, аби уже плануватинаступне літо. Якщо ви не полюбляєте літньої спеки, а відпочинок на морі у вас не обо’язково асоціюється з засмаганням під сонцем, тоді стипендіїEstonian Development Cooperation, що надаються Естонським Міністерством Закордонних Справ, якраз для вас!

Кожного літа для громадяни Грузії, Молдови, України та Білорусі в університеті Тарту доступні стипендії на участь у літніх програмах, що включають:

 • Social Dimension: Estonian Business Environment and EU-Russian Relations – двотижнева програма у Таллінні та Тарту.
 • Social Dimension: EU-Russian Relations and Baltic Regional Security 16-29 July 2017 – двотижнева програма у Тарту та Пярну (курортне місто на березі Балтійського моря).
 • Juri Lotman and the Semiotics of Culture – двотижнева програма в Тарту.
 • Integrating Educational Technology with 21st Century Learning – двотижнева програма в Тарту.

Щорічно доступно 20 стипендій (по 5 для кожної програми). Стипендія прокриває:

 • Плату за участь у програмі (близько 1300 євро);
 • Безкоштовне проживання (з сніданками) у дво- або тримісній кімнаті протягом програми;
 • Виплату у розмірі 190 євро для покриття витрат на дорогу та харчування;

Хто може подаватися?

Студенти бакалаврату починаючи з 2 курсу, а також студенти магістратури можуть подавати свої заявки на отримання стипендії. А от заявки від студентів аспірантури, на жаль, не приймаються.

Як податися?

Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн форму та прикріпити пакет документів, що включає:

 • Мотиваційний лист (обсягом до 900 слів), який пояснює як участь у літній школі пов’язана з навчанням/професійним досвідом апліканта;
 • Резюме;
 • Виписку оцінок з університету для студентів або підтвердження зайнятості для учителів (у випадку відповідної літньої програми);
 • Фотокопію паспорта;

Усі документи готуються англійською мовою. Дедлайн подачі заявок на початку квітня щороку (для більш точної інформації слідкуйте за інформацією на веб-сайті).

Які мої шанси на отримання стипендії?

Як учасник стипендійної програми, можу поділитися інсайдерською інформацією: у 2017 році було надіслано 145 заявок на 20 стипендій. Однак не варто хвилюватися, у випадку українців стипендію отримати значно легше, адже заявок з України у рази менше, ніж, до прикладу, з Грузії. Тому готуйте документи і, якщо отримаєте стипендію, не забудьте про теплі речі: літо в Естонії дещо відрізняється від літа в Україні!

Author expresses his gratitude to theEstonian Ministry of Foreign Affairs for their financial support of international education programs.

Детальніша інформація на сайті університету Тарту:

http://www.ut.ee/en/admissions/international-summer-university-2017

Фото – Unsplash

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.