Конкурс студентських есе

Democracy Reporting International (DRI) та Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка організовують конкурс есе для українських студентів, які цікавляться реформуванням країни та прагнуть інформувати громадськість про реформи. Студенти молодших та випускних курсів вищих навчальних закладів України запрошуються надіслати коротке есе на тему: “Чи потрібна Україні децентралізація?”

Децентралізація державної влади та повноважень органів місцевого самоврядування є ключовими темами програми реформ уряду. Ця реформа є особливо важливою з огляду на місцеві вибори у жовтні та зобов’язання за другою Мінською угодою. Дебати почалися після створення Конституційної Комісії у березні 2015 року. Відповідна робоча група Конституційної Комісії досягла значного прогресу у розроблені нової конституційної правової бази для децентралізації та місцевого самоврядування, і незабаром має представити відповідний законопроект. Чи потрібно надавати ширші повноваження областям та районам? Якщо так, які конкретні повноваження вони повинні отримати? Які ризики та переваги майбутньої реформи? Якими будуть її наслідки для пересічних громадян?

DRI та КНУ ім. Тараса Шевченка запрошують студентів підготувати есе, де розглянуто ці питання та наведено конкретні приклади залучення студентів та молоді до процесу реформ.

Вимоги до конкурсантів

Учасниками можуть бути студенти вищих навчальних закладів України, молодших та випускних курсів з правознавства, політології, міжнародних відносин та споріднених соціальних дисциплін.

Приз

Автор есе, що переможе у конкурсі:

  • Отримає запрошення презентувати своє есе на конференції DRI в Брюсселі або Берліні восени 2015 року. Вартість подорожі оплачуватиме DRI;
  • Зможе опублікувати своє есе у форматі, обраному DRI.

Правила конкурсу

  • Есе повинно бути оригінальною роботою без будь-якого плагіату. Есе, що раніше публікувалися, частково чи повністю, не допускаються до участі.
  • Всі роботи повинні бути написані українською, англійською чи російською мовами.
  • Обсяг не повинен перевищувати 2500 слів, включно з посиланнями.
  • Конкурсні роботи мають подаватися у форматі Microsoft Word. В документі необхідно вказати повне ім’я учасника, вік, поштову та електронну адресу, навчальний курс, назву та адресу навчального закладу.
  • Автор есе зберігає авторське право на свою роботу, але DRI та КНУ ім. Тараса Шевченка отримують виключне право друкувати, передруковувати та поширювати всі есе повністю або частково.
  • Комісія з відбору у складі представників КНУ ім. Тараса Шевченка та DRI надасть перевагу роботам, що створені на основі якісного дослідження, базуються на критичному підході, є прогресивними та відповідають актуальній соціальній ситуації. Комітет звертатиме особливу увагу на оригінальність ідей, обґрунтованість результатів та гарну презентацію.

Подання есе

Просимо подавати есе електронною поштою на адресу: dri.contest@gmail.com

Кінцевий термін подання

15 вересня 2015 р.

Про наш проект

Цей конкурс є частиною проекту, що впроваджується DRI разом з КНУ ім. Тараса Шевченка з метою сприяння прозорому процесу реформування законодавства в Україні. Проект досліджує варіанти дизайну реформ на основі міжнародних стандартів, порівняльних прикладів та українського контексту, а також висвітлює рекомендації міжнародних організацій, таких як Венеціанська комісія Ради Європи.

Для отримання детальної інформації відвідайте:

Веб-сайт DRI http://democracy-reporting.org

 Сторінку DRI у Facebook https://www.facebook.com/DemocracyR.Ukraine

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.