Рекомендаційний лист англійською: поради
Рекомендаційний лист – один з найважливіших складових успішного подання документів на бажану освітню програму. Він стане в пригоді тоді, коли Ви вступаєте до закордонного вишу, подаєте заявку на отримання стипендії, змагаєтесь серед інших кандидатів на місце стажера у міжнародній компанії тощо.
Ми підготували кілька слушних порад для кандидатів та тих, хто повинен написати їм рекомендаційного листа. Подивимось?
Приймаюча комісія університету або комітет, що приймає рішення дати Вам стипендію чи ні, уважно читають рекомендації, які є своєрідним відгуком про Вас і, зрештою, визначає долю Вашої кандидатури.
Цікаво, що кількість рекомендаційних листів та значення особистості рекомендодавця різняться від програми до програми. Так, програма академічних обмінів імені Фулбрайта в США вимагає три рекомендаційні листи, британські урядові стипендії Чівнінг передбачають два, вступ на магістратуру або бакалаврат за кордон ставить за вимогу один-два листи.
Посада та походження Ваших стосунків з рекомендодавцем також мають значення. В ідеальному варіанті, три рекомендаційні листи мають бути написані трьома особами, які знають Вас із різних сфер життя (академічної, робочої, громадської або волонтерства). Але в залежності від типу програми та її умов, обирайте той варіант, який найбільше Вам підходить.
* * *
Поради для тих, хто планує попросити про рекомендації:
- Плануючи вступ до університету або подання заявки на стипендію, спробуйте дізнатись про те, скільки рекомендацій Вам потрібно та від кого.
- Оберіть кілька рекомендодавців заздалегідь та напишіть їм листа з проханням посприяти Вам у цій справі в майбутньому, за потреби, коли настане час. Домовтесь та встановіть зв’язок завчасно. Погодьтесь, що це не дуже слушна ідея раптово та поспіхом пояснювати хто ви, чому і як. Бажано мати кілька осіб у кожній сфері (з університету, з роботи, з громадської діяльності чи волонтерства), адже хтось завжди може відмовитись в останню мить.
- Не обирайте близьких друзів та родичів для написання рекомендаційного листа.
- Дізнайтесь вчасно, як правильно написати англійською ім’я та прізвище, посаду, який email вказати, якщо система подачі документів буде зв’язуватися з рекомендодавцями самостійно і незалежно від вас.
- Коли настав час просити про рекомендацію, підготуйте короткий та лаконічний бриф – лист до Вашого рекомендодавця, де ви пояснюєте ситуацію. Наприклад, такий лист повинен містити наступні пункти: ваша мета; короткий опис програми (стипендії); посилання на сайт; пояснення, як завантажити рекомендаційний лист на сайт або інший спосіб; ключові меседжі, які рекомендодавець, на Ваш погляд, повинен згадати про Вас; дедлайн тощо. Важливо: дізнайтесь, ХТО буде читати лист (комісія, посольство тощо), щоб мати уявлення, до кого звертатись.
* * *
Поради для тих, хто отримав прохання надати рекомендації:
- Переконайтесь, що Ви є релевантною особою для написання рекомендації кандидату.
- Коли Ви бачите, що для розуміння ситуації є брак інформації, сміливо запросіть наступне: мету кандидата участі в цій програмі; опис та посилання на сайт; пояснення, як завантажити рекомендаційний лист на сайт або інший спосіб; ключові меседжі, які Ви повинні згадати про цю особу; дедлайн тощо. Зазвичай є перелік вимог для тих, хто має надати рекомендації для кандидатів певної програми. Ознайомтесь та слідуйте меседжам, додаючи власні думки та авторитетно оцінюючи ключові навички кандидата.
- Організуйте свій час для написання, редагування та перевірки разом із кандидатом.
* * *
Типові питання, на які відповідає рекомендаційний лист:
- Як довго Ви знаєте кандидата та в якій якості (наприклад, професійні, освітні, волонтерські, релігійні зв’язки)?
- Коли Ви останній раз контактували з кандидатом?
- Загальний опис якостей та досягнень кандидата, включаючи навички та ситуації, як вони проявлялися; особисті, інтелектуальні якості.
- Ваша думка, як кандидат підходить на бажану програму/стипендію, як він/вона себе може проявити, як це вплине на його/її майбутнє.
Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.
Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.
Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.
А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020. Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.
Я дійсно люблячи насолоджуватися заголовну / дизайн
вашого сайту . Ви коли-небудь працювати в будь-який веб-браузер 777 Інтернет-браузер випуски?
A купки мого блог відвідувачів скаржилося
на моєму блог НЕ робочого правильно в провіднику, але відмінно виглядає в
Chrome . Чи є у вас будь-яке рішення рад , щоб допомогти
виправити цю випуском проблем?
– Calator Прин Румунія .