Листи з університетів: досвід Erasmus Mundus та інші можливості
Мене звати Андріана. Мені 21, і за цей період я встигла повчитися в 5 університетах Європи та Великобританії (ще два попереду). Не буду забігати наперед, тому почну з початку.
У 2015 році я переїхала в Київ, де вступила на економічний факультет Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Все своє життя я провела в невеликому місті, тому була вражена тією кількістю можливостей, які подарувала мені столиця. З перших курсів намагалась поєднувати навчання, університетські гуртки та волонтерства, бо хотілось спробувати себе у всьому. Покликання свого тоді я не знайшла, але от друзів зустріла, англійську підучила та й про таку штуку, як навчання за кордоном якраз і дізналась. Подаватись вперше було страшно, бо не розуміла ще до кінця, що воно таке і як зробити все правильно. Здавалось, що і профіль в мене не той, але комісії сподобалась моя кандидатура власне через активну соціальну позицію та хороший рівень англійської. Одним словом, ніколи не знаєш, чим та чи інша історія закінчиться. Так мене і відібрали для участі в академічному обміні Erasmus + у Франції.
Осінню 2017-го я поїхала на семестр в Париж, де вивчала курси маркетингу, міжнародного бізнесу з бакалаврами та декілька курсів з міжнародного розвитку з магістрами. З однієї сторони шестиденний навчальний тиждень, 3-годинні пари та вивчення французької, а з іншої – подорожі Нормандією, насолода архітектурою кожного будинку, пікніки на Марсовому полі під Ейфелевою вежею, вдалі (хоча не завжди) спроби купити в boulangerie свіжий багет ламаною французькою. Надто банально? Можливо, але саме так мені запам’ятались ці чотири місяці мого життя
І знаєте, що? Такий досвід зазвичай дуже затягує. Думаю, більшість, хто теж їздив навчатись за кордон вперше, зі мною погодиться – тобі обов’язково захочеться повторити і спробувати ще. Так власне сталось і зі мною. Тому зимою 2018-го знайшла програму AIPES (American Institute on Political and Economic Systems), підготувала всі документи, подалась та вже в липні стояла на 5-годинній перевірці на кордоні між Україною та Польщею. Це програма, яка фінансується Фондом американських досліджень та відбувається на базі Карлового університету у Празі. Дуже круто було вчитись у професорів з Georgetown University, California State University and Texas Tech. Багато моїх тодішніх одногрупників, до речі, зараз теж навчаються на найкращих стипендіальних програмах. Ще один цікавий outcome таких міжнародних академічних програм, це нетворк, який залишається в тебе у всьому світі, і ти можеш спостерігати, як твої друзі розвиваються та досягають все нових вершин. Так AIPES, виправдавши всі мої очікування, власне і став остаточним важелем для мого рішення вступати на магістратуру за кордон.
Четвертий курс в Могилянці був не менш інтенсивним. То був рік важливих рішень. В серпні 2018-го я обрала для себе декілька магістерських програм і наступні 6 місяців інтенсивно працювала над підготовкою всіх документів та складання відповідних тестів. Серед моїх варіантів були Вестмінстерський університет в Лондоні, Норвезька школа бізнесу в Осло, IAE Gustave Eiffel в Парижі, CEU з кампусами в Будапешті та Відні і власне програма Erasmus Mundus, де навчаюсь я зараз. Незважаючи на те, що стипендій я отримала декілька, але сумнівів щодо вибору програми не було.
Так, у вересні 2019-го я розпочала навчання на EMJMD. Якщо коротко, це магістерська програма, протягом якої ви навчаєтесь в 2-4 університетах Європи/світу і в кінці отримуєте спільний диплом. Моя програма передбачає один семестр в University of Glasgow (UK), семестр в Autonomous University of Madrid (Spain), літню школу в Universidade de Lisboa (Португалія) та цілий рік в університеті LUISS (Італія). Мені здається, що для мене, як для досвідченого міжнародного студента, ця магістратура є ідеальною. Крім того, оскільки моя програма має регіональний фокус, саме через життя в різних країнах я можу відчути специфіку, культуру та колорит цих місць.
Одним словом, впевнена, що іноземна освіта – це досвід, який має пережити кожен, неважливо, плануєш ти будувати своє майбутнє за кордоном чи в Україні. Не буду знову говорити про іншу систему навчання та можливості, які ви отримуєте, але така зміна середовища однозначно дає вам поле для розвитку. Ви щонайменше вчитесь бути більш відповідальними, спілкуватись з різними людьми, швидко адаптовуватись до нових процесів та працювати в міжнародній команді. Погодьтеся, що це навички, які 100% знадобляться вам в сучасному світі, якщо не для професійного, то хоча би для особистого життя. Крім цього, для мене завжди по-особливому важливо було зустрічати нових людей. Зараз в моїй групі є студенти з Центральної Азії, США, різних куточків Європи та Нової Зеландії, і в кожного повністю інший бекграунд та культура. Завжди буду вдячна за шанс спілкуватись з ними кожного дня та вчитись чомусь, про що раніше я і гадки не мала.
Ну і на кінець, якщо вам цікаво почути більше про мій досвід навчання в британському університеті, подорожі Шотландією, а також отримати лінки на різні можливості та поради, як же ж написати той мотиваційний та отримати стипендію розміром € 30 000, шукайте мене тут і тут.
* * *
Більше історій читайте тут:
Листи з університетів: Як і чому я отримала стипендію Visby
Листи з університетів: Таллінн, Естонія
Листи з університетів: Христина Хома
Листи з університетів: чотири роки життя в Німеччині, або звідки береться досвід
2 коментарі
[…] Минулого року Андріана поділилися з Unistudy своїм досвідом навчання на цій програмі – читайте тут! […]
[…] Листи з університетів: досвід Erasmus Mundus та інші можливос… […]