Journalism Exchange Program: стажування в редакціях для молодих журналістів онлайн

Програма: Journalism Exchange Program (Online Mentoring)

Що це: стажування в українських редакціях для молодих регіональних журналістів з досвідом до 5 років

Дедлайн: 8 вересня

Заповнити форму реєстрації можна тут!

Опис програми та інші деталі читайте далі:

Що таке Journalism Exchange Program (JEP)?

Програма міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program – це можливість пройти стажування у найкращих українських редакціях. Цільова аудиторія програми – молоді регіональні журналісти з досвідом у професії до 5 років.
Journalism Exchange Program існує з 2014 року і дотепер завдяки роботі команди Media Development Foundation.

Ми адаптували JEP під карантинні умови через COVID-19.
Наша ціль – допомогти молодим журналістам розвивати власну компетентність, експертизу, кваліфікацію, конкретні навички, які допоможуть покращити якість і ефективність роботи (hard skills).

Що ми пропонуємо стажерам:

⚡️ онлайн-стажування; термін – місяць (з 14 вересня до 14 жовтня);

⚡️ допомогу, підтримку й фідбек від професійних медійників, які є експертами у певній сфері;

⚡️ якісне і ефективне онлайн-навчання, яке передбачає роботу з реальними кейсами під наглядом і з допомогою компетентного ментора, конкретні знання і навички, які допоможуть вам стати більш професійними у своїй сфері;

Оскільки стажування проходитиме в онлайн-форматі, ми не маємо підстав виплачувати стажерам стипендії. Ми впевнені, що отримані знання і навички принесуть вам більше користі, ніж будь-яка стипендія.

Роботи протягом стажування буде багато. Тому її не вийде поєднувати з фултаймом у своїй редакції. Якщо ви подаєтесь, то подумайте, чи зможете поєднати інтенсивне навчання з роботою (рекомендуємо проговорити з редактором, чому цей місяць у перспективі принесе вам і вашій редакції набагато більше цінності і користі, ніж втрат).

Ви будете витрачати на стажування від двох до шести годин щодня (залежно від планування з ментором).

Стажування проходить не у редакції ментора, а в самого ментора. Це означає, що ви будете працювати або для медіа ментора, або для свого, це залежить від вашої з ментором домовленості.

Хто ментори?

⚡️ Можливо, ви потрапите під опіку Олексія Федорова, СЕО однієї з провідних європейських вебстудій в царині медіа-проєктів deco.agency і видавця прибуткового медіа Nachasi.com. Від нього ви дізнаєтеся, чому дизайн та верстка важливі, як без особливих технічних знань оформляти сухі матеріали в соковиті, які інструменти використовувати в роботі з колегами та як зробити ваші матеріали такими, щоб їх любив Гугл.

⚡️ Вашою менторкою може стати Олександра Горчинська, яка працює на сайті НВ і висвітлює такі теми, як медицина, ВІЛ/СНІД, секс-робота, наркозалежність, сексуальна освіта, ЛГБТ і гендерна ідентифікація. Від неї ви дізнаєтеся, як писати на “чутливі” теми, де шукати героїв, експертів та інформацію, як уникати мови ворожнечі та яку лексику використовувати, коли пишете про вразливі групи населення.

⚡️ Ви можете отримати доступ до найкращих українських медійників, будете розбиратися в особливостях роботи українських і міжнародних медіа, а також вчитися писати, редагувати і створювати дуже різні матеріали про медіа з головною редакторкою “The Lede” Тетяною Гордієнко.

⚡️ Вам може пощастити потрапити до Федора Попадюка, який розвиває подкасти як напрямок на Українській правді і веде телеграм-канал «УП. Кляті питання». Він розкаже про секрети аудіовиробництва і спробує залучити вас у справжню подкастну секту.

⚡️ А разом із Валерією Єгошиною, яка чотири роки працює над розслідуваннями в проєкті “Схеми. Корупція в деталях”, ви шукатимете різні підходи до роботи над темою, шляхи розв’язання поточних проблем (а вони в процесі не можуть не з’явитися), вирішуватимете, як краще подати складну тему, та, можливо, вигадаєте щось нове.

Програма реалізується за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Хто робить програму можливою?

Media Development Foundation – це центр медіа експертизи та передового досвіду, який націлений на розширення прав та можливостей журналістів і підтримку розвитку стійких та незалежних медіа в Європі і країнах Східного Партнерства.

Для чого ми це робимо?

– Ми віримо у регіональну журналістику та її потенціал змінювати суспільство на краще.
– Ми віримо, що обмін досвідом надважливий, щоб рости професійно і вдосконалювати навички.
– Ми віримо, що усім медійникам важливо знати і розуміти медіапростір різних регіонів України.
– Ми віримо у нетворкінг: у важливість міжрегіональної співпраці, а також в те, що корисно мати надійні контакти в різних регіонах.

Якщо у вас є питання, пишіть сюди:

anastasiatymoshenko5@gmail.com або https://www.facebook.com/nas.tymoshenko/

(координаторка проєкту Настя Тимошенко)

Зображення: https://unsplash.com/

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.