Приєднуйтесь до літнього марафону з мапування у Харкові

19 червня в Харкові стартував проект по створенню google-мапи із нанесеними на неї об’єктів молодіжної інфраструктури та місць активності молоді в районі ХТЗ.

Впродовж літа громадські активісти,студенти та школярі пройдуться цими районами та опишуть свої враження про ці місця та нададуть рекомендації щодо змін.

26 людей вже висловили своє бажання долучатися до марафону, серед яких не тільки мешканці ХТЗ, але й мешканці інших районів, які цікавляться історією та розвитком рідного міста.

“Ми, молодіжна команда ГО “Мир”, приєднались до проекту, бо в нас активна позиція. У нас є бажання розвивати індустріальний район і творити різні цікаві проекти для мешканців району. Головне, що нами рухає — це бажання змінити стереотипне ставлення до району ХТЗ, як до району маргінального чи небезпечного. Ми маємо велике бажання створити новий імідж ХТЗ”, — розповідає одна із волонтерок Жанна Харківська.

На першій зустрічі волонтерів 16 червня відбулась презентація методології мапування Сєвєродонецька на прикладі ініціативи “Сєвєр змін”. Під час зустрічі відбулося обговорення методології з урахуванням побажань волонтерів та її тестування на прикладі картування КЗ “Харківський міський центр дозвілля молоді”.

“Ми мали продуктивну зустріч, бо всі учасники змогли познайомитись між собою та спланувати перший груповий вихід із мапування. Приємно що вже на першій зустрічі учасники мапування так включились в процес, що ми додали ще дві важливі категорії локацій для цього району: пам’ятники архітектури та історії. Особисто для мене цей проект — це виклик. В студентські роки я півроку жила на ХТЗ і мені здавалось, що там немає абсолютно нічого цікавого для молоді. Часи змінюються і це моя можливість підкреслити те що в районі добре та звернути увагу місцевих жителів на проблемні місця”, — розповідає Людмила Нікітіна, координаторка волонтерів у Харкові.

Станом на сьогодні вже нанесено 62 локації по першому визначеному маршруту. Усього таких маршрутів буде вісім.

Учасники отримають навички зі створення діджитал карт, комунікації про громадські ініціативи та використання та аналізу даних для просування змін в місті.

За активностями літнього марафону можна слідкувати сторінках Харківського осередку програми Будуємо Україну Разом (Facebook та Instagram) та ініціативи “Сєвєр змін” (Facebook та Instagram).

“На презентації багато говорити з волонтерами про те, що мапування – це практика громадян надавати зворотній зв’язок про простір, в якому вони живуть. Питати самого себе, що мене цікаво, комфортно, потрібно. Тішуся, що багато людей цікавляться своїм містом, його історією та хочуть його розвивати”, — розповідає Яна Салахова, координаторка ініціативи “Сєвєр змін” та голова ГО “Театр змін”

Якщо ви також хочете приєднатись до літнього марафону із мапування ХТЗ, реєструйтеся за посиланням

Для медіа! Якщо ви бажаєте написати матеріал про нашу ініціативу, то звертайтесь до координаторки проекту в Харкові Людмили Нікітіної 0673768723.

Ініціатива реалізується громадською організацією “Театр змін” у партнерстві з Харківським осередком програми Будуємо Україну Разом за підтримки Комунального закладу “Харківський міський центр дозвілля молоді” в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах» підтриманий KURVE Wustrow — Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.