Як вивчити англійську мову. Частина 1

«Не знаю англійської мови, незадоволений своїм рівнем, відсутність міжнародного сертифікату…» – це основні проблеми, які стоять на шляху до участі в бажаних освітніх програмах у майже третини читачів Unistudy. І це правда: вимога щодо іноземної мови – це один з формальних і обов’язкових критеріїв для стипендій, грантів, стажувань, волонтерства, тренінгів чи роботи в міжнародних організаціях за кордоном. Це перша публікація з циклу «Іноземна мова = свобода?», де я поділюся своєю історією, як вивчити англійську мову.

Як вивчити англійську мову: початок шляху

2004 рік. Урок англійської в середній школі. Мені років тринадцять, клас для зручності поділили на дві підгрупи: слабку і сильнішу. Я потрапила до «сильних». Ми навіть займаємося за іншим підручником: не Плахотник, а важкенький Бонк! Регулярно пишемо диктанти, переказуємо, вправи, граматика… Але чогось не дається ця англійська!

В дев’ятому класі за компанію пішла на відбір на програму FLEX і, певна річ, не пройшла. Мені ніколи її не вивчити! Та і навіщо? За кордоном я жодного разу не була, не розуміла, про що співає Брітні. Школу я закінчила зі стійкою думкою, що англійська – то не моє. В університеті мій світогляд розширився: я познайомилась з іншими студентами, які вільно говорили різними мовами, адже навчалися в спеціальних школах. Це було першим тригером: відчути себе гіршою за інших. Англійська в університеті була лише два роки, чотири семестри, по дві пари на тиждень, якщо я не помиляюся. Ми читали і перекладали. Більше нічого не пам’ятаю. Говорити я не могла, а на студентів, які розповідали, як навчалися семестр за кордоном, я дивилася як на богів!

* * *

Літній табір та волонтери з різних країн світу

Влітку після другого курсу я поїхала працювати в дитячий табір, де англійська буда обов’язковою складовою відпочинку і розваг для дітей. Там я познайомилася з волонтерами з різних країн та дітьми, які вільно говорили англійською. Це стало другим тригером. Повернувшись, я пішла на додаткові курси в університеті, потім – в центр вивчення мов у своєму місті з носіями. Я почала говорити, шукати безкоштовні розмовні клуби, які вели волонтери Корпусу Миру. Хапалася за будь-яку можливість.

Подорожі та освітні можливості дуже мотивували! Особливо я це відчула під час навчальної поїздки до Польщі в 2011 році (Study Tours to Poland). Для вступу в магістратуру в Україні треба було скласти тест з англійської. А потім була одна пара на два тижні. Серйозно? Я вже тоді думала про різні можливості за кордоном, але без знання мови я відчувала себе меншовартісно. Це спонукало мене займатися самостійно: ютуб, читання закордонних сайтів, особливо BBC, книжки в оригіналі, які я купувала за копійки в секонді… І, звісно, безкоштовні розмовні клуби. Тоді, наскільки я пригадую, був рік англійської мови в Україні, і можливостей було більше.

* * *

Волонтерство за кордоном і англійська мова

Мотиваційний лист для волонтерства за кордоном я писала сама і переписувала кілька разів. Після кількох відмов мене взяли на проєкт в Литву. До старту залишалося кілька місяців, тому я самостійно взялася за англійську та литовську. Цікавий досвід!

Приїхавши до Литви, я переживала за свій рівень англійської. Я добре пам’ятаю перші дні, коли я все розуміла, проте не могла вставити жодної репліки у спільній розмові. Але це тільки мотивувало мене вчити англійську та литовську. Волонтерський проект та учасники з інших країн Європи відкрили мені очі на те, що всі мають труднощі з вивченням англійської, і навіть у європейців вона далека від ідеалу. Особливо це стосувалося вимови: тепер, після трьох років навчання і волонтерства за кордоном я легко розрізняю італійський, іспанський та французький акценти, якщо хтось говорить англійською. Я отримала розуміння, що це нормально: вчитися, помилятися, знову вчитися – і головне: говорити, говорити і ще раз говорити.

* * *

Вступ в університет за кордоном

Невдовзі я забажала навчатися в університеті в Литві на магістратурі, зареєструвалася на TOEFL, готувалася в зошиті на колінцях в подорожах чи дивилася відео на ютубі, склала на 76 балів, що було необхідним мінімумом, написали мотиваційні есе, подала заявку, вступила у виш та отримала стипендію на два роки.

Потім мені забажалося гір і нового досвіду – тоді я поїхала на семестр в Італію, де навчалася італійською. Мову я вчила самостійно за півроку до старту навчання, нерегулярно і аби як. Складала тести: приїхала з А2, поверталася з B1.

В литовському університеті я навчалася англійською, групові роботи, проекти, презентації, домашні завдання, написання і захист магістерської… Іноземна мова дає свободу. Вже не виникало питання “Як вивчити англійську мову?”. Після завершення навчання було питання: “Як підтримувати її на належному рівні?”

* * *

Питання самому собі, як вивчити англійську мову

Чи замислювалися ви над тим, чого й досі не досягли бажаного рівня англійської або іншої мови? Чи обмежує це вас? Чи уявляєте ви, який пласт інформації втрачаєте, якщо не читаєте освітні можливості та анонси іноземними мовами? Чому ви вчите мову зі школи, а так і не вивчили? Скільки років пройшло?

* * *

Часом буває, що складно зібрати всі справи до купи та нарешті ПОЧАТИ робити. Безліч технік та цікавих інструментів з тайм-менеджменту та особистої ефективності ви знайдете у книзі “Формула продуктивності”.

Прошу до читання: Як вивчити англійську мову? Частина 2. 


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

3 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.