Стипендіальна програма Фонду Конрада Аденауера для студентів східноукраїнських університетів

На навчальний рік 2019-2020 Фонд Конрада Аденауера надає студентам східноукраїнських університетів стипендії, призначені для фінансування їх навчання в Україні та отримання ступеня бакалавра чи магістра. Розмір стипендії складає 80 євро щомісяця.

Програма триває зазвичай до 12 місяців. Стипендіати зможуть відвідати чотири супровідні навчальні семінари. Крім того, стипендіати матимуть можливість взяти участь у інших заходах Фонду. Семінари мають на меті підвищити рівень як суспільно-політичних, так і спеціальних знань студентів. Таким чином фонд сприяє міждисциплінарному обміну, який найчастіше не знаходить гідного місця в навчальному процесі. При цьому, тематичний спектр охоплює питання історії, політики, економіки та суспільствознавства.

Початок стипендіальної програми – 1 серпня 2019 року.

Дедлайн: 03.04.2019

Фонд Конрада Аденауера – німецький політичний фонд, близький до партії Християнськодемократичний союз (ХДС). Конрад Аденауер (1876-1967) об’єднав у своїй діяльності на посаді першого федерального канцлера Німеччини та одного з засновників ХДС християнсько-соціальні, консервативні та ліберальні традиції. З його іменем пов’язані демократичне відновлення Німеччини та її закріплення у співтоваристві країн, які поділяють спільні трансатлантичні цінності, а також ідея європейської єдності та орієнтація на соціальну ринкову економіку. Його духовний спадок є для нас водночас і завданням, і обов’язком.

Місія фонду – спонукати людей брати участь у формуванні майбутнього у цих традиціях. Діяльністю більш ніж 100 представництв у 120 країнах світу фонд робить внесок у підтримку демократії, правової держави та соціальної ринкової економіки. Для забезпечення миру та свободи фонд підтримує послідовний діалог у сфері зовнішньої політики та політики безпеки, а також взаємодії різних культур та релігій.

Мета фонду: розкрити таланти – підтримати таланти. А саме: підготувати молодь до прийняття на себе відповідальності за рішення в політиці та економіці, в науці та засобах масової інформації, у сфері культури та громадянського суспільства. Підтримку талановитих, готових до досягнення високих результатів студентів фонд сприймає як інвестування в майбутнє.

Хто може отримати фінансування?

Студенти з відмінною успішністю, які беруть активну участь у соціально-політичному житті країни. Стипендіатами Фонду можуть стати студенти всіх спеціальностей, які мають українське громадянство і навчаються в будь-якому вищому навчальному закладі на території Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та підконтрольних українському уряду районів Донецької та Луганської областей.

Очікування від студентів

Вимоги Фонду до студентів охоплюють:

 • успішність в школі та університеті, загальну освіченість та здатність творчо мислити;
 • їх інтерес до цінностей, тем та політичного профілю Фонду Конрада Аденауера, готовність розвивати свою власну точку зору та толерантність до інакодумців;
 •  їх активну громадську діяльність на користь інших людей та суспільства;
 • їх мотивацію, потенціал, здібність до самопрезентації та соціальну компетентність, очікуємо від  стипендіатів активної участі у змістовій частині стипендіальної програми та володіння іноземною мовою (німецькою або англійською).
Як можна взяти участь у конкурсі
Необхідно надати Філії Фонду Конрада Аденауера у Харкові наступні документи:
 • 1 екземпляр заповненої анкети кандидата
 • 1 фотографію паспортного формату
 • автобіографію у форматі таблички (німецькою або англійською мовою)
 • інформацію про Вашу громадську або волонтерську діяльність
 • Мотиваційний лист (макс. 1-2 сторінки, німецькою або англійською мовою)
 • 1 рекомендацію у довільній формі від викладача ВНЗ за Вашою спеціальністю (макс. 1-2 сторінки з перекладом на німецьку або англійську мову). Рекомендація повинна містити коротку інформацію про Ваші професійні навички. Автором рекомендації може бути викладач ВНЗ з науковим ступенем. Рекомендація повинна бути надана не раніше, ніж за 3 місяці до подання документів
 • 1 рекомендацію у довільній формі (макс. 1-2 сторінки, з перекладом на німецьку або англійську мову) від особи, яка бере участь у громадському житті та може оцінити Ваші індивідуальні якості та соціальну активність (викладач, священник, політик, керівник організації тощо). Рекомендації не може надавати одна і та ж особа, а також друзі, родичі, однокурсники тощо.Рекомендація повинна бути надана не раніше, ніж за 3 місяці до подання документів
 • Довідка, яка підтверджує навчання в одному зі східноукраїнських університетів (Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та підконтрольних українському уряду районів Донецької або Луганської областей)
 • Копія шкільного атестату (атестат зрілості) та додатку до атестату
 • Копія диплому про перший рівень вищої освіти та додаток до диплому (для тих, хто навчається в магістратурі) або копія залікової книжки (для тих, хто навчається на бакалавраті)

Даний пакет документів необхідно надіслати поштою або принести особисто в офіс Фонду Конрада Аденауера у Харкові до 1 квітня 2019 року.

Що відбувається після подання документів

Після перевірки документів на відповідність вимогам фонд приймає рішення про запрошення здобувача на співбесіду або про відмову йому в подальшій участі у конкурсі. В деяких випадках рішення про продовження участі у конкурсі того чи іншого здобувача може бути відкладене, якщо відбіркова комісія вважатиме, що відповідність його заявки вимогам Фонду може бути досягнуто найближчим часом.

Кандидати, які пройшли перший етап відбору, запрошуються на співбесіду. Співбесіда відбудеться з квітня по червень 2019 року в офісі Фонду Конрада Аденауера у Харкові та буде проходити німецькою або англійською мовою (за вибором кандидата). Точні дата та час співбесіди будуть повідомлені кожному здобувачу особисто.

Своє рішення про зарахування до стипендіальної програми Фонду Конрада Аденауера відбіркова комісія повідомить учасникам конкурсу за деякий час після співбесіди.

Початок стипендіальної програми – 1 серпня 2019 року.

Нагородження дипломами про надання стипендій відбудеться імовірно на початку вересня 2019 року в рамках першого семінару для стипендіатів у Дніпрі.

Контактна особа та поштова адреса для надсилання документів: Юлія Забірник Філія Фонду Конрада Аденауера З.О. в Україні вул. Скрипника, 14 А 61057 Харків, Україна Тел.: +38(057) 72 90 270 yuliya.zabyrnyk@kas.de та office.kharkiv@kas.de

Дедлайн: 03.04.2019

Веб-сайт: kas.de

Вам також має сподобатись...

4 коментарі

 1. София :

  Написала на почту, не получила ответа.
  Прошу выслать анкету участника.

  • UniStudy :

   Доброго дня, Софіє!
   Ми не маємо анкети учасника. Будь ласка, зверніться до координатора за контактами, вказаними у статті.

 2. Дан :

  Не справедливо. Чому тільки східноукраїнські університети?

  • UniStudy :

   Доброго дня!
   Цікаве запитання! Я думаю, що ви можете запитати у представників програми в Україні, наприкінці статті є контакти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.