“Рости як бамбук”: подкаст про навчання і життя в США, інших країнах світу і нові можливості

Подкаст “Рости як бамбук” для тих, хто хоче розширити власні кордони і професійно зростати. Його створюють Нарміна Стрішенець та Лала Зінкевич. Дівчата розповідають про те, як навчатися та жити в США та інших країнах світу, про нові можливості, технології для розвитку, та які скіли треба отримати в 2020-х, щоб сміливо дивитися в майбутнє.

Вже вийшло 8 епізодів на такі теми:

Епізод #1 Чому варто отримувати освіту в США, та як потрапити в американський університет

Як не розгубитися у виборі університету в США? На що варто звернути увагу, та як зацікавити виш, щоб обрали саме вас?
Чому навчання закордоном можливе, навіть, якщо у вас немає суми в долларах з 4 нулями?

Епізод #2 Про покоління “сніжинка”, випускний клас 2020, та як покоління Z впорається з кризою

Чому покоління Z – це покоління “сніжинка”? Як різні покоління долали кризи останнії десятиліть, та чому коронакриза може відчуватися поколінням випусників все життя? Цікаві дані від аналітичних центрів США, наші роздуми та багато іншого.

Епізод #3 Як отримати фінансову допомогу на навчання в університетах США

Як працюють офіси підтримки вступників, та чому американські виші працюють як банки? Як отримати знижку на навчання (іноді і до 80%), і поєднувати роботу та дослідження? Все у нашому наступному епізоді, де ми проконсультувались зі студентами та студентками американських університетів, та поділимося їхніми порадами.

Епізод #4 Яким буде початок нового навчального року, та як до нього підготувалась українська школа

Чому викладачі тепер мають записувати свій влог, володіти технологіями та бути креативними у дистанційній освіті?

Пані Лідія Фісунова, очільниця приватної школи КМДШ на Осокорках в м. Києві, розповіла нам про те, як змінилися вимоги до підготовки освітян, про сценарії реагування на розвиток подій у новому академічному році та про якісну співдію учнів, вчителів та батьків.

Епізод #5 Про можливості та несподівані особливості життя та навчання в Канаді

Як прийняти рішення їхати до Канади на навчання, та як до цього підготуватись?
Про особливості канадської шкільної освіти, англійську мову, а також про  кар’єрні плани в кінематографі, no waste підхід до харчування та толерантність нам розповіли 15-річна активістка та майбутня кінорежисерка Поліна Рубіс та її мама Ірина Рубіс, підприємниця, менеджерка та тренерка з інклюзії.

У епізоді ми поговорили про те, як минув рік навчання Поліни у канадській загальноосвітній школі у передмісті Ванкувера, а згодом у приватній школі Торонто, та ще як вдалося поєднати це все з навчанням в українській школі у розпал глобальної пандемії.

Епізод #6. Про лідерську програму для професіоналів Hubert H.Humphrey Fellowship Program

На середньому етапі кар’єри дуже потрібен новий заряд знань, контактів та натхнення, тому досвідченим професіоналам варто відкрити для себе формат fellowship та лідерських програм. Одна з них- Hubert H.Humphrey Fellowship Program, престижна програма, що фінансується Урядом США та входить в портфоліо програм Fulbright. Як випускниці цієї програми розкажемо все, що потрібно знати про навчання та професійне стажування у США, а також про подорожі Америкою, друзів, волонтерство, і багато іншого.

Епізод #7. Про реформу вищої освіти в Україні з екс-міністром освіти та науки Анною Новосад

Про що ми говорили? Про те, які зміни мають відбутися, щоб українська “вишка” стала якісною та привабливою для абітурієнтів, на що треба орієнтуватися у виборі університету, чи реалістично змінити майндсет більшості викладачів  та де краще отримувати бакалаврат чи магістерку –  в Україні чи за кордоном.

Епізод #8. Про життя та навчання у Франції. Розмова з Ларисою Малатейр та Оксаною Пташник

Лариса Малатейр, 15-річна Оксана Пташник, а також її старша сестра 17-річна Ніка, вже більше 4 років живуть на Півдні Франції. Вони розповіли нам, як влаштована система зсередини, як невисокі соціальні очікування поєднуються із високою свідомістю учнів щодо вибору свого майбутнього вже з молодших класів,  як вивчити французську мову, чому нумерація класів іде у звороньому порядку, а оцінки виглядають як поєднання цифри та кольору, хто такі біноми, та чому можна не вчити математику у старших класах. Все це та багато іншого в новому епізоді.

Про авторок подкасту

Випускниці американських вишів Нарміна Стрішенець (Arizona State University) та Лала Зінкевич (Syracuse University) діляться досвідом та порадами.

Нарміна навчалася у школі журналістики та комунікацій в Arizona State University, який вже п’ять років поспіль є №1 з іновацій серед університетів США. Має більше 10 років професійного досвіду у маркетингу, комунікаційних стратегіях та правозахисній діяльності; працювала в бізнесі, в громадському секторі, у штаб-квартирі ООН в США та в Україні.

Лала навчалася у The Maxwell School of Citizenship and Public Affairs at Syracuse University, який вже 25 років поспіль є №1 з державного управління та адміністрування у США. Має більше 10 років у стратегіях, аналітиці та правозахисній діяльності. Працювала у штаб-квартирі World Bank у США, зараз працює у правозахисній сфері в Україні.

Щоб послухати подкаст “Рости як бамбук”, де дівчата діляться власним досвідом, обговорюють гарячі теми та запрошують до розмови цікавих гостей, треба пдписатися на нього у Apple PodcastsGoogle PodcastsSoundCloud, Spotify або у вашому подкаст-додатку.

Давайте спілкуватися у Facebook або Іnstagram!

Сайт: https://bambook.buzzsprout.com/


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. 24 Вересня, 2021

    […] “Рости як бамбук”: подкаст про навчання і життя в США, … […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.