Продовження навчання для студентів з України

Що: Університети Європи запрошують українських студентів на навчання

Під час війни українцям допомагають у різних сферах. Одна з них — навчання. Ряд університетів Іспанії, країн Балтії, Польщі заявили про те, що готові приймати на навчання наших студентів. Що це за університети та які умови?

Навчання в Іспанії

Так, державні університети Кастилії-і-Леона (регіон на північному заході Іспанії) готові запропонувати 100 місць для прийому українських студентів на ступені бакалавра, магістра та доктора протягом цього семестру.

Умови будуть такі:

  1. Ті, хто знає іспанську мову, зможуть навчатися на наявних програмах вишів просто як іноземні студенти без сплати зборів.
  2. Тим, хто не знає іспанської, запропонують безкоштовний курс іспанської мови та культури по 20 годин на тиждень протягом семестру.
  3. Ті, хто знає англійську, будуть зараховані як іноземні студенти без оплати за предмети, які викладаються англійською мовою протягом цього семестру.

Студентам з України нададуть безкоштовне житло (гуртожиток, кімнату чи квартиру), а також щомісячну надбавку на загальні витрати в розмірі від 250 до 500 євро.

За інформацією можна звертатися на електронні скриньки:

Університет Бургоса — centro.cooperacion@ubu.es
Університет Леона — recvri@unileon.es
Університет Саламанки — vic.international@usal.es
Університет Вальядоліда — Asuntos.sociales@uva.es

Навчання в Польщі та країнах Балтії

Учні та студенти з України, які прибули до Польщі, зможуть продовжити тут навчання, повідомило польське Міністерство національної освіти. Зокрема, як стверджує український міністр освіти Сергій Шкарлет, 500 місць надає Варшавський університет.

Відкриває навчальні місця для наших студентів і один із найстаріших університетів Європи — Тартуський університет в Естонії. Там також запрошують на роботу українських викладачів. «Ми готові прийняти до Тартуського університету 250 українських студентів або учнів, — заявив ректор університету Тоомас Ассер. — У питаннях прийому до університету намагатимемося бути гнучкими, щоб не виникало бюрократичних перешкод. Сьогодні наш сенат одноголосно проголосував за те, щоб звільнити українців від плати за навчання в університеті. Ми намагатимемося їм допомагати всебічно, зокрема і в організації житла також. Ми відкрили стипендіальний фонд для підтримки українських студентів».

Ще від 600 до 700 студентів з України готова прийняти на навчання Литовська морська академія в Клайпеді, а деяких ще й забезпечити житлом. «Ми можемо розмістити 60-100 студентів та викладачів в гуртожитку академії», — повідомляють на сайті вишу.

Онлайн-навчання

Відкриваються для українських студентів та вишів і можливості онлайн-навчання. Зокрема, освітні платформи Coursera та EdX відкривають безкоштовний доступ до своїх курсів для українських закладів вищої освіти та їхніх студентів, натомість закривши таку можливість для росіян.

Стаття від Happy Monday: https://bit.ly/3CGXzKH

Вам також має сподобатись...

2 коментарі

  1. Вікторія :

    На жаль все це не відповідає реальності. Перевірено в Іспанії. Нема ніякої можливості продовжити, перевестися або поступити по спрощенній схемі, як обіцяють у статті

  2. Анна :

    Як щодо випускників 2022,які збираються вступати у ВНЗ за кордоном,чи є якісь особливі умови прийому у зв’язку із ситуацією в Україні,наприклад по збору документів чи щось тому подібне?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.