Все, що потрібно знати про короткострокові міжнародні обміни

Один із наших підписників, Тарас Мазуркевич, підготував цікаву статтю для тих, хто тільки планує брати участь у короткотермінових міжнародних подіях, зокрема, тренінгах та обмінах ERASMUS+. Багато корисних порад про написання мотиваційного листа, корисні лінки та практичні лайфхаки. Enjoy!:)

Пишу цей текст в аеропорту Мадрида. Вчора завершився один проект, а завтра ввечері я буду в Кракові і чекатиму початку наступного

Все почалося з того, що я захотів кудись поїхати.

“Зайдемо на diem.studway.com.ua і знайдемо щось цікаве”, — подумав я.

Тоді я натрапив на цей обмін. З 700 людей, які подалися, я був серед 5, яких обрали для участі. Так почалася моя історія з International projects.

Примітка від UniStudy – ви зможете знайти цікаві для себе короткотермінові можливості. передивившись цей розділ.

Це було дуже “Вау” для мене. Я шукав можливості і подавався. На більше ніж половину з них мене обирали для участі, тому я вирішив поділитися своїм досвідом.

Ця стаття покаже тобі шлях від моменту, коли ти знайдеш можливість, на яку хочеш податися, або навіть раніше і до моменту, коли ти повернешся додому після участі у проекті. Я обновлятиму її, коли я знаходитиму речі, які ще варто додати. Додай її собі в закладки й повертайся як до довідника. Якщо у тебе є що додати або виправити — пиши в коментарях 😉

Подача

Де шукати можливості? Тут великий список. Ідея така: Facebook сторінки — зафоловити, сайти — додати в закладки й перевіряти раз на тиждень, поділитися цим списком з друзями.

Заявка. Спочатку я подавався на все, де була цікава тема або країна. Зараз же вибираю тільки за темою, а не за країною. Інакше здається, що займаюся беззмістовними речами.

CV або резюме, сертифікат з англійської зазвичай не вимагають.

Мотиваційний лист

Ось тут стає цікаво. Що треба зробити?

 • Ще раз перечитати опис проекту. Вибрати, про що ти писатимеш.
 • Переглянути свої досягнення, знайти ті, які найбільше підходять для проекту.

Хороша формула:

Розкажи про себе, чому ти хочеш взяти участь, чому ти хороший кандидат, і як ти використаєш те, що ти отримаєш на проекті, в своєму майбутньому. Підкріпи це все досягненнями в темі. І та, це має бути цікаво читати 😉

Кілька головних порад:

 • Говори правду.
 • Розкажи історію, покажи, що спільного є в тебе з темою обміну.
 • Не переказуй своє CV. Головна мета — розказати, чому ти хочеш поїхати.
 • Якщо не знаєш з чого почати, то відкрий текстовий редактор і почни писати все, що думаєш щодо мотиваційного листа. Наприклад “Окей. Чому я хочу поїхати? Я хочу подорожувати. Мені цікава тема обміну. Чому мені цікава тема обміну? …”. І далі все піде легко.

Перевір з Grammarly і Hemingway editor і виправ помилки.

Написав в цій секції тільки найважливіше. Потрібно більше інформації? Просто гугли. І пам’ятай: Practice makes perfect.

Співбесіда

Співбесіду телефоном чи скайпу проводять дуже рідко, зазвичай вибирають тільки за заявками і мотиваційними листами. Просто знай, що тобі можуть подзвонити 😉

Щодо питань, тут складно сказати які будуть, але погугли “questions asked on job interviews”. Якщо ти собі даси відповідь на такі питаннячка, то ти готовий до співбесіди 😉

Чим займатися до подачі?

 • Волонтерство
 • Проекти
 • Організація подій
 • Проведення лекцій

Ці активності збільшують твої шанси. Твій університет нічого не вирішує. Вирішує що ти робив до подачі.

А ще треба ВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ. Як мінімум треба вільно спілкуватися. Інакше “всьо плоха 😢”. Більше практики. Мені допомогли гугління англійською, фільми, серіали, аудіокниги, http://speaking24.com/ і розширення Google Translate для Google Chrome: виділяєш слово/словосполучення і отримуєш переклад.

Додатково

Збережи скани/фото всіх документів на Google Drive.

Випиши всі свої досягнення, проекти, волонтерства в google doc до того, як почнеш заповнювати анкету: так ти краще бачитимеш, на що слід акцентувати увагу, і, крім того, не переживатимеш, що чогось не вказав. А далі цей документ допомагатиме тобі кожного разу, коли подаватимеш заявку на конкурс, грант чи стажування.

Підготовка

Організація

Ось тобі прийшов емейл-підтвердження твоєї участі в обміні. Уважно прочитай його і виконай всі пункти списку. Як правило, просять надіслати першу сторінку біометричного паспорта (підійде і фото, не обов’язково скан). Надіслав? УРА! Тепер ти в грі. Скоро тебе додадуть в чатик у фейсбуці і почнеться підготовка до подорожі.

Купи квитки після того, як узгодиш це з організаторами. Роздрукуй їх, заплануй онлайн чекін.

Отримай запрошення і роздрукуй його. Коли я прилетів в Мадрид нічним рейсом, останнє, що я хотів — це пояснювати іспанцю, який погано розмовляє англійською, мету свого візиту. Тому я просто показав запрошення.

Збережи офлайн карти міст, де ти будеш — maps.me.

Збережи офлайн всі квитки, документи, запрошення.

Рюкзак

Мені подобається, коли всі речі поміщається в один рюкзак. Тоді не треба їх залишати, коли хочу погуляти по місту. Та й із ручною поклажею набагато простіше в аеропорту, ніж з валізою, яку треба здати в багаж. 24-літрового рюкзака вистачає. Ось тут список речей, які я беру в подорож.

Money

Що треба рахувати?

 • Внесок за участь 20–30 EUR
 • Страховка 130–200 грн. Беру в PZU. В їх офісі майже втричі дешевше ніж на сайті. Fuck you PZU!
 • Квитки на добирання. Якщо організатори оплачують, то тут три варіанти: вони їх купляють і ти про це не думаєш, ти їх купляєш і тобі повертають гроші під час проекти, ти їх купляєш і тобі повертають гроші після проекту.
 • Якщо організатори оплачують проживання і харчування, то потрібно взяти мінімум 50–75 EUR на свої витрати: квитки на громадський транспорт, кава, їжа etc. В ідеалі 100.

Під час проекту

Для чого все це?

Я роблю це для нового досвіду і вражень, знайомств з людьми, знань і подорожей. Мені подобається чути погляди інших людей. В подорожах я знаходжу натхнення. Принаймі я собі це так пояснюю 🙃

Після повернення

Напиши пост про проект, додай фото, тегни учасників. Це спогади і це класно.

Організатори — ці люди надали тобі таку круту можливість — подякувати це мінімум… Поділись інформацією про проекти з друзями: про них знають мало людей і це треба виправляти.

Before you go: якщо тобі була корисна стаття, пошир її в соціальних мережах, щоб інформацію отримали більше людей.

========================================================================================

Від себе додамо – участь у міжнародних короткотермінових подіях – це крута нагода побачити світ і отримати купу яскравих інсайтів:) Якщо ж вам поки що не вистачає впевненості у власних силах і документах – ми із задоволенням допоможемо це виправити під час наших консультацій. 

 

Джерело статті

 

Вам також має сподобатись...

4 Відповідей

 1. Very simple way to learn English on Skype even 100% free no registration required on this website http://www.englishuncle.com
  but you should be Skype App in computer & smartphone then this website will work

  Find free english speaking partner
  english chat rooms free without registration
  english speaking tips

 2. Very simple way to learn English on Skype even 100% free no registration required on this website http://www.englishuncle.com
  but you should be Skype App in computer & smartphone then this website will work

  Find free english speaking partner
  english chat rooms free without registration
  english speaking tips

 3. Very simple way to learn English on Skype even 100% free no registration required on this website http://www.englishuncle.com
  but you should be Skype App in computer & smartphone then this website will work

  Find free english speaking partner
  english chat rooms free without registration
  english speaking tips

 1. Листопад 6, 2017

  […] консультацій.    Джерело статті   Джерело: Все, що потрібно знати про короткострокові міжнародні … […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.