Національний день дівчат у технологіях 2021: як дівчата знайомилися зі сферою технологій

11 жовтня 2021, на честь Міжнародного дня дівчат CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” та її ініціатива #ДівчатаSTEM спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення організували Всеукраїнський захід “Національний день дівчат у технологіях 2021”. Захід відбувся у рамках проєкту “Трамплін до рівності”за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Інформаційний партнер заходу – Міністерство цифрової трансформації України.

Медіапартнери: DOU, Гендер в деталях, the Devochki, Всеосвіта, Unistudy, Studway.

Національний день дівчат в технологіях — це щорічна подія, під час якої дівчата мають змогу відвідати технологічні компанії й підприємства, познайомитися з їх діяльністю та побачити, як дівчатам і жінкам можна будувати свою кар’єру у сфері технологій. Захід приурочено до Міжнародного дня дівчат, який відзначається 11 жовтня та спрямований на привернення уваги до нерівності, з якою стикаються дівчата у всьому світі.

“Швеція активно підтримує популяризацію STEM серед дівчат. Так, наприклад, у 2015 році шведська співачка Робін спільно з Королівським технологічним інститутом заснували Текла Фестиваль, метою якого є мотивувати дівчат вивчати технічні предмети. Зараз Текла подорожує світом, і ми мріємо привезти цей фестиваль в Україну, щоб створити культурний місток між двома країнами. Ми переконані, що саме такі платформи для дискусій про освіту дівчат та жінок у STEM сприятимуть збільшенню представленості жінок у технологіях та розширенню їхніх прав і можливостей”, зазначила Ольга Сєдова,  керівниця національних програм Посольства  Швеції в Україні.

“Згідно з даними дослідження UNFPA Україна 56% українців/-ок вважають, що існують професії, які підходять виключно для чоловіків або жінок. Часто носіями цих стереотипів є саме батьки, які схиляють дітей до вибору професії за ознакою статі. Відповідно, цей дисбаланс представленості у технологічних сферах спостерігається ще на етапі вступу до вищих навчальних закладів. Важливо долати ці стереотипи та демонструвати позитивні приклади реалізації дівчат у професіях, що традиційно вважаються чоловічими. Адже для України забезпечення гендерної рівності – це питання економічної сталості та розвитку”, зазначив Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

“На початку 2021 року Міністерство освіти і науки затвердило дорожню карту інтеграції України до Європейського дослідницького простору, одним із пріоритетів якої є забезпечення гендерної рівності та комплексного гендерного підходу у сфері науки та вищої освіти. Адже кожного дня ми все ще стикаємось із певними гендерними стереотипами, особливо в контексті вибору майбутньої професії. Саме тому подібні ініціативи, як “Дівчата STEM” та “Національний день дівчат у технологіях”, є дуже актуальними для подолання стереотипів та залучення талановитої української молоді, зокрема дівчат до навчання на STEM спеціальностях та продукування інноваційних ідей”, відмітив Григорій Мозоловеч, в.о. генерального директора Директорату науки та інновацій МОН.

Цього року екскурсії вперше пройшли в онлайн та офлайн форматах — понад 1300 дівчат зі 100 навчальних закладів фізично та віртуально відвідали близько 80 технологічних компаній та підприємств у 22 регіонах України. Під час таких візитів дівчата познайомилися з експертками STEM напрямів, дізналися про світ технологій “зсередини” та можливості для дівчат, а також отримали сувеніри від компаній на згадку про Національний день дівчат у технологіях. Фотографії з екскурсій можна побачити у соцмережах за хештегами #ДівчатаSTEM #ДеньДівчат2021.

“Нашою допомогою в проведенні вже четвертого Національного дня дівчат в технологіях стають наші Філіали “Дівчата STEM”, створені на базі освітніх закладів. Сімдесят філіалів по всій країні вже системно працюють над тим, щоб дівчат в технологіях було більше, створюючи наймасовіший освітянський рух в Україні за гендерну рівність в технологіях. І ми вже спостерігаємо результати. Все більше дівчат обирають технології, все більше з’являється ініціатив з підтримки жінок в технологіях, а кількість жінок в IT дорівнює 25%. І драйверами цього процесу є люди, координатори/-ки та учасниці Філіалів “Дівчата STEM”, та такі події, як Національний день дівчат в технологіях. За чотири роки завдяки цьому дню вже більше 12000 дівчат дізнались про кар’єру в технологіях”, говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи ДівчатаSTEM.

А щоб усі дівчата з різних куточків України могли також відзначити “Національний день дівчат у технологіях”, у другій половині дня відбулася фінальна онлайн конференція, під час якої надихаючі та успішні жінки з компаній Dell, Cardiomo Care, IT-integrator, а також проєкту Дія.Цифрова освіта  поділилися своїми історіями кар’єрного шляху у сфері технологій та дали корисні поради дівчатам.

“Для Міністерства цифрової трансформації України важливо, щоб кількість фахівчинь у галузі STEM ставала дедалі більшою — і щоб кар’єрний шлях жінки не зупинявся і зростання від позиції молодшої спеціалістки до керівної посади був абсолютно реальним та прогнозованим.  Ми підтримуємо ініціативи, які інформують жінок та дівчат про роботу в STEM та надихають їх до реалізації власного потенціалу в цих галузях.  Переконані, що збільшення відсотку фахівчинь позитивно вплине на різноманіття у творчих і стратегічних підходах та примножить досягнення країни в сфері STEM”, — зазначила Руслана Коренчук, Старша проєктна менеджерка національного проєкту Дія.Цифрова освіта.

“Фокусуйтеся на одній-двох ключових компетенціях. Будьте готові змінюватися та інвестувати свій час, увагу та енергію у те, що Вам подобається. Однак пам’ятайте, що розвиток має бути конкретним, тому ставте для себе досяжні цілі”,  — радить Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії “ІТ-Інтегратор”.

“Світ технологій дуже цікавий, навіть якщо він здається вам “чоловічим” або складним. Все можливо, якщо ви дійсно цього забажаєте і будете вибудовувати свій життєвий і кар’єрний шлях, не зважаючі на якісь кліше чи штампи, до яких ми звикли”,  —  зазначила Ірина Волк, генеральна менеджерка компанії “Dell” в Україні.

“Не бійтеся вчитися та починати, адже лише так ви зможете втілити свої ідеї, які можуть змінити світ на краще. Але найголовніше – не полишайте все на півшляху при першій невдачі. Важливо вірити в себе та відчувати відповідальність, щоб інші також мали віру в вас”, — каже Ксенія Бєлкіна, засновниця та CEO компанії “Cardiomo Care”.

Ще більше порад та особисті історії спікерок у записі заходу за посиланням: https://youtu.be/g32QCf2Rrj0

Детальна інформація: Юлія Шкуліпа, stem@csr-ukraine.org.

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

____

Національний День Дівчат в технологіях — вперше було проведено у 2018 році за сприяння CSR Ukraine, експертної організації Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення. Два роки поспіль захід проходив по всіх областях України. Великі та малі компанії проводили практичні заняття, екскурсії, семінари, вікторини, конкурси, майданчики для спілкування серед дівчат, які навчаються в середній школі.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM – ініціатива, спрямована на подолання гендерних стереотипів серед молоді. Філіали “Дівчата STEM” це спільнота активних дівчат та філіалів в школах та університетах України (надалі – Спільнота), що об’єднуються з метою більшого залучення та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів (наука, технології, інженерія, математика). Наразі у Спільноті 53 філіали. Детальніше про ініціативу ДівчатаSTEM та її проєкти за посиланням: https://divchata-stem.org/. Cлідкуйте за оновленнями на Facebook та Instagram,

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.