ТОП щорічних стипендій
У цій підбірці я розповім про стипендії, які виділяються урядами різних країн, є щорічними та охоплюють широке коло спеціальностей.
- Erasmus +. Почнемо ми з програми Erasmus+ – надзвичайно масштабного інструменту для навчання, академічної мобільності та неформальної освіти.У рамках цієї програми можна поїхати навчатися на магістратуру до Європи, організувати академічні обміни студентів та викладачів у своєму виші, взяти участь у міжнародному тренінговому курсі або молодіжному обміні чи організувати свій.
- DAAD. Німецька служба академічних обмінів надає гранти для різноманітних цільових груп: це і навчання на магістратурі в Німеччині, наукові стажування для іноземних викладачів і науковців, підвищення кваліфікації для аспірантів тощо. Також існують окремі стипендії для представників певних галузей – наприклад, економіки, архітектури, образотворчого мистецтва, дизайну та кіно. Крім того, завдяки цій програмі ті студенти, які вивчають німецьку мову, можуть подати заявку на участь у літніх курсах з вивчення німецької мови у Німеччині.
- Vanier Canada. Мета програми Vanier Canada – залучити до наукових досліджень найбільш амбітних та талановитих аспірантів. Підтримуються гуманітарні, соціальні, природничі науки, інженерія та охорона здоров’я.
- Chevening. Chevening – це урядова програми Великобританії, яка надає можливість іноземцям навчатися на магістерських програмах у британських університетах протягом року. Для того, щоб отримати повну інформацію по програмі саме для українсців, слід обрати у випадаючому списку “Ukraine”. Підтримуються усі спеціальності, але, тим не менше, існують пріоритетні напрямки, серед яких економічні реформи, енергоефективність, менеджмент навколишнього середовища,права меншин, юридичні реформи, поліпшення бізнес-клімату тощо. Для навчання за цією програмою немає вікових обмежень, натомість існує вимога, згідно з якою аплікант повинен мати мінімум два роки професійного досвіду.
- Fulbright – це програма уряду США, яка підтримує випускників ВНЗ та науковців на різних ступенях кар’єри. Наприклад, випускники вішів можуть подаватися на програму Fulbright Graduate Student Exchange Program, завдяки якій можна отримати грант на навчання в університетіх США протягом двох років на магістерських програмах. Підтримуються всі спеціальності, окрім бухгалтерського обліку, аудиту, логістики, менеджменту, маркетингу, бізнесу, клінічної медицини. Програмою покриваються навчання в університеті, проживання, переліт до США і назад, складання іспиту TOEFL (для фіналістів програми).
- Gates Cambridge Scholarship. Стипендія існує завдяки пожертвам Фонду Білла та Мелінди Гейтсів, що уможливлює надання грантів іноземних студентам для навчання на магістерських програмах Кембриджського університету. Програмою передбачено покриття коштів на навчання, виплата стипендії, що покриватиме кошти на проживання, тревел-грант та візова підтримка.
- Endeavour Scholarships. Endeavour Scholarships – програма уряду Австралії, спрямована як на підтримку проведення досліджень австралійських учених за кордоном, так і на залучення іноземних дослідників для навчання на післядипломних програмах (наприклад, аспірантура) і проведення досліджень в Австралії. Іноземні апліканти отримують тревел-грант у розмірі $3,000, а також грант на проживання, зомісяну стипендію та медичне страхування. Також українські апліканти можуть подаватися на програму Endeavour Research Fellowship, яка передбачає короткострокове (4-6 місяців) перебування в Австралії з дослідницьким візитом.
- Visby Program. Ще одна програма, яка підтримує навчання на всіх спеціальностях із повних покриттям усіх коштів – програма Visby, яка реалізується урядом Швеції. Студенти мають подаватися на програми зі списку List of eligible master programmes. Перш ніж подаватися на саму стипендію, аплікант має завершити реєстрацію на обрану програму в університеті.