Стажування в університетах Польщі

Капітула Нагороди імені Івана Виговського оголосила набір кандидатів на отримання головної нагороди та проходження наукових стажувань у 2018–2019 навчальному році.

Нагорода імені Івана Виговського – це 12-місячне науково-дидактичне стажування у шести польських університетах для кандидата в галузі гуманітарних наук. У рамках нагороди організатори пропонують також чотиримісячні дослідницькі стажування у двох польських університетах для кандидатів у галузі соціальних, точних, економічних, технічних, аграрних наук і бібліотекознавства.

Програму спільно фінансують 25 польських наукових інституцій.

Заявки, котрі повинні містити опис заслуг та досягнень кандидата, подаються навчальними закладами, інститутами, організаціями, установами, товариствами тощо або приватними особами. Заявку на нагороду можуть подавати також самі кандидати (за умови підтримки навчальними закладами, інститутами, установами або публічними особами). Просимо надсилати їх на адресу Студій Східної Європи до 15 січня 2017 р.: stypendia.studium@uw.edu.pl.

1. ХАРАКТЕРИСТИКА:
Нагорода імені Івана Виговського має на меті відзначення заслуг громадян України в розвитку науки, культури та громадського життя, у формуванні й розвитку громадянського суспільства в Україні та будівництві демократичної проєвропейської України, що поважає найкращі традиції колишньої Речі Посполитої та бере до уваги історичні, сучасні й майбутні зв’язки України з Польщею та Європою.

Нагорода була заснована у 2014 р. Центр східноєвропейських студій Варшавського університету (ініціатор), найпрестижнішими польськими університетами: Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані та чотирма університетами, розташованими вздовж східного кордону Польщі, зокрема Університетом у Білостоці, Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Люблінським католицьким університетом, Жешувським університетом, а також Колегією Східної Європи у Вроцлаві та Національним інститутом Оссолінських у Вроцлаві. Пізніше до нагороди приєдналися нові навчальні заклади: Гірничо-металурнійна академія в Кракові, Академія Леона Козьмінського, Коледж Європи, Collegium Civitas, Лодзька політехніка, Познанська політехніка, Варшавська політехніка, Вроцлавська політехніка, Головна школа сільського господарства, Економічний університет у Вроцлаві, Педагогічний університет у Кракові, Аграрний університет у Кракові, Гданський, Лодзький та Вармінсько-Мазурський університети.Урочисте вручення нагороди відбувається щороку 22 травня у Варшавському університеті.Лауреат нагороди, кандидат у галузі гуманітарних наук, отримує можливість пройти річне наукове стажування, відвідуючи по черзі 6 польських університетів, де може вести лекції на теми, пов’язані з історією або сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також займатися власною архівною та дослідницькою роботою.Стажування, передбачене нагородою, дає можливість українським дослідникам, що працюють у названих галузях, пройти 4-місячне дослідницьке стажування у двох польських університетах.

2. КВАЛІФІКАЦІЯ КАНДИДАТІВ:
a) набір кандидатів на нагороду розпочався 20 листопада,
б) кандидати можуть зголошуватися до 15 січня,
в) Капітула на спеціальному засіданні приймає рішення про надання нагороди та стажувань,
г) реалізація програми в рамках нагороди розпочинається в жовтні того року, коли надано нагороду.

3. ОБОВ’ЯЗКИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ:
a) стипендія 3500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий ступінь доктора наук або професора) або 2500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий титул магістра або кандидата наук),
б) належні умови проживання на період перебування в навчальному закладі,
в) призначення в кожному з університетів наукового керівника, що займається подібною тематикою,
г) надання книг університетських видавництв зі сфери зацікавлень лауреата,
ґ) можливі заняття з польської мови.

4. ОБОВ’ЯЗКИ ЛАУРЕАТА/СТАЖЕРА:
a) 2 місяці перебування в кожному з університетів,
б) лауреат також зобов’язаний виступити з однією публічною лекцією та провести близько шести лекцій у навчальному закладі, котрий його прийматиме (згідно з рішенням навчального закладу),
в) звіт про стажування,
г) якщо результатом перебування лауреата/стажера в Польщі стануть публікації, він буде зобов’язаний розмістити в них інформацію про нагороду.

На сайті Центру східноєвропейських студій можна завантажити анкети кандидатів на нагороду й наукові стажування, а також правила конкурсу.

Проект фінансується в рамках програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ у 2018 р.

Джерело: http://www.monitor-press.com/ua/responsive/6182-19940.html

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.