Міжнародна парламентська стипендія (IPS) 2022

Німецький Бундестаґ спільно з Берлінським Вільним університетом, Гумбольдтським університетом м. Берлін та Технічним університетом Берліна запрошує в рамках «Міжнародної парламентської стипендії» на п’ять місяців до Берліна.

А Ви бажаєте пройти стажування у Німецькому Бундестазі?

Німецький Бундестаґ  щорічно надає «Міжнародну парламентську стипендію» молодим випускникам вищих навчальних закладів з країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, з Франції, Ізраїлю, Північної та Південної Америки, Центральної та Південно-Східної Азії, Нової Зеландії та країн арабського світу, які цікавляться політикою.

«Міжнародна парламентська стипендія» розрахована на талановиту молодь, яка прагне активно працювати над впровадженням демократичних цінностей на своїй батьківщині.

Німецький Бундестаґ надає таким молодим людям можливість протягом тримісячного стажування в офісі одного з депутатів Бундестаґу безпосередньо ознайомитися з парламентською системою та процесами прийняття політичних рішень в Німеччині, а також здобути практичний досвід у сфері парламентської діяльності.

Метою Програми є також розвиток та зміцнення відносин між Німеччиною та країнами-учасницями. Виходячи з цього, Бундестаґ очікує, що стипендіати будуть реалізовувати та застосовувати знання, здобуті в рамках Програми, у своїй рідній країні.

Програма триватиме з 1 березня по 31 липня 2022 року

Основним блоком Програми є тримісячна співпраця з одним із депутатів Німецького Бундестаґу. У цей час стипендіати активно долучаються до роботи офісу депутата. Вони супроводжують своїх депутатів на засідання комітетів, фракцій та інших комісій, і таким чином отримують можливість ознайомитися з принципами роботи, взаємозв’язками та робочими процесами у парламенті.

Окрім того, стипендіати регулярно відвідують інформаційні програми та семінари, які організовуються Бундестаґом та політичними фондами. До того ж стипендіати зараховуються на навчання до Гумбольдського університету на літній семестр, а  також можуть відвідувати лекції та семінари у Берлінському вільному університеті та Технічному університеті Берліна.

Стипендія

Учасники отримують щомісячну стипендію у розмірі 500 євро з розміщенням у двокімнатних апартаментах житлового комплексу. Додатково покриваються витрати на студентське медичне страхування на випадок захворювання, страхування від нещасного випадку та страхування цивільної відповідальності. Також учасникам відшкодовуються транспортні витрати на подорож до та з Берліна.

Відбір учасників

Відбір учасників відбувається у два етапи. Попередній відбір здійснює Посольство Німеччини в Україні. Найбільш кваліфіковані кандидати запрошуються на особисту співбесіду, яка у випадку покращення епідеміологічної ситуації відбуватиметься восени/взимку 2021 року у Посольстві у Києві. Відбіркова комісія Німецького Бундестаґу приймає остаточне рішення щодо учасників програми, керуючись рівнем володіння мовою, їх фаховою підготовкою та компетентністю кандидатів у соціальній та міжкультурній сфері.

Передумови подачі документів на стипендію для пошукачів з України:

  • українське громадянство;
  • диплом про вищу освіту (здобутий ступінь бакалавра, магістра, спеціаліста або науковий ступінь) з будь-якої спеціальності;
  • вільне володіння німецькою мовою (щонайменше на рівні В2 відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти);
  • значний інтерес до політичних та суспільних процесів, а також зацікавленість історією Німеччини;
  • громадсько-політична активність;
  • вікове обмеження: до 30 років на момент початку програми.

Перелік необхідних документів

Подання має містити такі документи німецькою мовою (тут можна перевірити, чи є комплект Ваших документів повним):

  • формуляр-заявка;
  • детальний мотиваційний лист (не більше двох сторінок);
  • детальний мотиваційний лист (не більше двох сторінок);
  • диплом про вищу освіту (оригінал або нотаріально посвідчена копія німецькою або англійською мовою, відскановані). Підтвердження диплому про вищу освіту можна у виняткому випадку надіслати до 31 грудня 2021. У такому разі оригінал диплому або нотаріально посвідчену копію німецькою або англійською мовою необхідно буде взяти з собою на співбесіду;
  • підтвердження рівня володіння німецькою мовою. Рівень володіння мовою можна підтвердити за допомогою:

– офіційного мовного сертифікату (наприклад, TestDaF, ZOP, DSH)

– заповненої довідки про рівень володіння мовою;

– Вам немає необхідності надавати підтвердження про дуже добрий рівень володіння німецькою мовою, якщо це чітко випливає з Вашої біографії (наприклад, Ви отримали атестат зрілості в Німеччині, закінчили ВНЗ за фахом «Германістика» або працюєте вчителем/викладачем німецької мови);

  • два рекомендаційних листи німецькою або англійською мовою (терміном давності не більше одного року), один з яких надається викладачем ВНЗ або роботодавцем. Рекомендаційні листи мають бути написані на офіційному бланку організації, що їх видає, та давати оцінку Вашої фахової кваліфікації як пошукача «Міжнародної парламентської стипендії»;
  • фотографія пошукача (у форматі JPEG або в іншому графічному форматі);
  • копія закордонного паспорту.

Прохання надіслати повний пакет документів у форматі PDF, зазначивши у назві файлу Ваше прізвище та ім’я (наприклад, Muster-Max.pdf), на електронну пошту: pol-31@kiew.diplo.de

Якщо розмір файлу перевищує 10 МВ, розділіть, будь ласка, Ваш пакет документів на декілька файлів, розмір кожного з яких теж не повинен бути більшим за 10 МВ.

Якщо Ви бажаєте сформувати Ваше подання через програму архівування файлів, використовуйте, будь ласка, програму з розширенням «zip».

Свої запити-уточнення адресуйте, будь ласка, до:

Посольства Німеччини в Україні

Відділ політики (Internationales Parlamentsstipendium)

вул. Богдана Хмельницького, 25

01901 Київ

Додаткову інформацію про стипендію Ви знайдете за посиланням: www.bundestag.de/ips

Джерело і більше інформації

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.