Подача на Fulbright Graduate Student Program
Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ЗВО.
Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master’s program); навчання за суміжною спеціальністю; підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни
* Український Офіс ім.Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.
Також, за умовами Програми, не дозволяється отримання ліцензій на медичну практику під час навчання на деяких спеціальностях.
**Конкурсанти можуть подаватись на магістерську програму у США з тієї спеціальності, з якої вже отримали диплом в Україні або іншій країні, або з суміжної до зазначеної в дипломі спеціальності.
*** Конкурсанти можуть подаватись на магістерську програму зі спеціальності, відмінної від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.
- Американські студії
- Антропологія
- Археологія
- Архітектура / містопланування
- Астрономія
- Бібліотекарство
- Біологія
- Ґендерні студії
- Генетика
- Географія
- Геологія
- Громадське управління
- Державна політика
- Екологія/охорона довкілля
- Економіка (теоретичні напрямки)
- Журналістика/ засоби масової комунікації
- Інженерні науки
- Інформаційні науки
- Історія
- Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру
- Комп’ютерні науки
- Лінгвістика/ прикладна лінгвістика
- Література
- Математика
- Матеріалознавство
- Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія)/ мистецтвознавство)
- Міжнародні відносини
- Музеєзнавство
- Освіта/управління в галузі освіти
- Охорона здоров’я
- Охорона історичної спадщини
- Педагогіка
- Політичні науки
- Правознавство
- Психологія
- Релігійні студії
- Соціальна робота
- Соціологія
- Українознавчі студії
- Фізика
- Філософія
- Фольклор
- Хімія
Вимоги до кандидатів:
- мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу
- володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі
- мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2022 р.)
- повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
** Не можуть брати участь у конкурсі особи, які мають громадянство США, а також особи, які мають дозвіл на постійне проживання в США.
*** Не можуть брати участь у конкурсі студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.
****Не можуть брати участь у конкурсі особи, які проживали за кордоном щонайменше п’ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. Тривалість перебування за кордоном, що становить дев’ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком проживання за кордоном.
*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).
****** Фулбрайтівські стипендіати програмиFulbright Foreign Student Program можуть отримати грант на навчання в магістратурі або для проведення досліджень тільки один раз.
The Fulbright Foreign Student Program – це загальна назва програми, яка включає дві категорії грантів: 1) Fulbright Graduate Student Program (master’s/degree students) – стипендії для студентів та випускників ЗВО та 2) Fulbright Research and Development Program (FRDP) (non-degree/visiting student researchers) – для молодих дослідників і викладачів.
Випускники Fulbright Foreign Student Program можуть подаватися на програму Fulbright Visiting Scholar Program відповідно до вимог цього конкурсу та не раніше ніж через 2 роки після завершення навчання або стажування та повернення в Україну (див. сторінку програми).
Умови гранту:
- оплата навчання в університеті
- щомісячна стипендія
- медичне страхування
- квиток в обидва боки
Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
- онлайнова[АНКЕТА]
- обов’язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів)
- три рекомендаційні листи
- копії всіх документів про вищу освіту, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо)/ або копія залікової книжки для студентів 3-6-х курсів, які ще не отримали диплом на момент конкурсу
- портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)
Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:
- перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (травень 2021)
- рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (червень-липень 2021)
- співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина вересня 2021)
- затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2022)
- початок навчання/гранту – серпень-вересень 2022 року.
Фіналісти Програми складатимуть комп’ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination) у жовтні-листопаді 2021 року. Фіналісти програми з юридичних спеціальностей складатимуть лише TOEFL.
Програма не надає деталізованих пояснень учасникам конкурсу, яких не було рекомендовано до участі у наступному етапі.
Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп’ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам та членам їх родин (чоловік/дружина/діти віком до 21 року неодружені).
Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити американські університети у відповідності до академічних інтересів кандидатів. Програма бере до уваги побажання учасників стосовно вибору місця навчання, але залишає за собою право остаточного визначення конкретного університету у США.
Документи приймають до 16 травня щороку.
Джерело: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-graduate-student-program/