Старт програми Дівчата STEM 2018-2019
16 жовтня відбувся старт програми Дівчата STEM, яка покликана залучити молодь до вивчення напрямів STEM (S – science, T – technology, Е – engineering, М – mathematics). 20 успішних в STEM-кар’єрі жінок стануть менторками для 20 дівчат віком від 14 до 24 та допоможуть створити міні-проекти, результати яких будуть представлені у квітні. Програма відбувається за підтримки компанії SAP.
Організатором є Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», який вже втретє обирає 20 надихаючих жінок в STEM – топ-менеджерок технічних компаній, жінок-науковців, представниць міністерств, вузів та громадських організацій. На відкритті сезону були представлені нові менторки, серед яких науковці, віце-президенти, директори, заступники директорів провідних українських та іноземних компаній.
Програма проходитиме у кілька етапів: перший розпочався 16 жовтня та завершиться 9 грудня – до цього часу дівчата можуть реєструватися та надсилати відео на тему «Чому я обираю STEM»(тривалістю до 3х хвилин у одному з форматів: .mov, .avi, .mp4). У відео потрібно дати відповіді на наступні питання:
1) Чому ти любиш STEM-предмети?
2) Чого ти хочеш досягти в житті?
3) Чим, на твою думку, тобі зможе допомогти менторка?
Реєстрація можлива лише за наявності пошти Google (gmail.com) за посиланням – https://goo.gl/forms/ 5xaIUXUp47C0yrS62
До Нового року менторки переглянуть відео та оберуть свою mentee, з якою будуть ділитися досвідом та реалізувати спільний проект. Його мета – продемонструвати школяркам та студенткам, що наука та технології – це цікаво, а розвиватися в STEM- напрямах можуть не тільки хлопці.
Протягом програми організатори зустрічатимуться з дівчатами в школах та університетах в різних регіонах аби зацікавити проектом, проводитимуть надихаючі зустрічі STEM Story Cafe. Заключним етапом програми стануть конференції «Від мрії до дії» за участю топ-20 жінок-менторок та «Від дівчат для дівчат» від дівчат учасниць. Оновлений формат проекту також передбачає залучення учасниць до міжнародних конференцій.
Попередні 2 сезони «Дівчата-STEM» продемонстрували чудові результати: створена спільнота STEM амбасадорів, які розвивають та популяризують науку і після завершення програми, більш ніж 900 школярів підвищили свою обізнаність про STEM, а 98% учасників готові рекомендувати проект своїм подругам. Більше про цьогорічну програму, а також про умови участі та її перебіг можна дізнатися за посиланням: www.csr-ukraine. org
Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ»: «За статистикою у STEM-напрямах лише 25% жінок, а на керівних посадах ще менше. А все через стереотипи, що наука – це не дівчача справа. У нашої програми є 3 ключові завдання, які ми вже третій рік успішно виконуємо: мінімалізація та подолання гендерних стереотипів, підвищення впевненості у власних силах серед дівчат та розвиток глобальної жіночої STEM- спільноти».
Каріна Семенко, координаторка напряму STEM Центру «Розвиток КСВ»: «STEM-дівчата» – це про досвід, особистісний ріст та нові знання. Цього року з топ-20 успішних у STEM-кар’єрі жінок 7-ро є кандидатами або докторами фізико-математичних, біологічних чи економічних наук. І хоча не всі з них присвятили життя науковій роботі, STEM помітно вплинув на їх життя. Своїми історіями та рекомендаціями вони будуть ділитися з учасницями протягом 3 місяців менторства, тож попереду нас чекає багато цікавих відкриттів».
«Для нас важливо бути частиною руху Дівчата-STEM, який спрямований надихнути молодь розвиватися в сфері науки та інновацій, здобуваючи для цього необхідні навички. Один з основних стратегічних напрямків корпоративної соціальної відповідальності компанії SAP – розвиток нового покоління, яке зможе прискорити досягнення UN Sustainable Development Goals. Впевнені, що проект Дівчата-STEM відкриє нові можливості для дівчат в світі технологій», – координатор CSR програми, SAP Ukraine
Детальніше про ТОП-20 – bit.ly/2Atf5DP
Facebook-сторінка Дівчата STEM – facebook.com/ divchataSTEM
За додатковою інформацією про програму – звертайтесь до координаторки напряму STEM Центру “Розвиток КСВ” Каріни Семенко – ks@csr-ukraine.org, (044) 292 02 48