Як вивчити англійську мову. Частина 2.
У першому матеріалі я поділилася особистою історією стосунків з кількома іноземними мовами та порадами, як вивчити англійську мову. Сьогодні маю на меті допомогти читачам Unistudy нарешті віднайти та підтримувати це внутрішнє бажання – як вивчити англійську мову на рівні, достатньому для конкурентної участі в різних освітніх програмах. Лише уявіть, скільки дверей відчиниться перед вами!
Мотивація, щоб вивчити англійську мову
Джерело мотивації для вивчення іноземної мови знаходиться всередині вас. Це відчуття не знайдено десь ззовні, це ваше внутрішнє стійке бажання: хочу і можу!
Буває, що ми палаємо ідеєю, кидаємося вивчати мову, кілька днів все йде ок, а потім – пшик і всьо! Підручник закинуто далеко, навчальній застосунки на телефон так ніхто і не відкрив, безкоштовний онлайн-курс розпочато і так не доведено до кінця… З’являються інші справи, часу немає, бажання немає, сил немає… Отак і вивітрилася зовнішня мотивація, може, лише до чергового тригеру: побачив, що хтось поїхав кудись за стипендією. Оп, і потім все знову.
* * *
Є кілька моментів, на які варто звернути увагу. Я виділила їх з кількох років своєї практики:
-
Власна ціль
Щоб вийти з цього неефективного кола, я пропоную чесно відповісти собі на кілька питань:
Для чого я хочу вивчити англійську мову?
Ок, я можу вивчити англійську мову. Але навіщо? Щоби що?
Що це вам дасть? Як ви відчуєте себе, що зміниться у вашому житті?
- Маленькі кроки до великої мети
Вивчення мови уявляється чимось надскладним, масштабним, важким. Такою собі монолітною буремною справою, якою нудно займатися, змушувати себе, коли не хочеться, а треба. Не треба нікого змушувати. Не вчиняйте насилля над собою. Розділіть велику глибу іноземної мови на маненькі шматочки і їжте чайною ложкою щодня. Якщо «не хочеться, а треба», спробуйте кілька прийомів:
- Вмовте себе позайматися лише 10 хвилиночок (потім втягнетеся і прозаймаєтесь більше)
- Формулюйте свої думки наступним чином: «Я можу сьогодні прочитати дві статті на BBC англійською, адже я хочу …..» (вставте сюди ваші «для чого?» з попереднього пункту)
- Спробуйте схему: Пріоритет – Ціль – Дії. Наприклад: пріоритет – отримати стипендію на навчання за кордоном. Ціль: скласти TOEFL не нижче 80 балів. Дія: зареєструватися на тест, знайти ресурси для підготовки…. Плюс додайте час, конкретну дату.
- Нагадування, увага і фокус
Завжди майте під рукою ціль та для чого ви це робите. Поставте на заставку смартфону, на робочий стіл компа, на стікер на холодильний. Прокидайтесь і засинайте з цими думками.
* * *
Часом буває, що складно зібрати всі справи до купи та нарешті ПОЧАТИ робити. Безліч технік та цікавих інструментів з тайм-менеджменту та особистої ефективності ви знайдете у книзі “Формула продуктивності”.
* * *
Попередній матеріал на цю тему тут: “Як вивчити англійську мову? English=Freedom”
Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.
Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.
Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.
А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020. Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.
1 Відповідь
[…] Як вивчити англійську мову. Частина 2 […]