Конкурс найкращих практик молодіжної роботи – 2019

З метою відбору, відзначення і поширення кращих практик молодіжної роботи в Україні Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні започаткували в 2017 році Конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні.

Основні завдання Конкурсу:

1) обмін успішним досвідом між молодіжними організаціями та молодіжними працівниками;
2) публічне визнання досягнень та заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості молодіжної роботи в Україні;
3) сприяння суспільному та політичному визнанню молодіжної роботи в Україні.

У 2017-му році на конкурс було подано 100 практик молодіжної роботи з різних куточків України від організацій з державного та громадського сектору. За підсумками, були відібрані 10 переможців, які отримали відзнаки та призи, а 64 практики увійшли до друкованого, а також електронного видання “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні -2017”. 2018-го організатори отримали 173 заявки з усіх регіонів України, а 62 увійшли до “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2018”.

Ознайомитись з результатами попередніх конкурсів.

КОНКУРС НАЙКРАЩИХ ПРАКТИК МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ В УКРАЇНІ-2019:

До участі у конкурсі в 2019 році запрошуються учасники та учасниці, які мають успішні практики в наступних сферах молодіжної політики:
• участь молоді в процесах демократизації (забезпечення відкритості, прозорості, підзвітності органів влади, просування порядку денного демократичних реформ на рівні громади);
• освіта та просвітницька діяльність з прав людини, захист прав людини, просування рівності та недискримінації в українському суспільстві;
• розвиток механізмів забезпечення участі молоді в житті громади;
• підтримка молодіжних проектів та ініціатив;
• розвиток молодіжних громадських організацій;
• волонтерство;
• змістовне дозвілля для молоді та молодіжне таборування;
• інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді);
• сталий розвиток та екологія;
• інше.

Якщо у вас є успішний досвід молодіжної роботи, будь ласка, в загальних рисах викладіть інформацію за формою. Опис Вашої практики не обов’язково має бути написаний бездоганно. Ми можемо звернутися до вас з додатковими питаннями та готові допомогти вам оформити опис вашої практики у відповідності до найвищих комунікаційних стандартів. Ваші історії успіху можуть бути з місцевого, регіонального та національного рівня.

ЦИФРОВА МОЛОДІЖНА РОБОТА:

Звертаємо Вашу увагу, що цього року організатори конкурсу звертають увагу на цифрову молодіжну роботу.

У сучасному суспільстві, цифрова грамотність є важливою частиною активного громадянства. Молодіжна робота повинна сприяти та розвивати відповідні навички у молодих людей. Цифрова молодіжна робота означає активне використання або звернення до цифрових засобів масової інформації та технологій у молодіжній роботі. Цифрові інструменти можуть бути включені до будь-якої ініціативи для молоді (відкрита молодіжна робота, інформування та консультації, робота молодіжних центрів та клубів та інше). Прикладами таких інструментів є використання соціальних медіа для поширення інформації, онлайн консультування, навчання з цифрової грамотності, використання онлайн ігор та мобільних додатків, забезпечення участі молоді через онлайн-інструменти.

У процесі заповнення заявки Вам буде запропоновано відповісти на запитання щодо використання цифрових інструментів під час реалізації практики.

Зауважимо, що головною темою цьогорічного ІІІ Всеукраїнського форуму молодіжних працівників та працівниць 31 жовтня – 2 листопада буде використання цифрових технологій в молодіжній роботі.

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ:

– найкращі практики увійдуть до друкованого та електронного видання «Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні», який надалі широко розповсюджуватиметься серед зацікавлених сторін;
– 10 переможців конкурсу отримають призи та відзнаки. Відбір найкращих практик здійснюватиме експертна комісія, до складу якої увійдуть представники партнерів конкурсу та незалежні експерти молодіжного середовища.

Результати конкурсу будуть оголошені на ІІІ Всеукраїнському форумі молодіжних працівників та працівниць у Луцьку 31 жовтня – 2 листопада.

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ:

• залучення молоді – якою мірою молодь як цільова аудиторія була залучена до розробки та впровадження практики;
• інклюзивність– в якій мірі практика враховує інтереси різних груп молоді;
• інноваційність– в якій мірі методи та підходи, використані для вирішення проблеми, були новими та креативними;
• вплив – якою мірою отримані результати є сталими та впливають на досягнення довгострокових цілей;
• можливість адаптації та поширення – якою мірою методика практики дозволяє використовувати її в різних місцях та контекстах.

Кінцевий термін подачі – 1 серпня 2019 року.

Заповнити заявку

Про результати конкурсу всі заявники будуть повідомлені листом на електронну пошту на початку вересня 2019 року.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторки конкурсу Анни Острікової anna.ostrikova@undp.org.

Джерело: ресурс «Навчальна програма «Молодіжний працівник».

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.