Безкоштовні місця у ВНЗ Польщі для українців

*Матеріал люб’язно наданий проектом “Освіта без кордонів” – http://www.proekt-obk.com/

Увага! Стаття не стосується осіб, які мають Карту Поляка. Також мова тут йтиме лише про стипендіальні програми самих ВНЗ, а не сторонні програми типу Стипендії ім. Стефана Банаха, Уряду Польщі, Східного Партнерства, програму “TerazWrocław” і т.д.

  1. Економічний Університет в Катовіцах (http://www.ue.katowice.pl/).

Університет посідає 44 місце в рейтингу [1] всіх ВНЗ Польщі та 4 місце серед всіх ВНЗ економічного спрямування.

Кандидати можуть вибрати серед пропонованих напрямів: http://www.ue.katowice.pl/uczelnia/studia-dla-cudzoziemcow/programy-stypendialne/stypendia-uniwersytetu-ekonomicznego-w-katowicach/kierunki-studiow-objete-konkursem.html

Фінансові деталі стипендії:

  1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті.
  2. Виплата стипендії в розмірі до 1000 PLN кожного місяця (розмір залежить від результатів навчання, але не може становити менше 500 PLN).

Необхідні документи (одним файлом в форматі *.pdf і в чіткій послідовності потрібно вислати на admissions@ue.katowice.pl):

  1. Заява про прийом на навчання.
  2. Атестат.
  3. Присяжний [2] переклад атестата.
  4. Додаток до атестата.
  5. Присяжний переклад додатка до атестата.
  6. Документ, що підтверджує знання польської мови [3].
  7. Медичнадовідка та її присяжний переклад.
  8. Копія закордонного паспорта (сторінка із фото).
  9. Заява на отримання стипендії з письмовою роботою польською мовою.

Тема письмової роботи у 2016 році “Підприємництво в Європі – проблеми і виклики” (2500 – 4000 знаків з пробілами).

Всі деталі, що стосуються стипендійної програми, можна дізнатись за посиланням (інформація польською мовою): http://www.ue.katowice.pl/uczelnia/studia-dla-cudzoziemcow/programy-stypendialne/stypendia-uniwersytetu-ekonomicznego-w-katowicach.html

Контакти:

Бюро Міжнародного Обміну Студентів

Будинок N, офіс 331

Вул. Адамськєго 7, Катовіце

тел .: +48322577024

E-mail: admissions@ue.katowice.pl

  1. СілезькийУніверситет в Катовіцах (http://www.us.edu.pl/)

Університет посідає 17 місце серед всіх ВНЗ Польщі.

Зарахування студентів проводиться на конкурсній основі. Конкурсні критерії – це високий рівень успішності і знання польської мови. У більшості випадків приймальна комісія буде враховувати оцінки кандидата з атестату/диплому, проте є напрямки, де проводяться вступні іспити (зазвичай це стосується творчих спеціалізацій).

Подача документів для вступу проводиться в електронному вигляді. З початком вступної кампанії абітурієнт на сайті університету в спеціальній системі реєстрації кандидатів (https://www.irk.us.edu.pl/site/signup) створює індивідуальний профіль, заповнює анкету, вибирає в системі освітній напрямок, завантажує відскановані копії необхідних документів, вносить вступний внесок (200 євро, які не повертаються!). При цьому в рамках конкурсу можна вибрати тільки один напрямок.

Важливо пам’ятати, що студенти, які вступили в Сілезький Університет на безкоштовне навчання в рамках конкурсу, не можуть претендувати на стипендію та інші види матеріальної допомоги.

Рівень володіння польською мовою перевіряється відповідним тестом. Мовний тест складається з декількох частин: аудіювання, письмових завдань і співбесіди.

Для вступників до Сілезького Університету участь в тесті з польської мови є безкоштовною. Від здачі мовного тесту звільняються особи, які мають сертифікат про знання польської мови, щовиданий Польською Державною Комісією (http://www.certyfikatpolski.pl/pl/)

Перелік безкоштовних місць у 2015/2016 роках: http://admission.us.edu.pl/sites/admission.us.edu.pl/files/imce/ru_-257_bezplatnych_miejsc_-_2015-16.pdf

Фінансовідеталі:

  1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті або магістратурі.

Контакти:

Центр прийому іноземних студентів
адреса: ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, Польща
e-mail: admission@us.edu.pl
Тел.: +48 32 359 22 73
контакт російською, українською і польською
понеділок-середа з 9 до 14
Тел.: +48 32 359 20 71
контакт польською й англійською
понеділок-п’ятниця з 9 до 14

  1. ВаршавськаПолітехніка(https://www.pw.edu.pl/)

ВНЗ посідає 4 місце в загальному рейтингу польських університетів і 1 місце серед ВНЗ технічного спрямування.

Згідно із ухвалою Сенату Варшавської Політехніки іноземці, які не мають права на навчання на умовах, таких як польські студенти, тобто не є громадянами ЄС, Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну, можуть подати заявку на отримання безкоштовного місця. Це стосується як бакалаврату так і магістратури. Зарахування студентів відбувається на основі конкурсу.

Перелік і кількість безкоштовних місць на бакалавраті та деталі вступного конкурсу: https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-dla-cudzoziemcow/Bezplatne-studia-w-jezyku-polskim-dla-cudzoziemcow/Przyjecia-na-studia-pierwszego-stopnia

Перелік і кількість безкоштовнихмісць на магістратурі та деталі вступного конкурсу: https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-dla-cudzoziemcow/Bezplatne-studia-w-jezyku-polskim-dla-cudzoziemcow/Przyjecia-na-studia-drugiego-stopnia

Вартоз ауважити, що іноземні кандидати повинні оплатити 200 євро реєстраційного внеску, який не повертається.

Особливості вступу на бакалаврат. Кандидат повинен зареєструватись у спеціальній системі реєстраціїі ноземних кандидатів (https://www.cwm.pw.edu.pl/aplikuj/index.php/rekrutacja/default/login). Далі кандидату потрібно буде здативступні іспити із математики та фізики або хімії (для напрямку “Адміністрація” – математика та географія або історія). Якщо кандидат не має візи, то ВНЗ може підготувати для Вас запрошення для її отримання. Дати іспитів та детальніша інформація є доступною за посиланням вище. Також там є приклади завдань, які були у попередніх роках.

Особливості вступу на магістратуру. Кандидат повинен зареєструватись в спеціальній системі реєстраціїі ноземних кандидатів (https://www.cwm.pw.edu.pl/aplikuj/index.php/rekrutacja/default/login). До електронної реєстрації варто завантажити присяжний переклад диплому українського бакалаврата та додатка до нього і підтвердження оплати реєстраційного внеску. Додатково ВНЗ просить ці ж документи вислати на e-mail: amakiej@cwm.pw.edu.pl. Після перегляду документів університет повідомить кандидата про своє рішення. Кандидата можуть прийняти одразу, можуть запросити на вступний іспит чи кваліфікаційну розмову або відмовити.

Фінансовідеталі:

  1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті або магістратурі.

Контакти:

Бюро МіжнароднихСтудентівВаршавськоїПолітехніки

e-mail: students@cwm.pw.edu.pl

Тел.: + 48 22 234 6039

  1. ЛодзькаПолітехніка (http://www.p.lodz.pl/)

ВНЗ посідає 11місце в загальному рейтингу польських університетів і 4 місце серед ВНЗ технічного спрямування.

ВНЗ пропонує 26 безкоштовних місць для кращих іноземних студентів (по два місця на кожному факультеті). Пропозицію університету можна переглянути за посиланням: https://issuu.com/dzialpromocji/docs/rosyjska-4_s.

До уваги братимуться оцінки кандидата із атестата (у випадку вступу на бакалаврат) або диплома (у випадку вступу на магістратуру). Також перевірятиметься рівень польської мови кандидата.

Фінансовідеталі:

  1. Звільнення з оплати за навчання протягом всього терміну навчання на бакалавраті або магістратурі.

Контакти:

Міжнародний відділ

КатажинаМіштела

пн.-пт. з 8.00 до 15.30

+ 48 42 631 21 37

foreignstudents@info.p.lodz.pl

[1] Рейтинг видання “Perspektywy” 2015 року: http://www.perspektywy.pl/RSW2015/ranking-uczelni-akademickich

[2] Присяжний означає, що переклад повинен бути зроблений польським ліцензованим перекладачем.

[3] З кандидатами, які не мають сертифіката про закінчення річного курсу польської мови або Польського Державного Сертифіката Про Знання Польської Мови як Іноземної буде проведена додаткова кваліфікаційна розмова по Skype.

Вам також має сподобатись...

5 коментарів

  1. Станислав :

    на самом деле сейчас крайне распротсранено образование в Польше,но и для этого нужно что то делать , учить ,развиваться,потому как с первого взгляда все легко, но и тут возникают у многих свои трудности, особенно с языком. Так на самом деле я перед тем как все таки поступить в Варшавский университет, проходил языковую программу https://bookyourstudy.ru/ в Блони, и уже будучи на месте ,при прохождении данного курса начал подыскивать себе варианты, как остаться в Польше. А будучи на месте это сделать гораздо проще, чем из нашей великой украины

  2. Jurgej :

    На даний момент я навчаюсь в Полонійній Академії і дуже задоволений результатами. На моєму напрямку – міжнародні відносини – прекрасні викладачі. Багато теоретичних знань закріплюються конкретними прикладами, тому я переконаний, що мої знання будуть справжніми.

  3. Oktana :

    На даний момент я навчаюсь в Полонійній Академії і дуже задоволений результатами. На моєму напрямку – міжнародні відносини – прекрасні викладачі. Багато теоретичних знань закріплюються конкретними прикладами, тому я переконаний, що мої знання будуть справжніми.

  4. Justyj :

    Я навчалася в Полонійній Академії в Польщі. Навчання у цьому закладі для мене було неймовірним. Я здобула багато знань, а вже на першому курсі брала участь у практичних заняттях. На даний час я навчаюсь, у мене є хороша робота, яка приносить мені задоволення. http://www.studyinpolandnow.com

  5. Dimitr :

    Коли я записувався до Полонійної академії у Польщі, я не думав, що буду настільки задоволений цим навчальним закладом. Ченстохова, де знаходиться вуз, дуже гарне і затишне місто. Я почуваю себе тут дуже добре, люди тут привітні. У вузі ніхто до мене не ставиться інакше тільки тому, що я іноземець. Цей виш – дуже приязний для студентів з-за кордону. Рівень знань високий, що для мене було дуже важливим. Я потрапив зі своїм вибором у десятку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.