Як студентам отримати стипендію від «Завтра.UA»?
Щороку 100 студентів з України стають стипендіатами програми «Завтра.UA» від Фонду Віктора Пінчука. Протягом року вони беруть участь у форумах, лекціях, таборах та тренінгах, а також щомісячно отримують стипендію (цього року 2,240 гривень),
Цього року набір на програму триває до 30 листопада. Взяти участь у конкурсі можуть студенти 3-6 курсів денної форми навчання. Розповідаємо, як отримати стипендію та що очікує студентів, які потраплять до обраної сотні.
Що це за програма?
Cтипендіальна програма «Завтра.UA» від Фонду Віктора Пінчука — це хороший старт для студентів будь-якої спеціальності. Головне — бажання розвивати себе і свої навички.
За 15 років існування програми її стипендіатами стали понад 2,500 студентів. Вони започаткували власні проекти у сфері технологій, екології, освіти та соціального підприємництва.
Так, наприклад, проект Petiole допомагає слідкувати за тим, як ростуть рослини у різних умовах. Засновник проекту, Андрій Селезньов, створив мобільний додаток, який сканує поверхню листка і аналізує отримані дані.
Інший проект одного зі стипендіатів програми, Checkiant, допомагає організувати графік, складати план та відслідковувати виконання завдань.
Учасники програми отримують стипендію щорічно на відкритому всеукраїнському конкурсі. Студенти, які двічі ставали стипендіатами, не можуть брати участь у конкурсі.
Що отримають учасники програми?
Переможці програми «Завтра.UA» отримуватимуть 2,240 гривень щомісяця протягом року. Якщо відкладати цю суму, то наприкінці програми стипендія складатиме 26,880 гривень — цього достатньо, щоб купити 12-ий iPhone або зробити перший внесок у власний стартап J
Грошова винагорода це лише одна складова. Також учасники зможуть взяти участь в онлайн та офлайн форумах, лекціях, таборах, тренінгах. Зазвичай участь у цих форумах беруть відомі політики, науковці, бізнесмени, журналісти та громадські діячі.
Учасники програми вже зустрілися із першою жінкою-космонавткою українського походження Хайдемарі Стефанішин-Пайпер, колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Тоні Блером, письменником Пауло Коельо та засновником Wikipedia Джиммі Вейлзом.
Під час тривалості програми студенти також розроблятимуть соціальні та бізнес проекти за підтримки експертів у обраній сфері. Найкращі проекти отримують фінансування від Фонду Віктора Пінчука.
Щороку студенти відвідують конференцію Ялтинської європейської стратегії (YES). Це дискусія українських політиків, бізнесменів й експертів із міжнародними спікерами, серед яких вже були Річард Бренсон, Елтон Джон, Юваль Харарі та Фарід Закарія.
Хто може взяти участь у конкурсі?
Стипендіатами програми можуть стати студенти 3-6 курсів денної форми навчання українських закладів вищої освіти — університетів, академій та інститутів.
Головними критеріями відбору є високий рівень знань у певній сфері, лідерські й комунікаційні навики. Зазвичай учасниками програми стають студенти, які чимось вирізняються з-поміж інших: мають активну громадську позицію, ідею для власного стартапу, досвід волонтерства, наукові публікації.
Наприклад, одна із учасниць, Галина Палійчук, отримала запрошення на навчання відразу із 17 найкращих університетів світу; стипендіатка Анна Морозова за півроку об’їхала майже півсвіту, подолавши більш ніж 40 000 кілометрів та відвідавши 14 країн; Андрій Жельветро написав дві книги і став відомим психологом та тренером.
Як долучитися до програми?
Програма складається з декількох етапів відбору.
Крок 1. До 30 листопада 2021 року заповнити форму реєстрації на сайті програми.
Для реєстрації необхідно зібрати такі документи:
- Конкурсна робота (студентське дослідження).
- Сканований відгук наукового керівника.
- Сканований рекомендаційний лист.
- Фотографія конкурсанта, зроблена протягом останніх 6 місяців (портретне фото високої якості до 1,5 Мб).
За наявності:
- Сканована копія документу, що підтверджує наукову діяльність конкурсанта.
- Копії документів, що підтверджують громадсько-соціальну діяльність конкурсанта. (див. пункт 6.6.).
Крок 2. У грудні-лютому судді аналізуватимуть та оцінюватимуть документи, рекомендаційні та мотиваційні листи.
Крок 3. У лютому-березні 2022 року незалежні експерти оцінюватимуть конкурсні роботи та наукову діяльність конкурсантів.
Крок 4. Одноденні змагання між учасниками онлайн або офлайн. Результати конкурсу будуть відомі у травні-червні 2022 року.
Які вимоги до наукового дослідження?
Тема конкурсної роботи повинна стосуватися проблем у різних галузях науки, суспільно-політичного життя та економіки. Структура — як у типового дослідження: вступна частина, основна частина та висновок.
Обсяг роботи — до 8 сторінок (16,000 знаків з пробілами) 14 шрифтом Times New Roman у Microsoft Word. Мова конкурсної роботи — українська, російська або англійська — не впливає на оцінювання.
Експерти, які оцінюватимуть роботи звертатимуть увагу на загальну ерудицію конкурсанта, вміння сформулювати наукову проблему, розуміння сучасних трендів, оригінальність, грамотність викладу, можливість подальшого розвитку й застосування результатів роботи в науці.
Головна вимога — стаття повинна бути новою та унікальною. Надсилати вже опубліковані дослідження або тексти з плагіатом Фонд забороняє. Кожна робота має обов’язково посилатися на джерела.
Що кажуть стипендіати програми?
Стас, стипендіат 2013 року: «Я став стипендіатом «Завтра.UA» у 2012 році. Про програму мені розповіли друзі, які були стипендіатами в минулі роки. На той час я активно займався громадською діяльністю, працював над різними проєктами, тому щойно мені стало відомо про програму – одразу зрозумів, що це саме те, чого не вистачало!».
Поліна, стипендіатка 2017 року: «Коли ти стаєш стипендіатом, то це назавжди! Перед тобою відкриваються можливості та з’являються нові знайомства. На зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії можна надихнутися виступами світових та українських лідерів. Я мала змогу побувати на лекціях Білла Клінтона і Тоні Блера».
Валерія, стипендіатка 2017 року: «Якби мене попросили описати цінність спільноти одним словом, тоді я б обрала слово «можливість» – можливість зустріти людей, які палають бажанням до змін і заражають своєю мотивацією до дій усіх навколо, можливість повірити в себе, можливість втілити свої мрії в реальність та одного дня відвідати Давос, можливість вийти за межі буденного і спонтанно поїхати в незаплановану подорож зі стипендіатами, можливість побачити зовсім інший світ – «зелену спільноту» людей, які бажають змінити цей світ на краще».
Більше про програму та вимоги до стипендіатів читай за посиланням.