Програма міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program
Що таке Journalism Exchange Program (JEP)?
Програма міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program (JEP) − це можливість пройти стажування у найкращих українських редакціях. Цільова аудиторія програми − молоді журналісти із регіонів з досвідом у професії до 5 років. JEP існує з 2014 року і дотепер завдяки роботі команди Media Development Foundation.
Що ми пропонуємо стажерам на програмі менторства:
⚡️ онлайн-стажування; термін – місяць (з 11 січня до 11 лютого);
⚡️ допомогу, підтримку й фідбек від професійних медійників, які є експертами у певній сфері;
⚡️ якісне і ефективне онлайн-навчання, яке передбачає роботу з реальними кейсами під наглядом і з допомогою компетентного ментора, конкретні знання і навички, які допоможуть вам стати більш професійними у своїй сфері;
Ви будете витрачати на стажування від 2 до 6 годин щодня (залежно від планування з ментором).
Стажування проходить не у редакції ментора, а в самого ментора. Це означає, що ви будете працювати або для медіа ментора, або для свого, це залежить від вашої з ментором домовленості.
Хто ментори?
⚡️ Денис Красніков, редактор бізнес-відділу газети Kyiv Post.
«Навчу писати новини та фічери — від репортингу та вибору кута подачі матеріалу до структури тексту».
⚡️ Андрій Боборикін, директор з цифрового маркетингу і продуктів Суспільного мовлення.
«Стажери зможуть зрозуміти, як працює дистрибуція контенту в медіа, як медійники роблять висновки на основі даних та як писати контент для різних каналів дистрибуції».
⚡️ Юлія Шестакова, екс шеф-редакторка «Телекритики», нішевого видання про українську медіасферу.
«На стажуванні говоритимемо про український медіаринок – його основних гравців, конкуренцію, пандемічні виклики та перспективи розвитку індустрії. І, звісно ж, навчимося про це все грамотно писати».
⚡️ Дарина Шевченко, редакторка медіа про медіа The Fix.
«Будемо писати для англомовного медіа про медіа The Fix, у форматах з якими працює саме наше видання. Та й загалом писати англійською. Шукати і знаходити все про світові медійні тренди. Планувати редакційну роботу з малими й середніми ресурсами. Планувати проекти і координувати проекти. Ми з командою The Fix готуємо дуже цікавий онлайн-івент – вас він також зачепить. Редагувати та ставити правильні питання до текстів».
⚡️ Анастасія Хорошевська, CRM Product Manager в IT.
«На стажуванні говоритимемо про перехід від парадигми «контент від імені бренду/компаніЇ» до «контент для людини». Від «крутий дизайн» до «доречний дизайн». Будемо шукати баланс між інфостилем та емоційними текстами, говорити про те, навіщо у листах сторітелінг, та як підвищити цікавість до розсилок за допомогою маринаду для шашлика».
Оскільки стажування проходитиме в онлайн-форматі, ми не маємо підстав виплачувати стажерам стипендії. Ми впевнені, що отримані знання і навички принесуть вам більше користі, ніж будь-яка стипендія.
Програма реалізується за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.
ДЕДЛАЙН: 22 грудня.
Якщо у вас є питання, пишіть сюди:
anastasiatymoshenko5@gmail.com або https://www.facebook.com/nas.tymoshenko/ (координаторка проєкту Настя Тимошенко)