Все, що потрібно знати про короткострокові міжнародні обміни

Один із наших підписників, Тарас Мазуркевич, підготував цікаву статтю для тих, хто тільки планує брати участь у короткотермінових міжнародних подіях, зокрема, тренінгах та обмінах ERASMUS+. Багато корисних порад про написання мотиваційного листа, корисні лінки та практичні лайфхаки. Enjoy!:)

Пишу цей текст в аеропорту Мадрида. Вчора завершився один проект, а завтра ввечері я буду в Кракові і чекатиму початку наступного

Все почалося з того, що я захотів кудись поїхати.

“Зайдемо на diem.studway.com.ua і знайдемо щось цікаве”, — подумав я.

Тоді я натрапив на цей обмін. З 700 людей, які подалися, я був серед 5, яких обрали для участі. Так почалася моя історія з International projects.

Примітка від UniStudy – ви зможете знайти цікаві для себе короткотермінові можливості. передивившись цей розділ.

Це було дуже “Вау” для мене. Я шукав можливості і подавався. На більше ніж половину з них мене обирали для участі, тому я вирішив поділитися своїм досвідом.

Ця стаття покаже тобі шлях від моменту, коли ти знайдеш можливість, на яку хочеш податися, або навіть раніше і до моменту, коли ти повернешся додому після участі у проекті. Я обновлятиму її, коли я знаходитиму речі, які ще варто додати. Додай її собі в закладки й повертайся як до довідника. Якщо у тебе є що додати або виправити — пиши в коментарях ?

Подача

Де шукати можливості? Тут великий список. Ідея така: Facebook сторінки — зафоловити, сайти — додати в закладки й перевіряти раз на тиждень, поділитися цим списком з друзями.

Заявка. Спочатку я подавався на все, де була цікава тема або країна. Зараз же вибираю тільки за темою, а не за країною. Інакше здається, що займаюся беззмістовними речами.

CV або резюме, сертифікат з англійської зазвичай не вимагають.

Мотиваційний лист

Ось тут стає цікаво. Що треба зробити?

  • Ще раз перечитати опис проекту. Вибрати, про що ти писатимеш.
  • Переглянути свої досягнення, знайти ті, які найбільше підходять для проекту.

Хороша формула:

Розкажи про себе, чому ти хочеш взяти участь, чому ти хороший кандидат, і як ти використаєш те, що ти отримаєш на проекті, в своєму майбутньому. Підкріпи це все досягненнями в темі. І та, це має бути цікаво читати ?

Кілька головних порад:

  • Говори правду.
  • Розкажи історію, покажи, що спільного є в тебе з темою обміну.
  • Не переказуй своє CV. Головна мета — розказати, чому ти хочеш поїхати.
  • Якщо не знаєш з чого почати, то відкрий текстовий редактор і почни писати все, що думаєш щодо мотиваційного листа. Наприклад “Окей. Чому я хочу поїхати? Я хочу подорожувати. Мені цікава тема обміну. Чому мені цікава тема обміну? …”. І далі все піде легко.

Перевір з Grammarly і Hemingway editor і виправ помилки.

Написав в цій секції тільки найважливіше. Потрібно більше інформації? Просто гугли. І пам’ятай: Practice makes perfect.

Співбесіда

Співбесіду телефоном чи скайпу проводять дуже рідко, зазвичай вибирають тільки за заявками і мотиваційними листами. Просто знай, що тобі можуть подзвонити ?

Щодо питань, тут складно сказати які будуть, але погугли “questions asked on job interviews”. Якщо ти собі даси відповідь на такі питаннячка, то ти готовий до співбесіди ?

Чим займатися до подачі?

  • Волонтерство
  • Проекти
  • Організація подій
  • Проведення лекцій

Ці активності збільшують твої шанси. Твій університет нічого не вирішує. Вирішує що ти робив до подачі.

А ще треба ВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ. Як мінімум треба вільно спілкуватися. Інакше “всьо плоха ?”. Більше практики. Мені допомогли гугління англійською, фільми, серіали, аудіокниги, http://speaking24.com/ і розширення Google Translate для Google Chrome: виділяєш слово/словосполучення і отримуєш переклад.

Додатково

Збережи скани/фото всіх документів на Google Drive.

Випиши всі свої досягнення, проекти, волонтерства в google doc до того, як почнеш заповнювати анкету: так ти краще бачитимеш, на що слід акцентувати увагу, і, крім того, не переживатимеш, що чогось не вказав. А далі цей документ допомагатиме тобі кожного разу, коли подаватимеш заявку на конкурс, грант чи стажування.

Підготовка

Організація

Ось тобі прийшов емейл-підтвердження твоєї участі в обміні. Уважно прочитай його і виконай всі пункти списку. Як правило, просять надіслати першу сторінку біометричного паспорта (підійде і фото, не обов’язково скан). Надіслав? УРА! Тепер ти в грі. Скоро тебе додадуть в чатик у фейсбуці і почнеться підготовка до подорожі.

Купи квитки після того, як узгодиш це з організаторами. Роздрукуй їх, заплануй онлайн чекін.

Отримай запрошення і роздрукуй його. Коли я прилетів в Мадрид нічним рейсом, останнє, що я хотів — це пояснювати іспанцю, який погано розмовляє англійською, мету свого візиту. Тому я просто показав запрошення.

Збережи офлайн карти міст, де ти будеш — maps.me.

Збережи офлайн всі квитки, документи, запрошення.

Рюкзак

Мені подобається, коли всі речі поміщається в один рюкзак. Тоді не треба їх залишати, коли хочу погуляти по місту. Та й із ручною поклажею набагато простіше в аеропорту, ніж з валізою, яку треба здати в багаж. 24-літрового рюкзака вистачає. Ось тут список речей, які я беру в подорож.

Money

Що треба рахувати?

  • Внесок за участь 20–30 EUR
  • Страховка 130–200 грн. Беру в PZU. В їх офісі майже втричі дешевше ніж на сайті. Fuck you PZU!
  • Квитки на добирання. Якщо організатори оплачують, то тут три варіанти: вони їх купляють і ти про це не думаєш, ти їх купляєш і тобі повертають гроші під час проекти, ти їх купляєш і тобі повертають гроші після проекту.
  • Якщо організатори оплачують проживання і харчування, то потрібно взяти мінімум 50–75 EUR на свої витрати: квитки на громадський транспорт, кава, їжа etc. В ідеалі 100.

Під час проекту

Для чого все це?

Я роблю це для нового досвіду і вражень, знайомств з людьми, знань і подорожей. Мені подобається чути погляди інших людей. В подорожах я знаходжу натхнення. Принаймі я собі це так пояснюю ?

Після повернення

Напиши пост про проект, додай фото, тегни учасників. Це спогади і це класно.

Організатори — ці люди надали тобі таку круту можливість — подякувати це мінімум… Поділись інформацією про проекти з друзями: про них знають мало людей і це треба виправляти.

Before you go: якщо тобі була корисна стаття, пошир її в соціальних мережах, щоб інформацію отримали більше людей.

========================================================================================

Від себе додамо – участь у міжнародних короткотермінових подіях – це крута нагода побачити світ і отримати купу яскравих інсайтів:) Якщо ж вам поки що не вистачає впевненості у власних силах і документах – ми із задоволенням допоможемо це виправити під час наших консультацій. 

 

Джерело статті

 

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. 6 Листопада, 2017

    […] консультацій.    Джерело статті   Джерело: Все, що потрібно знати про короткострокові міжнародні … […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.