Критерії розподілу грантових програм

Існують кілька критеріїв, за якими варто обирати для себе програму.

За рівнем освіти програми поділяються на бакалаврські, магістерські, докторські (PhD), програми для проведення постдокторських досліджень. Одразу кілька слів про постдок – за кордоном існує поширена практика, коли молодий науковець, отримавши ступінь PhD (що дорівнює ступеню кандидата наук), допрацьовує свою дисертацію. Для цього йому надається фіксований термін – 3-4 роки, який і має назву “постдок”.

Також існує мовний критерій. Насправді більшість програм передбачає володіння англійською мовою, і більшість міжнародних освітніх програм читається нею. Але, наприклад, такі країни, як Іспанія, Німеччина, Польща, Франція, заохочують вступників навчатися мовами цих країн та надають гранти на навчання на програмах, що викладаються саме державними мовами. У цьому випадку вивченню іншої іноземної мови слід приділити час заздалегідь.

Слід звернути увагу на фінансове покриття. Наприклад, full scholarship передбачатиме не тільки оплату Ваших коштів на навчання, але й витрати на проживання, харчування, медичне страхування, в окремих випадках – ще й витрати на переліт до країни навчання і назад. Деякі програми також надають додаткові кошти на купівлю підручників та ноутбука, на поїздки на конференції тощо. На відміну від цього типу, програми із частковим фінансуванням покриватимуть тільки плату за навчання або його певний відсоток. Усі інші витрати вам доведеться сплатити самостійно.Тому під час пошуку стипендій не варто відмовлятися від подачі документів на інші маленькі стипендії, адже вони можуть покрити певну частку ваших витрат. Крім того, можна дізнатися про можливість роботи в університеті чи на кампусі.

Сподіваюся, ця стаття була Вам корисна!:)

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.