Літня школа “Студії пограниччя у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні”

Дати проведення: 25 червня – 6 липня, 2018
Місце проведення: Хаб «Спалах», вул. Дівоча 6, Харків, Україна
Крайній термін подачі заявок: 10 квітня 2018

Організатори:
Центр дослідження міжетнічних відносин у Східній Європі, Харків, Україна
Центр управління та культури в Європі університету Санкт-Галлена, Швейцарія
Освітній хаб та коворкінг Spalah

Опис програми:
Літня школа – це можливість для молодих дослідників отримати знання про сучасні дослідження зі студій пограниччя, представити власні проекти, взяти участь у публічних заходах та дискусіях та приєднатись до міжнародної мережі дослідників у динамічній міждисциплінарній галузі.

Концепт пограниччя розглядається як простір поділів та контактів – реальних та уявних водночас. Студії пограниччя не лише показують зв’язки фрагментарного світу, але оприявнюють розбіжності та нерівності спричинені такими гетерогенними категоріями, як клас, гендер, етнічність, правовий статус, релігія, мова, наратив, історична пам’ять тощо. Курси та лекції школи розглядатимуть вплив державних політик, націоналізмів, рухів населення та геополітичних змін на «перехідні пограниччя», що мають складну історію приналежностей та ідентичностей, конфліктів та співіснування. Важливим фокусом буде питання нещодавніх конфліктів та їх впливів на населення прикордоння. Розглядаючи передусім приклад України з історичної та сучасної перспективи, курси та лекції літньої школи також запропонують комплексний порівняльний підхід у дослідженнях погранич у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні.

Три основних курси нададуть учасникам школи можливість отримати знання про студії пограниччя з перспектив історії, соціології та студій пам’яті. Гостьові лекції, заплановані як два тематичних модулі: «Кордони та межі у Центрально-Східній Європі та Чорноморському регіоні» та «Конфлікти, суспільства та “внутрішні кордони”», доповнять запропоновані курси. Формат літньої школи передбачає поєднання лекцій, семінарів, дискусій, освітніх міських прогулянок та публічних заходів.

Вимоги до учасників:
Літня школа відкрита для магістрантів, докторантів (аспірантів), молодих вчених та працівників освітньої й культурної сфери. Робочі мови школи – англійська, українська та російська. Рівень володіння англійською мовою має бути достатнім для навчання, виступів та участі в дискусіях.

Заявка повинна складатись з:

  • Академічне резюме (CV) (не більше 5 сторінок)
  • Опис дослідницького, освітнього чи культурного проекту, дотичного до студій пограниччя (не більше 800 слів)
  • Мотиваційний лист (не більше 500 слів)
  • Контактна інформація двох науковців, які б могли надати рекомендації

Будь ласка, надсилайте заявки на електронну адресу ethnickh@gmail.com не пізніше 1 квітня 2018. Заявки можуть бути виконані англійською, українською або російською мовою. Якщо ви не отримаєте підтвердження отримання вашої заявки, будь ласка, контактуйте з організаторами.

Витрати учасників:
Участь в літній школі є безкоштовною. Дорожні витрати, поселення та харчування забезпечуються організаторами.

Координатори:
Др. Артем Харченко (Харків)
Олексій Чеботарьов (Санкт-Галлен / Львів)

Контактна інформація:
ethnickh@gmail.com
+38 097 54 35 364

Джерело: https://ethnickh.wordpress.com/2018/02/06/call_borderlands_2018_ukr/

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.