УІТМ серед лідерів у Польщі в рейтингу U-Multirank 2017

Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві вже вчетверте посів високе місце в міжнародному рейтингу UMultirank 2017. Виш отримав найвищі оцінки – «відмінно» та « дуже добре» – зокрема за кількість випускників, які працевлаштовуються після закінчення навчання, наукові дослідження, кількість фірм, які співпрацюють з університетом, а також за міжнародність.

U-Multirank – це один із найпопулярніших світових рейтингів університетів. В цьому році експерти оцінили роботу 1500 вишів з 99 країн. «U-Multirankпропонує абітурієнтам, студентам, їхнім батькам та іншим зацікавленим особам поглянути на діяльність інституцій вищої освіти, враховуючи ряд основних параметрів. Рейтинг дозволяє не лише прийняти правильне рішення на етапі вибору університету, але й також підтримувати здорову конкуренцію між вищими навчальними закладами», – прокоментував Тібор Наврачич, єврокомісар з питань освіти, культури, молоді та спорту. Університети оцінювались на підставі 37 критеріїв в п’яти категоріях –A («відмінно»), B («дуже добре»), C («добре»), D («задовільно»), E («незадовільно»). Завдяки прийнятій методології U-Multirankдозволяє порівнювати профілі вищих навчальних закладів. Також важливо, що результати рейтингу базуються зокрема на думці студентів – в 2017 році участь в дослідженні взяло понад 100 тисяч студентів.

У чому УІТМ найкращий?

Університет інформаційних технологій та менеджменту отримав найвищі оцінки з 17 критеріїв вп’яти сферах діяльності: навчання і вивчення (teaching&learning),трансфер знань (knowledge transfer), рівень міжнародності (international orientation), взаємодія з регіоном (regional engagement), а також наукові дослідження (research).

УІТМ отримав оцінку А («відмінно»)з наступних критеріїїв

 • кількість випускників бакалаврату, які працевлаштовуються в регіоні;
 • кількість випускників магістратури, які працевлаштовуються в регіоні;
 • кількість випускників бакалаврату, які своєчасно завершують навчання (якщо йдеться про цей критерій на магістратурі, то тут УІТМ отримав оцінку B, тобто «дуже добре»);
 • розмір доходів з грантів на дослідження;
 • кількість наукових досягнень пропорційно до кількості працівників на повній робочій ставці;
 • кількість працівників із науковим ступенем доктора наук пропорційно до кількості працівників на повній робочій ставці;
 • розмір доходів, що походять з приватних джерел і пов’язані з передаванням знань;
 • кількість фірм спін-оф (підприємств, створених на основі формальної угоди з університетом про трансфер знань);
 • сума доходів з діяльності, повязаної з постійним професійним розвитком.

Категорію B («дуже добре») в рейтингу UMultirankУІТМ отримав за:

 • кількість випускників бакалаврату;
 • кількість випускників магістратури;
 • кількість випускників магістратури, які своєчасно завершують навчання;
 • кількість інтердисциплінарних публікацій;
 • кількість професійних публікацій (неоцінюваних в категорії «наукових);
 • кількість бакалаврських програм навчання з іноземною мовою викладання;
 • кількість магістерських програм навчання з іноземною мовою викладання;
 • міжнародність викладацького складу.

Найвищі оцінки за кількість випускників, які знаходять роботу

Для абітурієнтів найбільше значення без сумніву мають оцінки «відмінно» за кількість випускників бакалаврату і магістратури, які працевлаштовуються в регіоні після завершення навчання.U-Multirank 2017 підтверджує тенденцію, яку зауважило в своєму рапорті за підсумками 2016 року Міністерство науки і вищої освіти Польщі, згідно яким випускники УІТМ у порівнянні з колегами з інших підкарпатських університетів витрачають найменше часу на пошуки роботи. Також вони отримують одні з найвищих зарплат.

Міжнародність – ще одна перевага жешувського вишу

Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві показує себе краще, ніж багато інших польських вищих навчальних закладів у сфері міжнародності. Кількість бакалаврських і магістерських програм навчання з іноземною мовою викладання дозволили кваліфікувати УІТМ в категорії B. Таку саму оцінку виш отримав за кількість іноземців, які навчаються в УІТМ, а також за міжнародність викладацького складу.

Четверте місце в Польщі

Якщо зсумувати бали, отримані за кожен із критеріїв рейтингу, усіх польських університетів (і державних, і приватних), то Університет інформаційних технологій та менеджменту посідає четверте місце в Польщі і входить в 20% найкращих польських вищих навчальних закладів. Натомість якщо взяти до уваги результати майже 1500 університетів з 99 країн світу, то УІТМ потрапляє до 30% вишів, які отримали найвищі оцінки в U-Multirank.

Рейтинг створено на замовлення Європейської комісії

Рейтинг підготував консорціум центрів досліджень вищої освіти Нідерландів, Бельгії і Німеччини, видавництва Elsevier, Фонду Бертельсманна, а також фірма, що надає послуги у сфері інформаційних технологій. U-Multirankфінансується Європейською комісією в рамках програми Erasmus+.

З детальними результати U-Multirank 2017 можна ознайомитись на інтернет-сторінці рейтингу.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.