Як жити далі після відмови в програмі або стипендії

Погодьтесь, що ніхто не любить відмов, а процес відбору є досить жорстким. Ви все спланували та продумали, ваші документи були у належному стані, а мотиваційний лист – найкращий з усіх написаних вами коли-небудь, на ваш скромний погляд. Проте, ви все ж таки отримали листа, який починається з «We regret to inform you…» Як жити далі та чи можна щось вдіяти? І чи треба?

Отже, відмова – це нова можливість. Як писала Ліна Костенко: «Поразка – це наука. Ніяка перемога так не вчить». Які можливості можна взяти максимально з цієї сторінки вашого життя?

Можливість 1

Ви «підстелили соломку»  і маєте план А, B, C. Це варто було зробити, аби підстрахуватися на майбутнє.

Можливість 2

У вас є купа можливостей попереду! Податися можна на наступний рік або семестр, проаналізувавши та врахувавши усі недоліки. Починайте шукати одразу після відмови або через деякий час, коли емоції від відмови будуть вам у нагоді: мотивувати та давати сили рухатися далі. Дозвольте собі другий шанс!

Можливість 3

У вас з’явився сильний меседж, який можна включити в наступні мотиваційні листи та використати в подальших спробах у якості своєї переваги. Ознайомтесь, наприклад, зі статтею «What I learned from Apple rejecting me for a scholarship to the WWDC». Тепер у вас є, про що писати в аплікаційному есе на іншу програму, як-от ми згадуємо в одній із корисних матеріалів.

Можливість 4

У вас звільнився час для інших справ, який ви заздалегідь забронювали для участі в обраній програмі та стипендії. Вирушайте у подорож або відпустку, зустріньтесь із друзями, поїдьте в інше місто та змініть негативні емоції від відмови на позитивні від нових вражень.

Можливість 5

Ви стали сильнішим або сильнішою, зросли над собою. Відмова у гранті або стипендії не перетворює вас на гіршу людину. Це досвід, який треба засвоїти, зробити висновки та йти далі. Дозвольте собі відчути та пережити це, щоб не збирати емоції всередині себе.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.