Мотиваційний лист: як знайти джерело натхнення

Що робити, коли немає натхнення писати мотиваційний лист? А писати треба, от на сьогодні, на зараз, дедлайн вже вночі…

Цього разу у рубриці «Корисні статті» ми докладно відповідаємо на питання: «Як змусити себе написати мотиваційне есе, де знайти натхнення?»

З огляду на те, що я писала чимало мотиваційних есе на різні програми за форматом і фінансуванням, мені колись знадобився чималий візок натхнення і власне мотивації.

* * *

Внутрішня та зовнішня мотивація

Мотивація для написання мотиваційного листа буває зовнішня і внутрішня. Зовнішня мотивація для мене виступає у ролі дедлайну на певну програму.

Побачивши анонс певної програми я представляю себе учасником, як складеться моє життя, скільки цікавого я побачу, яких людей зустріну, у випадку коли пройду. І саме ці думки стають моєю внутрішньою мотивацією, якщо місце та тема програми відповідає моїм життєвим цінностям. Дуже важливий аспект: країна та тема програми повинні бути релевантними до моїх особистих переконань. Якщо це так – лист пишеться сам собою.

Також мене підтримують не дуже позитивні думки, як я буду потім жалкувати, що не спробувала, адже спроба часто нічого не коштує (хоча, іноді коштує, як наприклад подача документів на навчання в університет з внеском 100 євро).

Найбільше, що мені подобається, – це читати свій готовий мотиваційний лист та дивуватися, яка я класна. Особливо це допомагає у моменти, коли нічого не виходить. У всіх таке буває.

* * *

Джерела натхнення

Pinterest. Я просто знаходжу на цьому сайті  зображення та інфографіку за темою мотиваційного есе, яке мені треба написати. Якщо, певна річ, є тема (наприклад, лідерство). Якщо теми немає і мені просто треба написати мотиваційний лист так, щоб мене помітили й обрали як сильного кандидата, то шукаю за ключовими словами організації або установи, куди подаюсь. Наприклад, якщо хочу поїхати на молодіжний обмін з теми гендерної рівності, то шукаю зображення саме з цієї теми.

Google Scholar. Якщо мені треба включити в есе науковий аспект або дослідження, я дивлюсь інші статті за темою моїх наукових інтересів. Перегляньте також www.researchgate.net та www.tandfonline.com

TED. Завжди дивлюсь для натхнення з моєї теми релевантні виступи конференції TED та інші відео на YouTube. Часом тема розкривається зовсім з іншої точки зору, якщо дивитись не тільки українською, а й іншими мовами відео найрізноманітнішого походження: від думок блогерів до науково-популярних освітніх серій.

Інші сайти. Medium, Quora, The Question, BBC, The Guardian та інші, що дають мені змогу побачити увесь спектр теми у світі.

Інші есе та спеціальна література. Я рідко читаю чужі есе, бо тоді мені важко сформувати власне висловлювання. Але коли все ж таки проглядаю, то беру на замітку цікаві та влучні, на мій погляд, граматичні конструкції англійською. З книжок про есе, я б виділила ось цю: 50 successful Ivy League Application Essays від Gen and Kelly Tanabe, Harvard Graduates and authors of Get into Any College.

* * *

Власна шпаргалка

Як я згадувала протягом вебінару, мати список важливих для вашого досвіду ситуацій з різних сфер життя (професійної, академічної, особистої, волонтерської) – дуже слушна ідея. Виділіть кілька годин, проведіть брейнстормінг із самими собою, порефлексуйте та створіть на комп’ютері файл, який ви будете використувати щоразу, коли побачите анонс або вакансію. Час від часу доповнюйте цей перелік. Рекомендую вести ваш документ у формі таблички:


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

2 коментарі

  1. 2 Серпня, 2021

    […] Якщо чекаєте натхнення, а лист не пишеться, перегляньте наш матеріал “Мотиваційний лист: як знайти джерело натхнення”… […]

  2. 18 Лютого, 2022

    […] Мотиваційний лист: як знайти джерело натхнення […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.