В Україні стартувала науково-дослідницька програма стажувань у Канаді Mitacs Globalink Research Internship

5 вересня, 2017 року, Київ, Україна.Цього року Україна приєдналася до міжнародної програми Mitacs Globalink Research Internship, у продовження партнерських відносин з Канадою в рамках угоди про вільну торгівлю. Урочиста церемонія відкриття програми відбулась у Національному музеї Тараса Шевченка.Це перша канадсько-українська програма дослідницького стажування для українських студентів із великим науковим потенціалом. В Україні програму Globalink Research Internship разом з Урядом Канади підтримують Western NIS Enterprise Fund, канадська некомерційна організація Mitacs та Українсько-канадська фундація імені Тараса Шевченка.

«Для мене знаменно, що ця програма є прикладом співробітництва і побудови партнерств між Канадою та Україною. Вона сприятиме розвитку індустрії в обох країнах. Завдяки таким проектам ми зможемо розширити міжнародне співробітництво і покращити наукову сферу як в Україні, так і в Канаді», – наголосивРоман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.

Україна стала десятою країною-партнером та влітку 2018 року вперше відправить до Канади 35 своїх студентів, котрі протягом 12 тижнів братимуть участь у стажуваннях під керівництвом професорів канадських університетів з різних наукових дисциплін: від інженерних, технічних і математичних до гуманітарних і соціальних наук. Загалом у програмі беруть участь близько 700 студентів зі всього світу.

«Ми щиро вдячні Уряду Канади за підтримку організації Mitacs Globalink та залучення України до програми Mitacs Globalink Research Internship у якості країни-партнера, що стало логічним доповненням до канадсько-української Угоди про вільну торгівлю, і раді об’єднати зусилля з Mitacs та Українсько-канадською фундацією імені Тараса Шевченка для підтримки програми. Ми переконані, що участь у цій програмі дасть змогу талановитим українським студентам працювати в нових умовах та поглинати все те, що канадська культура та академічні спільноти можуть запропонувати в рамках цієї дослідницької співпраці. Ці студенти повернуться в Україну, та будуть поширювати свої знання і навики серед наукової спільноти України, впроваджуючи нові наукові директиви, приймаючи інноваційні рішення, та тим самим розвиваючи Україну,»–зазначила Ярослава Джонсон, Президент та Головний виконавчий директор WesternNISEnterpriseFund.

«Завдяки цій програмі студенти отримають не лише практичний досвід, а й можливість у майбутньому знайти цікаву роботу, створити свій стартап, продовжити співпрацю з професором та отримати стипендію для навчання в канадській магістратурі.Частиноюпрограми є такожпрофесійнийрозвиток, побудовановихзв’язків з канадсько-українськимиорганізаціями та компаніямиКанади.Такі науково-дослідницькі проекти важливі як для Канади, так і для країн-партнерів, адже допомагають обом країнам розвиватися.» – повідомив Олександр Романко,Координатор програми стажувань Mitacs Globalink для України, Українсько-канадська фундація імені Тараса Шевченко.

Програма реалізується канадською некомерційною організацією Mitacs, яка розробляє та впроваджує науково-дослідницькі та навчальні програми, особливу уваги приділяючи сфері точних наук – STEM (science, technology, engineering and mathematics). Система освіти STEM прийнята в таких країнах, як Китай, Канада, США, Австралія, Туреччина, а освічені працівники грають ключову роль в стійкому зростанні економіки цих країн. STEM– це напрямок в освіті, який поєднує природничі науки, технології, технічну творчість та математику.

 

***

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,5 млрд доларів в компанії України та Молдови.

З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.

Українсько-канадська фундація імені Тараса Шевченка – неприбуткова добродійна організація української діаспори Канади, заснована 30 листопада 1953 року у Вінніпезі з метою збереження і поширення україно-канадської культурної спадщини та розвитку україно-канадської спільноти. За час свого існування Шевченківська фундація вклала понад 10 млн канадських доларів у вигляді грантів у розвиток української культури та спадщини в Канаді, на даний момент визначено чотири основних напрямки підтримки: мистецтво, громадський розвиток, освіта та спадщина.www.shevchenkofoundation.com.

Фото – Unsplash

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.