Програма імені Фулбрайта в Україні: стипендії для кандидатів та докторів наук, молодих викладачів та дослідників

IIE_Fulbright

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження у США; понад 530 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею. У 2015 – 2016 академічному році стипендією імені Фулбрайта відзначено 46 українців: 15 науковців, 10 молодих викладачів й дослідників та 21 випускник вишів України.

 Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь представники гуманітарних, суспільних, точних, технічних і природничих дисциплін – кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2015

 Fulbright Faculty Development Program: Проведення досліджень в університетах США від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

        Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада 2015

 Детальна інформація та анкети на сайті: http://www.fulbright.org.ua

Аби увиразнити уявлення про Програму, радимо переглянути відгуки та описи дослідницьких проектів учасників минулих років, що розміщені на сторінках Фулбрайтівських Вісників й викладені у Facebook

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Віктор сказав:

    Колись діяла Програма малих грантів від Світового Банку – http://geografica.net.ua/dir/ustanovi_ta_organizaciji_shho_nadajut_granti/predstavnictva_v_ukrajini/programa_malikh_grantiv_svitovogo_banku/4-1-0-45.

    Чи вони ще співпрацюють?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.