Фестиваль живої історії покаже найкращі практики роботи зі складними темами минулого в Україні

Фестиваль живої історії відбудеться вперше в Україні 1–2 грудня 2017 року в Києві. Він збере досвід учасницьких практик публічної історії – роботи зі складними темами минулого й історичною спадщиною, що потребує суспільного діалогу та рефлексії.

Фестиваль прагне стати майданчиком для обміну досвідом, як суспільство може осмислювати та опрацьовувати свою «живу історію» – таку, що не має однозначного трактування і до якої прикута  суспільна увага. Це революційні події часів незалежності України, військовий конфлікт на Сході України, окупація Криму, хвиля вимушеного переселення, стихійна та організована «декомунізація» України й навіть травматичні події ХХ століття, ще недостатньо осмислені суспільством.

Фестиваль організовує програма неформальної історичної освіти «Студії живої історії». В рамках цієї програми студенти, журналістки, урбаністки, аспіранти, дослідники, дизайнерки, соціологи, громадські активістки втілюють авторські проекти в галузі публічної історії.

Їхні ініціативи стосуються локальної історії міст і сіл, родинної історії, поліетнічного минулого України, радянської спадщини, історії та сучасності радикальних рухів, а також освітніх інструментів роботи з історією. Об’єднує їх те, що кожен проект має на меті створювати простір для суспільного діалогу й обговорення складних моментів історії.

Фестиваль завершить 2017 рік програми «Студії живої історії». Протягом двох днів будуть показані різні методики роботи з історією на прикладі понад 50 проектів, які втілювали учасники програми протягом трьох років її діяльності. Також свій досвід роботи з контраверсійною історичною спадщиною представлять друзі й партнери програми.

У програмі Фестивалю живої історії:

  • дискусії на теми суперечливої історичної спадщини, зокрема, радянської, досвідів вимушеного переселення та війни, жіночого досвіду конфліктів, сучасних методів комеморації;
  • майстер-класи;
  • кінопокази;
  • театральні вистави;
  • перформанси сучасних українських художників;
  • презентація збірника, як працювати з історією через освітні проекти, де буде представлений напрацьований студентами програми “Студії живої історії”.

Організатор: «Студії живої історії». Програму «Студії живої історії» реалізує ГО  «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».

Локація: IZONE (Київ, вул. Набережно-Лугова, 8). Вхід на всі події вільний. 

Інформаційні партнери: Донбасс.Реалии, Historians, Критика, Platfor.ma.

Сайт програми «Студії живої історії»: http://live-history.org/

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/1445797125516033/

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Вікторія сказав:

    Дуже цікаво. Чо треба реєструватися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.